„Vienas iš mano konkurentų yra ukrainietis Olehas Handejus. Aš jį pažįstu ilgą laiką, mes kartas nuo karto rengiame bendras treniruotes. Su juo sutariu labai gerai, galiu vadinti jį savo bičiuliu. Mums tikrai nekyla problemų bendraujant. Olehas man vis sako, kad nekreipčiau dėmesio į politinius dalykus. Jis daug kartų minėjo, kad esame broliškų tautų atstovai ir kad jis turi daug artimųjų Rusijoje. Gal aš klystu, bet man irgi atrodo, kad esame broliškos tautos. Man atrodo, mes – vieno kraujo“, - pareiškė S. Jelistratovas, kuris su O.H andejumi kartu treniravosi ir Pekine.
Rusas 2014 m. Sočyje laimėjo olimpinį auksą greitojo čiuožimo trumpuoju taku 5000 m estafetėje, o 2018 m. Pjongčange pelnė olimpinę bronzą 1500 m lenktynėse. Iki šiol S. Jelistratovas yra vienas greičiausių planetos čiuožėjų – 2021 m. jis laimėjo 3 Europos čempionato aukso medalius ir bronzą, o 2021 m. pasaulio čempionate pelnė sidabrą bei 2 bronzos apdovanojimus.
Tuo tarpu Olehas Handejus skambiomis pergalėmis pasigirti negali. Pasaulio čempionate jis dar nėra patekęs į 20-uką.
Priminsime, kad Ukrainos dailiojo čiuožimo atstovas Ivanas Šmuratko atsisakė bendrauti rusiškai su rusų žurnalistais ir pareiškė, kad atsakinės į klausimus tik ukrainietiškai arba angliškai. Taip pat Ukrainos jaunimo ir sporto ministras Vadimas Gutzeitas pateikė rekomendacijas šalies olimpiečiams stovėti atokiau nuo rusų, jei šie kurį nors savo laimėjimą nuspręstų švęsti išskleisdami Rusijos olimpinio komiteto vėliavą.
Pekine dėl masinio dopingo vartojimo bus draudžiami Rusijos simboliai. Nebus nei šalies vėliavos, nei himno. Anksčiau rusams skirtos sankcijos baigs galioti po 2022 m. sezono, tačiau WADA vadovas Witoldas Banka jau pažymėjo, kad tai nereiškia, jog sankcijos negali būti pratęstos.
„Dar per anksti pasakyti, ar sankcijos baigsis sulig 2022 m. pabaiga. Tai priklauso nuo to, kaip elgsis RUSADA. Mes nustatėme aiškias taisykles, kol kas jie daro reikiamas reformas ir nuolat palaiko ryšį su mumis. Visgi, daryti išvadas dar per anksti. Jei dabartinės tendencijos išliks, tada metų pabaigoje galėsime sakyti, kad RUSADA įvykdė, ko jų prašėme, bet šiuo metu procesas dar tik tęsiasi“, - sakė W. Banka.