Yra dar kovojančių, tačiau yra ir ramių – Lietuva, kaip ir įprasta, tikrai turės savo atstovų Tokijuje.
Pokalbį moderavęs TV3 laidų vedėjas Mindaugas Stasiulis leido žiūrovams pažinti atletų pasirengimą didžiuliam sporto įvykiui.
Pirmasis jų – lengvaatletis, ėjikas Arturas Mastianica. „Ar esate jau nuėjęs iki Tokijo?“, – linksmai jo klausė M. Stasiulis.
„Visų pirma, praeitų metų kilometrus esu suskaičiavęs – apie 5,5 tūkst kilometrų. Mano rekordas yra apie 6 tūkst. kilometrų. Tad iki Tokijo dar tikrai nesu nuėjęs“, – šmaikštavo ir R. Mastianica, o LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė pajuokavo, kad į 2024-ųjų olimpines žaidynes Paryžiuje galės eiti pėsčiomis.
Daug vilčių dedama į disko metiką Andrių Gudžių. 2017-aisiais pasaulio čempionų tapusiam atletui tai bus antrosios olimpinės žaidynės – Rio De Žaneire jis liko dvyliktas.
Didžiules ambicijas puoselėjantis sportininkas atskleidė savo pasirengimą.
„Situacija su likusiais turnyrais dar nėra aiški. Planavau pradėti gegužės mėnesį, bet dėl neaiškių priežasčių turnyras buvo atšauktas.
Tarptautinių varžybų planuoju sudalyvauti bent 5-6. Dėl Covid-19 situacijos jų skaičius sumažėjęs. Lietuvoje irgi planuoju bent 4 varžybas, norisi pasirodyti vietinei publikai.
Stovykla Turkijoje darbinga. Per savaitę daug dirbau, matėsi ir nuovargis. Visgi rezultatu esu patenkintas, einame tinkama linkme. Aišku, sieksime medalio, tai vienas mano tikslų. Drąsiai pasakysiu, kad esu tikrai pajėgus kovoti dėl aukso. Visgi tai priklauso ne tik nuo manęs, bet ir nuo konkurentų“, – vilčių suteikė A. Gudžius
Tuo tarpu, penkiakovininkas Justinas Kinderis ir trišuolininkė Diana Zagainova džiaugėsi dėl kitų priežasčių – koronavirusas net pagerino jų situaciją prieš 2021-uosius.
„Žinoma, kad pasikeitimai trenerio vietoje davė vaisių. Pasikeitė metodika, krūvis. Anksčiau tai nelabai man tiko. Dabar grįžau į Kauną ir man puikiai sekasi.
Nemeluodamas pasakysiu, kad nukelta olimpiada davė laiko ilgiau pasiruošti“, – sakė J. Kinderis.
Atletas 2016-aisiais liko be medalio – gerą rezultatą stipriai sujaukė jojimas. Sportininkas teigė, kad diskusijų šiuo klausimu kyla dažnai.
„Su žirgais būna labai daug diskusijų ir klausimų. Mes, kaip jojikai, stengiamės visą atsakomybę prisiimti sau. Žirgas yra išmokytas, prieš varžybas gauname galimybę pamatyti, kad jis įveikia tą maršrutą.
Žiūriu savikritiškai – raitelis yra kaltas, neatkreipė dėmesio į mažas detales ir nuvedė į prastesnį rezultatą“, – pasakojo J. Kinderis.
„Be abejo, namuose turime daugiau privalumų treniruotis, nes esame olimpinės rinktinės nariai. Vyriausybė atsižvelgia. Kitose valstybėse esame svetimi.
Visgi Turkijoje ir Ispanijoje tam tikrose bazėse nekyla problemų pasiruošti.
Nukėlimas man irgi išėjo į gerą, nes normatyvą įvykdžiau dar pernai. Taip pat, praeitais metais buvo tam tikrų įvykių mano gyvenime. Džiaugiuosi, kad jos buvo perkeltos“, – pasakojo D. Zagainova.
Įdomus kontrastas tarp treko dviratininkės Miglės Marozaitės ir ėjikės Brigitos Virbalytės.
Pirmoji jau yra dalyvavusi varžybose Japonijoje ir liko sužavėta: „Turėjome labai „fainą“ galimybę išvažiuoti į Japoniją. Olimpiniame treke dar nesu buvęs, bet tikrai įspūdinga šalis. Parsivežiau daug įspūdžių, norisi sugrįžti atgal.
Aišku, žvelgiu optimistiškai. Nėra ko prarasti, džiaugiuosi, kad su Simona prasibrovėme į olimpines žaidynes. Mūsų rungtis pasikeitė – reikia dar vienos moters, bet sieksime tai padaryti iki starto“.
B. Virbalytei Japonija yra visai kitas žvėris – ėjikams karštis yra didžiausia problema, o vasarą jo bus labai daug.
„Karštis nėra ėjikų draugas, dėl to maratonas buvo perkeltas iš Tokijo. Prognozuojama, kad kitoje vietoje temperatūra bus penkiais laipsniais mažesnė.
Aišku, rezultatas gali būti žemesnis mums visiems, nes karštis atsiliepia labai stipriai. Kiek įmanoma stengiamės priprasti prie tų sąlygų, buvome Dominikos Respublikoje.“, – kalbėjo B. Virbalytė.
Tokijo olimpinės žaidynės vyks liepos 23 – rugpjūčio 8 dienomis. Oficialiu transliuotoju tapo TV3 kanalų grupė – stebėkite transliacijas TV3, TV6 kanalais, interneto platformose GO3 ir TV3 PLAY, portale tv3.lt.