Naktiniame Singapūre šeštadienį surengtą 18-ą „Formulės 1“ sezono kvalifikaciją laimėjo britas Lando Norrisas su „McLaren“ bolidu (1:29.525 min.).

Trečioji kvalifikacijos dalis buvo sustabdyta po ispano Carloso Sainzo jaunesniojo („Ferrari“) avarijos. Ispanas prieš pat greitojo rato pradžią sudaužė bolido galą, o po šio incidento buvo parodyta raudona vėliava. Dėl šios priežasties daugelis pilotų trečioje kvalifikacijos dalyje galėjo nuvažiuoti tik vieną greitąjį ratą, todėl klaidos kaina labai išaugo.

C.Sainzo avarija:

Su spaudimu nesusitvarkė monakietis Charlesas Leclercas. „Ferrari“ pilotas lemiamo bandymo metu išvažiavo už trasos ribų, o jo rezultatas buvo anuliuotas. Tai reiškė, kad trečioje kvalifikacijos dalyje „Ferrari“ pilotai užėmė tik penktą startinę eilę, o lenkti šioje trasoje sekmadienį bus beveik neįmanoma.

Už L.Norriso sekmadienį startuos jo pagrindinis konkurentas olandas Maxas Verstappenas („Red Bull“, 1:29.728). L.Norrisui tai bus galimybė nutraukti šio sezono „prakeiksmą“ – britas šiemet dar nė karto, turėdamas „pole“ poziciją, nesugebėjo išlaikyti pirmos vietos po starto.

Sėkmingai pasirodė „Mercedes“ komandos britai Lewisas Hamiltonas (1:29.841) ir George‘as Russellas (1:29.867), užėmę antrą startinę eilę. Penktas startuos australas Oscaras Piastri („McLaren“, 1:29.953).

Dar vieną smūgį „Red Bull“ komandai sudavė meksikietis Sergio Perezas. Jis užėmė vos 13-ą vietą (1:30.579), net nepatekdamas į trečią kvalifikacijos dalį.

Po 17-os etapų čempionate pirmaujantis M.Verstappenas turi 313 taškų. Jį po truputį vejasi L.Norrisas (254) bei Ch.Leclercas (235). Konstruktorių įskaitoje „McLaren“ (476) jau aplenkė „Red Bull“ komandą (456). Nedaug nuo lyderių atsilieka „Ferrari“ (425).

Singapūro GP lenktynės prasidės sekmadienį 15 val. Lietuvos laiku. Jas tiesiogiai transliuos „Go3“ televizija.