Jūros miško kelio trasoje 35-erių lietuvis užtruko 7 min. 05,88 sek. Į ketvirtfinalį žengė trys greičiausi šio plaukimo dalyviai.
Pirmas finišavęs kanadietis Trevoras Jonesas trasą įveikė per 7 min. 04,12 sek.
Po plaukimo M. Griškonis neatėjo bendrauti su žurnalistais, bet tą padarė irklavimo rinktinės treneris Kęstutis Keblys.
„Čia jau nusistatymai tam tikri, jis kalba tik po finalo paprastai“, – paaiškino treneris.
Įveikus 500 metrų lietuvis užtikrintai pirmavo, artimiausią varžovą lenkdamas 1,5 sek. Įpusėjus distanciją M. Griškonį 1,64 sek. jau lenkė kanadietis, kuris per likusią distanciją ir išlaikė šį pranašumą.
„Vertinu neblogai. Kaip kalbėjome ir jis sakė, tai sunkoka kvėpuoti. To ir tikėjomės tokiomis oro sąlygomis. Pirmas startas jam buvo prasikvėpavimas. Startas geras, finiše irgi viskas gerai. Pirmos lenktynės, pirmas pabandymas yra neblogas“, – teigė K. Keblys.
Kodėl lietuvis taip galingai startavo, bet vėliau sulėtėjo – tokia buvo taktika ar greitį diktavo oro sąlygos?
„Daugiau gal dėl oro sąlygų. Jis labai iš savęs nespaudė, nes užteko būti trejetuke. Nebuvo užduotis laimėti. Save per daug spausti tokiomis oro sąlygomis – dar ne laikas“, – paaiškino K. Kebly.s
9 valandą ryto Tokijuje – jau 30 laipsnių karščio, o oro drėgmė siekia net 69 procentus. Toks karštis – tikras sportininkų priešas, teigia M. Griškonio treneris.
„Turime labai skaičiuoti apšilimą, būnant per ilgai ant vandens galima perkaisti. Čia kaip turkiška pirtis – ir karšta, ir labai drėgna. Valtis po treniruotės neišdžiūsta per naktį. Ta drėgmė duoda sunkesnį kvėpavimą, bet tai yra visiems“, – kalbėjo jis.
Ketvirtame iš šešių atrankos plaukimų M. Griškonis rungėsi su keturiais olimpiečio duoną pirmąkart ragaujančiais atletais iš Saudo Arabijos, Turkijos, Kanados ir Bermudų.
M. Griškoniui tai – ketvirtosios olimpinės žaidynės.
Visą interviu žiūrėkite vaizdo siužete, esančiame straipsnio pradžioje.