Tarp Europos rankinio čempionato gražiausių epizodų pateko ir lietuviai

Pergales pelnė vokiečiai, islandai ir lenkai

Vengrijoje ir Slovakijoje ketvirtadienį prasidėjo 15-asis Europos vyrų rankinio čempionatas. Po labai ilgos pertraukos tarp elitinių Europos rinktinių varžosi ir Lietuvos rinktinė.

Į F grupę patekę lietuviai Košicės „Steel“ arenoje (Slovakija) pirmajame ture metė rimtą iššūkį Rusijos rankininkams. 7 įvarčiais atsilikę lietuviai buvo sumažinę deficitą iki minimumo ir galiausiai pralaimėjo rusams tik po atkaklios kovos – 27:29 (9:14).

Pirmąją dieną buvo sužaistos net 9 rungtynės, todėl įspūdingų epizodų tikrai netrūko. Organizatorių nuomone, lietuviai buvo vieni iš tų, kurie kūrė efektingiausius momentus.

Mindaugas Dumčius savo gudriu metimu paskutinėmis pirmojo kėlinio akimirkomis užėmė 5-ą vietą gražiausių įvarčių sąraše. Tuo tarpu Vilius Rašimas, pademonstravęs neįtikėtiną lankstumą, sukūrė 2-ą gražiausią gynybinį vartininkų epizodą ketvirtadienį. Tiesa, organizatoriai dar pamiršo nuostabų lietuvių derinį „žemė-oras“, kai įvartį pelnė Valdas Drabavičius.

Gražiausi įvarčiai:

Gražiausiai atremti smūgiai:

Penktadienį čempionate vyko tik trejos rungtynės. Vokiečiai 33:29 nugalėjo baltarusius, islandai 28:24 pranoko portugalus, o lažybininkų prognozes paneigė tik lenkai, 36:31 įveikę austrus.

Lietuvos rinktinė į aikštę grįš jau šeštadienį, kai mes iššūkį čempionato šeimininkams slovakams.