Lietuvos aštuoniolikmečių rinktinė Suomijoje vykstančiame Europos čempionate pralaimėjo ketvirtfinalio mūšį Vokietijai 86:87 (22:22, 25:27, 19:15, 20:23).

Sekantis Tomo Purlio treniruojamos rinktinės tikslas – užimti 5 vietą galutinėje rikiuotėje, kuri garantuoja kelialapį į 2025 m. U19 pasaulio čempionatą, vyksiantį Šveicarijoje. Tam reikia per likusius du mačus iškovoti abi pergales.

Rungtynių eiga

Rungtynes abi komandos pradėjo laisvai ir rezultatyviai. Po 10-ies žaidimo minučių mūsiškiai turėjo nedidelį pranašumą 24:22.

Antrąjį ketvirtį vokiečiai pradėjo trimis tritaškiais metimais ir greitai persvėrė rezultatą 27:30.

Po dviejų kėlinių priekyje ir toliau buvo vokiečiai 49:47, o Kasparas Jakučionis buvo pelnęs 5 taškus (1/5 trit.). Po pirmų dviejų kėlinių rezultatyviausias buvo Nojus Indrušaitis, kuris surinko 12 taškų.

Po didžiosios pertraukos prabėgus 6 minutėms vokiečiai dar pirmavo 59:58, o ketvirtajame kėlinyje sužaidus 4,5 minutės Vokietija kvėpavo lietuviams į nugaras (72:73).

Likus 42 sekundėms Nojus Indrušaitis išlygino rezultatą – 86:86, tačiau varžovai išprovokavo pražangą ir vieną baudą pataikę vokiečiai išsiveržė.

Paskutinė mūsiškių ataka baigėsi blokuotu metimu ir netiksliu metimu iš vidutinio nuotolio.

Lietuva: Nojus Indrušaitis 22, Mantas Juzėnas 17, Kasparas Jakučionis 12, Gantas Križanauskas ir Kristupas Smirnovas po 10, Armandas Bancevičius 8.

Vokietija: Jackas Kayilas 22, Ivanas Kharchenkovas ir Christianas Andersonas po 21, Hannesas Steinbachas 15, Declanas Duru 8.