„Labai branginu šį laimėjimą, nes jis simbolizuoja tai, ką išgyvenau savo vidumi. Tai yra smagus atspirties taškas ir pasitvirtinimas, kad aš galiu“, – oro uoste sakė Rūta.
Pasaulio rekordą Melburne (Australijoje) vykusiose pirmenybėse pagerinusi R. Meilutytė atskleidė, kad 100 m krūtine plaukimo rungtyje patirta diskvalifikacija leido permąstyti esminius dalykus, kurie jai yra svarbūs plaukime,
„Ta klaida leido man permąstyti, kas yra sėkmė, priminė, kodėl esu čia. O čia esu ne dėl rekordų, o dėl mėgavimosi. Viskas turi vykti taip, kaip turi vykti.“
50 m plaukime krūtine trumpame baseine R. Meilutytė 2012 m. ir 2014 m. tapo pasaulio čempione, o 2018 m. – vicečempione. Taip pat ji 2013 m. ir 2017 m. laimėjo Europos čempionatą.
R. Meilutytė Melburne dalyvavo 100 m plaukime krūtine, kur užtikrintai pateko į finalą ir būtų laimėjusi sidabrą, jei ne papildomas spyris kojomis, įšokus į vandenį po starto.
Pasaulio čempionais (25 m baseine) yra tapę trys mūsų šalies plaukikai – R. Meilutytė (2012 ir 2014 m.), D. Rapšys (2018 m.) ir Simonas Bilis (2016 m.).
Už iškovotą čempionės titulą kaunietės laukia 10 tūkst. dolerių čekis.
R.Meilutytė gavo 35 tūkst. JAV dolerių (25 tūkst. už pasaulio rekordą ir 10 tūkst. už auksą), o Danas Rapšys – 10 tūkst. JAV dolerių (7 tūkst. už bronzą ir 3 tūkst. už 7-ą vietą).
Bendrą pasaulio čempionato prizų fondą sudarė kiek daugiau nei 2,1 mln. JAV dolerių.
Ar neprailgo kelionė?, – žurnalistai paklausė R. Meilutytės.
Tikrai buvo labai ilga kelionė. Ilgesnė nei tikėjausi. Bet kažkaip praėjo.
Ar skrydžiai neišmuša iš pusiausvyros prieš svarbiausius startus?
Dėl to ir skridome beveik dvi savaitės prieš čempionatą. Jeigu būtume skridę vėliau, man būtų sunku. Nežinau kaip Danui, bet man tikrai labai jautėsi tas valandų skirtumas ir labai džiaugiuosi, kad turėjome laiko prisitaikyti prie pokyčių.
Kaip vertinate čempionatą? Vienas aukso medalis yra, bet galėjo būti ir dar vienas. Apmaudu dėl to ar ne?
Visada gali būti geriau. Ne, visiškai neapmaudu. Esu laiminga.
Ar plaukdama 100 m rungtyje galėjote įsivaizduoti, kad viskas baigsis diskvalifikacija?
Tikrai ne. Sąmoningai to nedariau, bet taip gavosi. Pamačius švieslentę buvo šiek tiek šoko, nes to nesitikėjau, bet taip jau būna, normalu. Reikia daugiau sąmoningumo, stabiliai laikyti kojas prieš įšokant į vandenį ir atkreipti dėmesį į detales. Anksčiau niekada nebuvau diskvalifikuota dėl šios taisyklės.
Ar galima sakyti, kad ta klaida jus motyvavo geriau pasirodyti 50 m rungtyje ir pasiekti pasaulio rekordą?
Nemanau. Būčiau pasirodžiusi taip pat, nes buvau gerai pasiruošusi. Nejaučiau noro reabilituotis prieš save. Greičiau ta klaida leido man permąstyti, kas yra sėkmė, priminė, kodėl esu čia. O čia esu ne dėl rekordų, o dėl mėgavimosi. Viskas turi vykti taip, kaip turi vykti.
Kaip mėgavotės pasaulio rekordu?
Puikiai. Buvo tikrai daug džiaugsmo. Prieš plaukimą jaučiau, kad bus smagu. Pats rekordas nebuvo netikėtas, nes prie jo buvau priartėjusi ir taurės etapuose. Svarbiausia, kad plaukti gera man pačiai ir būti visame tame.
Nemėgstate žiūrėti į priekį, bet ar jau kažką mąstote dėl Paryžiaus žaidynių?
Nespaudžiu savęs, bet tikrai galvoju apie tai. Nejaučiu poreikio priimti sprendimą dabar, bet tikrai nesakau „ne“.
Aukso medalį trumpajame baseine pasaulio čempionate iškovojote po 8 metų pertraukos. Kokią vietą šis apdovanojimas užima šalia kitų?
Tiesiog labai branginu šį laimėjimą, nes jis simbolizuoja tai, ką išgyvenau savo vidumi. Tai yra smagus atspirties taškas ir pasitvirtinimas, kad aš galiu.
Kaip žadate pasitikti artėjančias šventes?
Be abejo, su šeima ir artimais žmonėmis.
Ar yra maistas, kurio esate pasiilgus, bet iki negalėjote sau to leisti?
Ne. Neriboju savęs, tiesiog visą valgau su saiku.