Nyderlandų rinktinė šeštadienio vakarą paskutiniame Europos čempionato ketvirtfinalyje sulaukė nuožmaus Turkijos rinktinės pasipriešinimo. Turkijos futbolininkai įmušė pirmieji, tačiau po ilgosios pertraukos Ronaldo Koemano auklėtiniai kovėsi įspūdingai ir šventė pergalę 2:1.

Šiose rungtynėse į aikštę futbolininkus išlydėjo 11 vaikų iš Lietuvos, kurie dalyvavo „Lidl“ parduotuvės konkurse.

Pirmoje rungtynių pusėje daugiau jėgų atidavė ir simpatiškesnį futbolą demonstravo italo Vincenzo Montellos treniruojama Turkija, o šioje komandoje ryškiai žibėjo jaunieji turkų talentai Arda Guleras ir Alperas Yilmazas, nuolat kėlę pavojų varžovų vartams.

Pirmasis rungtynių įvartis taip pat neapsiėjo be A. Gulero pastangų ir buvo įmuštas po šio pakelto kamuolio, kai galva pasižymėjo gynėjas Semetas Akaydinas.

Mačo eigą perlaužė po pertraukos

Nyderlandai pasitikėjimą savo jėgomis atgavo antroje rungtynių pusėje, kai 70-ą mačo minutę galva po Memphio Depay'aus perdavimo pasižymėjo vidurio gynėjas Stefanas de Vrij.

Vos po kelių minučių olandai vėl pasinaudojo savo patirtimi ir jau ketvirtą įvartį šiame čempionate pelnė Cody Gakpo. Visgi vėliau šį eipzodą peržiūrėjęs VAR kambarys įvartį įskaitė turkų gynėjui Mertui Muldurui, kuris įsimušė į savo vartus.

Per likusias 20 žaidimo minučių progų pasižymėti turėjo abi komandos, o įspūdingą atkarpą sužaidęs 21-erių Nyderlandų ekipos vartininkas Bartas Verbruggenas padėjo savo ekipai iškovoti pergalę rezultatu 2:1.

Pirmenybių pusfinalyje skrajojančių olandų lauks Anglijos barjeras, kuri šiandien po 11 metrų baudinių serijos įveikė Šveicariją 1:1 (5:3).

Komandų priešistorė

Tai buvo 15-asis Nyderlandų ir Turkijos rinktinių susitikimas. Nyderlandai laimėjo šešis iš keturiolikos tarpusavio rungtynių, turkai buvo stipresni keturis kartus, tuo tarpu likę keturi susitikimai baigėsi lygiosiomis.

Nyderlandai pateko į Europos čempionato pusfinalį šeštą kartą istorijoje. Tik Vokietijos rinktinei pavyko tai padaryti dažniau – 9.

Rungtynių eiga

Antras kėlinys

91 min. Per pridėtą laiką turkai surengė kelias itin pavojingas atakas, bet 21-erių vartininkas B. Verbruggenas atliko nuostabų darbą ir įtvirtino savo ekipos pergalę 2:1.

90 min. Teisėjas kompesavo penkias minutes.

84 min. Turkija rimtai nusiteikusi lyginti rezultatą. Per Nyderlandų vartų apgultį puikią progą pasižymėti turėjo iš arti smūgiavęs Keremas Akturkoglu, bet paskutinę akimirką olandai kamuolį blokavo.

75 min. Turkijos krachas prasitęsė po kelių minučių. Denzelis Dumphriesas skersavo žemą kamuolį į baudos aikštelę, kur prie tolimojo vartų kampo koją paskutiniu metu kyštelėjo Cody Gakpo 2:1. Jis pelnė jau ketvirtąjį įvartį šiame čempionate ir tapo rezultatyviausiu čempionato žaidėju.

70 min. Kelias minutes vyko intensyvi turkų vartų apgultis. Jos metu Nyderlandai kėlė kampinį ir altiko namų darbus. Atakos smaigalyje atsidurė M. Depay'us, kuris iš aikštės krašto pasiuntė kamuolį Stefanui de Vrij ir šis smūgiu galva nukreipė kamuolį į varžovų vartų tinklą bei išlygino rungtynių rezultatą 1:1.

64 min. Po šios pražangos sekė standartinė situacija, kuris vos nesibaigė Turkijos rinktinės įvarčiu. Po baudos smūgio kamuolys atšoko Kenanui Yildizui, kuris smūgiavo labai galingai į vartininką Bartą Verbruggeną, o po to atšoko į baudos aiktštelė. Laimei atšokusį kamuolį už vartų pasiuntė W. Weghorstas.

63 min. Fantastiškas A. Yilmazo reidas dešiniuoju aikštės kraštu virto Virgilo Van Dijko pražanga ir geltona kortele.

56. M. Depay'us pabando laimę iš tolėliau, bet jo žemą smūgį nesunkiai atremia Mertas Gunokas.

54 min. N. Ake kontraatakoje priverstas A. Gulerą stabdyti geltona kortele. Be A. Gullero kitas pastebimiausias rungtynių žaidėjas – Alperas Yilmazas. Krašto puolėjas kovoja dėl kiekvieno kamuolio tarsi būtų elitinis gynėjas ir nuolat sudaro problemų „oranžiniams“ jų aikštės pusėje.

50 min. R. Koemano komanda buvo arti išlyginamojo įvarčio. Pozicinės atakos metu N. Ake pakėlė kamuolį į baudos aikštelę, o po keitimo pasirodęs Woutas Weghorstas galva atliko pardavimą M. Depay'ui. Visgi puolėjo smūgiuotas kamuoys skriejo į užribį.

46 min. Prasideda antrasis kėlinys.

Pirmas kėlinys

45 min. Po pirmų 45 minučių – Arda Gulero vedamos Turkijos rinktinės minimali persvara 1:0.

35 min. Krenta įvartis po kampinio situacijos ir į priekį 1:0 veržiasi Turkija. Po pakelto kampinio kamuolys atšoko A. Gulerui, kuris dar kartą pakėlė kamuolį į baudos aikštelę ir joje rado kertantį S. Akaydiną, kuris pasižymėjo smūgiu galva.

30 min. Turkų aktyvumą iliustruoja ir statistika. Sužaidus 30 minučių Vincenzo Montellos kariauna į vartus smūgiavo 4 kartus, tuo tarpu olandai – tris. Tačiau nė vienas abiejų rinktinių smūgiuotas kamuolys dar neskriejo į vartų plotą. Didesnė kamuolio kontrolė priklauso Nyderlandų rinktinei (55 proc.).

26 min. Arda Guleras pakėlė kamuolį nuo kampinio gairelės, tačiau varžovai gynėsi sėkmingai.

20 min. Rungtynių pradžioje turkai labai aktyvūs ir drąsiai didelėmis pajėgomis žaidžia puolime. Įvyko net viena Nyderlandų vartų apgultis, kurios pabaigoje smūgiuoti iš savo mėgiamo taško pabandė H. Calhanoglu, kurio spirtas kamuolys atsitrenkė į tankią olandų gynybinę sieną.

Rungtynes gyvai stebi stebi ir daugybė Nyderlandų futbolo legendų.

14 min. Rungtynes labai aktyviai pradėjo M. Depay, kuris atliko jau du smūgius link vartų. Kitoje atakoje Cody Gakpo smūgiuodamas kamuolį link vartų pataikė į koją Turkijos gynėjui S. Akaydinui, kuriam prireikė medikų pagalbos.

11 min. Salihas Ozcanas atliko smūgį iš tolimos distancijos, tačiau kamuolys skriejo gerokai virš vartų.

0 min. Rungtynės Berlyne startavo! Turkijos rinktinėje skirtingai nei rungtynėse su Austrija startinėje sudėtyje trys nauji veidai. Gynėją Merihą Demiralį pakeitė Sametas Akaydinas, į rikiuotę grįžo komandos kapitonas Hakanas Calhanoglu ir taip pat saugas Salihas Ozcanas.

Trenerių mintys prieš rungtynes

Pakeliui į ketvirtfinalį Nyderlandai nesunkiai 3:0 įveikė Rumuniją, tuo tarpu Turkija išgyveno tikrą nervų karą rungtynės su Austrija. Vieną greičiausių Europos čempionato įvarčių įmušę Vincenzo Montellos auklėtiniai įveikė varžovus rezultatu 2:1, o abu kartus rungtynėse pasižymėjo vidurio gynėjas Merihas Demiralis.

Visgi šio svarbaus futbolininko ketvirfinalyje neišvysime, nes džiaugdamasis prieš austrų fanus jis demonstravo „Wolf salute“ gestą. Jis yra laikomas nacionalistiniu, neo-fašistų simboliu ir už šį poelgį UEFA turkui skyrė net dviejų rungtynių diskvalifikaciją.

Nepaisant šio fakto, prieš rungtynės Nyderlandų treneris Ronaldas Koemanas gyrė turkų sirgalius, kurie visada įkvepia savo rinktinę bekompromisei kovai.

„Turiu šiek tiek patirties prieš Turkijos komandas, atmosfera visada būna puiki. Mums tereikia kontroliuoti kuo ilgiau kamuolį ir tada jie taps tylūs. Turime būti kieti, dalykiški ir žaisti savo žaidimą“, – prieš mačą sakė Nyderlandų treneris.

Tai bus vos trečias kartas kai Turkija žais pagrindinių turnyrų pusfinaliuose ir pasak V. Montellos, svarbiausia bus susitvarkyti su emocijomis.

„Kai kurie žaidėjai yra įpratę žaisti tokios svarbos rungtynes, žino, kaip joms pasiruošti ir dėl to turi šiek tiek pranašumo. Turime sugebėti valdyti emocijas ir jas paversti į energiją. Esame jaunesni, galime turėti daugiau energijos ir tai gali suteikti mums pranašumą“, – sakė Turkijos rinktinės strategas.

Tai kur futbolas? Ką čia dabar rodote? Sutvarkykite transliaciją!!!
sutvarkykit transliaciją. Kiek kartų suknisat translacijas nesuprantu :)