Prieš startą Europoje naujienų portalas tv3.lt susisiekė su „Wolves“ klubo vadovu Andriumi Žiauberiu, kuris sutiko atsakyti į aktualius klausimus.
Interviu direktorius atskleidė, kaip pavyko gauti vardinį kvietimą į 2023–2024 m. Europos taurę, kalbėjo apie pirmojo sezono įdirbį ir laukiančius tikslus „Avia Solutions Group“ arenoje.
Klubo vadovas atskleidė, kad 2024 m. pabaigoje prie Vilniaus oro uosto turėtų būti perkirpta sporto salės atidarymo juostelė. Šios patalpos taps „Wolves“ treniruočių baze, kadangi dabar Vilniaus krepšininkai treniruojasi už 50 kilometrų esančiose Širvintose.
Paklaustas, per kiek metų klubas svajoja prasibrauti į Eurolygą, A. Žiauberis atsakė: „Aš gal pasilaikysiu tai sau, nes kai daliniesi savo svajonėmis, kiti jų nesupratę pradeda jas savaip interpretuoti. Tikrai nenorime to siekti dešimtmečiais. Tą galiu pasakyti vienareikšmiškai. Norime ganėtinai greitai. Niekada negali žinoti, kaip pasiseks Europos taurėje.“
Klubo direktorius taip pat įvardino minimalius tikslus, kurie šiame sezone keliami komandai ir vyriausiam treneriui K. Kemzūrai.
„Turime nusimatę minimalius tikslus. Norime tapti prizininkais Lietuvos krepšinio lygoje (LKL), patekti į antrąjį Europos taurės etapą ir būti Karaliaus Mindaugo taurės (KMT) finalo ketverte“, – tikino jis.
Pašnekovas taip pat atskleidė, kad netolimoje ateityje planuojama keisti „Wolves“ logotipą.
„Mes juk suprantame, kad šitas logotipas ne amžinas. „Žalgiris“ atsinaujino savo logotipą po ilgo laiko, o mes savąjį pakeisime jau greitu metu“, – interviu naujienų portalui tv3.lt kalbėjo A. Žiauberis.
Vos antrąjį sezoną gyvuojantis klubas jau žaidžia Eurolygos organizuojamame turnyre ir yra per žingsnį nuo Eurolygos. Kiek smagu, kad taip greitai pavyko prisibelsti į Europos taurę?
Labai džiugu. Aišku, reikėjo įdėti labai daug darbo ir pastangų. Nėra taip paprasta gauti vardinį kvietimą, tikrai neužtenka tiesiog ateiti Eurolygos ir paprašyti. Važiavome, prezentavome pirmojo sezono veiklą Alytuje. Darėme socialiai atsakingus projektus, įtraukėme jaunimą, šeimas, mokyklas. Niekada neslėpėme, kad daliname ne mažą kiekį kvietimų į rungtynes. Ypač tai darėme bendradarbiaudami su Alytaus mokyklomis. Siekėme, kad vaikai įsitrauktų į aktyvesnį laisvalaikį.
Visi šie projektai susidėjo į prezentaciją ir kartu su visa komanda, pristatydami savo nuveiktus darbus ir nurodydami mūsų ambicijas ir tikslus, gavome vardinį kvietimą. Galiu atsakingai pareikšti, kad tai mums pavyko nesumokant jokių pinigų. Mums tai didelis pasiekimas.
Kvietimas yra tik šiam sezonui, po kurio vėl reikės ieškoti galimybių. Žinoma, visada yra variantas į Europos taurę patekti sportiniu keliu. Bet kokiu atveju, mūsų ambicija išlieka ir dėl vardinio kvietimo reikia dirbti.
Klubas savo gyvavimą pradėjo su labai daug entuziazmo. Ar po pirmojo sezono ir gautų skaudžių smūgių entuziazmas nesumažėjo?
Žinokite, mums tai pridėjo tik dar daugiau motyvacijos. Mes esame stiprios asmenybės. Kodėl Eurolyga atsižvelgė į mūsų ketinimus? Mano manymu, vakariečiai nepainioja ambicijos su arogancija. O pas mus šitas sąvokas mėgsta supainioti. Tikrai nedėčiau lygybės ženklo tarp šių žodžių. Mes dar labiau užsidegę, turime dar daugiau minčių ir idėjų.
Esame sužaidę jau vienerias rungtynes Vilniuje ir esame socialiai aktyvūs. Mūsų ambasadoriai broliai Lavrinovičiai lankosi mokyklose, einame į gatves, bendruomenes ir kviečiame į rungtynės. Nieko neslėpsiu, prieš pirmąsias rungtynes su „Gargždais“ padalinome tikrai nemažai pakvietimų. Medijose girdžiu, kad iš to kažkiek juokiamasi, bet nesuprantu kodėl. Visi supranta, kad ir Kauno „Žalgiris“ savo istoriją 1944 m. pradėjo nuo pat pirmos savo dienos. Kiekvienas daiktas turi savo pradžią ir tai yra tik pati mūsų klubo pradžia.
Dėl to, ką kol kas pavyko pasiekti, žvelgiant iš verslo pusės, esame labai laimingi. Sportinė dalis mus šiek tiek nuvylė ir nedžiugina. Nėra ką slėpti, tikrai nesitikėjome baigti savo žygio LKL jau ketvirtfinalyje. Praktiškai jau turėjome pergalę Šiaurės Europos krepšinio lygos finale, bet paleidome ją per 3 minutes. Būčiau kvailas, jeigu sakyčiau, kad viską taip ir įsivaizdavome.
Kiek klubui tikslinga tokias rungtynes kaip su Gargždų, Mažeikių ir panašaus kalibro komandomis žaisti didelėje ASG arenoje?
Labai vertiname ir gerbiame LKL. Manau, kad pas mus yra labai daug stereotipų ir tą mąstymą tikrai galima pakeisti. Dabar jaunoji karta turi žymiai daugiau laisvalaikio pagundų. Pritraukti jaunimą į sales tampa sudėtingiau, nes jie turi įvairių savo reikalų. Suprantu, kad galbūt ne visada arenoje per LKL rungtynes turėsime 2,5 tūkstančio žiūrovų, bet mes nenorime mažinti apsukų.
Kviečiame šeimas atvykti į rungtynes kartu su vaikais, kuriems turime įrengę žaidimo kambarį. Kviečiame labai nebrangiai ir komfortabiliai papietauti – turime picų už 2,99 Eur (šypsosi). Jeigu rungtynės vyks darbo dieną, kviečiame žmones po darbo nevažiuoti namo, o užsukti tiesiai į areną. Per remonto darbus labai daug investavome į kliento patirtį. Jau po pirmųjų rungtynių žmonės sako, kad pokytis akivaizdus. Patogu, šviesu, komfortabilu, yra eilių problemą sprendžiantys įrenginiai. Vilniuje turime 600 tūkstančių gyventojų, o krepšinį arenoje gali stebėti 10,5 tūkstančio žmonių. Suprantame, kad tai santykinai nėra labai didelis procentas. Reikia tik dirbti.
Ar ateityje dar turite planų keisti arenos išorę, kas buvo planuota pirminiame projekte?
Ką mes norėjome pasikeisti viduje, viską ir pasidarėme. Kaip tik kitą savaitę pristatinėsime kardinaliai pasikeitusią arenos akustiką. Planuose buvo ir fasadas, bet norint pasigražinti fasadą, reikėjo savivaldybės leidimo ir tuose procesuose mes šiek tiek pastrigome. Leidimo ir toliau norėsime. Norime turėti iki galo paruoštus dokumentus, kad bet kada galėtume areną iš išorės sutvarkyti taip, kad ji darniai įsipaišytų į miesto rajono darną.
Kiek pasistūmėjęs klausimas dėl leidimo statyti sporto areną prie oro uosto?
Leidimas jau yra gautas ir netrukus turėtų prasidėti statybos darbai. Arenos atidarymas planuojamas paskutinį 2024 m. ketvirtį. Ten ir bus mūsų treniruočių bazė.
Kiek iššūkių kelia treniruotės Širvintose ir krepšininkų gyvenimas Vilniuje?
Širvintose daug kam iš šalies atrodo toli. Mes paskaičiavome, kad nuo Vilniaus miesto pakraščio iki Širvintų centro yra 20–25 min. kelio. Man būtų įdomu paklausti tūlo vilniečio, kiek jis laiko važiuoja į darbą? Krepšininkai gyvena Vilniuje, bet treniruotės vyksta tikrai ne ryte. Jiems atvažiuoti užtrunka daugiausiai pusvalandį. Mūsų krepšininkai yra rungtyniavę aukšto lygio klubuose, gerose organizacijose ir gaišę dar ne tiek laiko kamščiuose važiuodami į treniruotes.
Mes, lietuviai, kažkodėl mėgstame vienas iš kito juoktis, žeminti, menkinti, o Širvintos yra nuostabus miestas. Jame yra puiki infrastruktūra, kuri apima pirčių kompleksą, baseiną, šiuolaikinę krepšinio salę su tribūnomis. Fantastika. Aš kaip tik džiaugiuosi, kad Lietuva juda į priekį ir net mažesniuose miestuose turime tokias modernias sales. Nesuprantu, kodėl iš to reikia juoktis. Reikia tuo didžiuotis.
Ar klubas turi savo viziją jaunimo programos klausimu?
Žinoma. Turime vyrų komandą, bet to tikrai neužtenka. Per paskutinius metus padarėme įdirbį jaunimo srityje ir praėjusią vasarą buvome vienos iš stovyklos pajūryje partneriai. Ją vedė iškilios krepšinio asmenybės – mūsų klubo prezidentas Rimantas Kaukėnas, Renaldas Seibutis ir kiti. Po truputį darome tuos žingsnius ir visą tai dar labiau plėsime. Ateinančią vasarą, manau, būsime kur kas aktyvesni jaunimo stovyklų ir treniruočių prasme.
Kodėl pasirinkote būtent „Wolves“ prekinį ženklą? Juk „Vilko“ simbolis tapatinimas su jūsų pagrindiniu konkurentu „Ryto“ klubu. Negi nesinorėjo išsiskirti?
Mes ieškojome tarptautinio pavadinimo ir atitikmens, kurį atpažintų daugelyje šalių. Ir taip sutapo, kad „Vilkas“ yra Vilniaus miesto simbolis. Tokiu būdu ir pasirinkome.
Mes juk neslepiame savo tikslo – norime eksportuoti krepšinį. Praėjusį sezoną buvome labai arti rungtynių Londone. Dabar yra tam tikrų kalbų su Dubajumi, kurios tikrai nėra iš piršto laužtos. Labai tendencingai to siekiame.
Daug diskusijų dar prieš pirmąjį klubo sezoną sukėlė logotipo pristatymas. Kritikai sako, kad tokį arba panašų logotipą internete galima nusipirkti už 50 eurų. Kaip buvo pasirinktas šitas ženklas?
Mes dirbome su reklamos agentūra. Dėl to, ką jie sukūrė pradinėje versijoje, mes buvome patenkinti ir laimingi. Po to iškilo minimali komunikacinė krizė. Viskas su išpirkimais ir teisine dalimi buvo padaryta tvarkingai ir legaliai. Mes juk suprantame, kad šitas logotipas ne amžinas. „Žalgiris“ atsinaujino savo logotipą po ilgo laiko, o mes savąjį pakeisime jau greitu metu.
Jau dabar mūsų žaidybiniai marškinėliai kardinaliai pasikeitę. Praėjusiais metais dominavo toks „lengvai laužytas“ stilius, o šį sezoną esame gerokai „griežtesni“. Siunčiame kosmopolitiškumo žinią. Mes tikrai labai norime ir labai tikimės, kad mums dar šiame sezone pavyks sužaisti bent jau vienerias rungtynes užsienyje, reprezentuojant Europos taurę arba LKL.
Turkio ir juodos spalvų derinys, atrodo, neužkliuvo niekam. Vadinasi, tai – ilgalaikis sprendimas?
Jeigu kažkam ir užkliuvo, vis tiek džiugu, nes apie mus kalba (šypsosi). Daugelis inovatyvių klubų naudoja ne dvi aprangas, o 3–4. Mes mėgstame nestandartinius sprendimus. Praėjusį sezoną laimėtose rungtynėse prieš „Žalgirį“ žaidėme su vaikų piešinių inspiruotomis aprangomis. Vėliau marškinėlius pardavėme aukcione ir lėšas skyrėme Rimanto Kaukėno paramos fondui.
Nėra ką slėpti, kai fanų bendruomenė susiformuoja, alternatyvių klubo aprangų įvedimas į rinką sezono metu yra dar vienas pajamų šaltinis. Mus reikia dar daug ko mokytis iš JAV sporto rinkų, nes jie ten yra seniai supratę, kaip reikia daryti verslą. Bandome imtis gerąsias praktikas ir patirtis ir bandome jas taikyti Lietuvoje.
Praėjusį sezoną klube žaidė veteranas Mindaugas Lukauskis. Ar ateityje matote jį dirbant klubo sporto vadyboje?
Šitos minties mes niekada ir nebuvome atsisakę. Ką gali žinoti, kada ir kiek greitai tai atsitiks. Jis kol kas yra profesionalas krepšininkas ir šį sezoną žais NKL čempionate. Šiuo metu klube jis neatlieka jokių funkcijų, bet ateityje – visko gali būti.
Turite užsibrėžę tikslą, per kiek metų norėtumėte patekti į Eurolygą?
Aš gal pasilaikysiu tai sau, nes kai daliniesi savo svajonėmis, kiti jų nesupratę pradeda jas savaip interpretuoti. Tikrai nenorime to siekti dešimtmečiais. Tą galiu pasakyti vienareikšmiškai. Norime ganėtinai greitai. Niekada negali žinoti, kaip pasiseks Europos taurėje.
Ar vyr. treneriui Kęstučiui Kemzūrui yra iškelti konkretūs tikslai šiame sezone?
Turime nusimatę minimalius tikslus. Norime tapti prizininkais LKL čempionate, patekti į antrąjį Europos taurės etapą ir būti KMT finalo ketverte.