• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimo Biudžeto ir finansų komitete bei Jaunimo ir sporto reikalų komisijoje dirbantys parlamentarai trečiadienį aptarė Lietuvos futbolo situaciją, finansavimą iš valstybės ir savivaldos biudžetų ir pinigų panaudojimą. Biudžeto ir finansų komiteto vadovo Mykolo Majausko teigimu, valstybinės institucijos norėtų skirti didesnį finansavimą futbolo vystymui, grąžinti jį į prioritetinių sporto šakų sąrašą, tačiau prie giliai įsišaknijusių problemų tai nėra įmanoma.  

Seimo Biudžeto ir finansų komitete bei Jaunimo ir sporto reikalų komisijoje dirbantys parlamentarai trečiadienį aptarė Lietuvos futbolo situaciją, finansavimą iš valstybės ir savivaldos biudžetų ir pinigų panaudojimą. Biudžeto ir finansų komiteto vadovo Mykolo Majausko teigimu, valstybinės institucijos norėtų skirti didesnį finansavimą futbolo vystymui, grąžinti jį į prioritetinių sporto šakų sąrašą, tačiau prie giliai įsišaknijusių problemų tai nėra įmanoma.  

REKLAMA

Pokyčių poreikis Lietuvos futbolo federacijoje (LFF), kurioje siūloma įvesti tiesioginį valdymą, yra akivaizdus, teigia ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė.

„Pokyčių poreikis akivaizdus ir, žinoma, būtų, geriausia, kad jie vyktų iš vidaus. Tačiau tokio pokyčio atsiradimo tikimybė neatrodo didelė“, – sakė premjerė.

REKLAMA
REKLAMA

Siūlymą įvesti tiesioginį valdymą LFF trečiadienį pasiūlė Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Mykolas Majauskas, po bendro posėdžio futbolo situacijai aptarti su Jaunimo ir sporto komisija. Jo teigimu, reikalingas normalizavimo etapas, kurio metu laikinai būtų skirtas reguliatorius.

REKLAMA

Pasak Seimo nario, būtina atlikti nepriklausomą federacijos veiklos ir finansinį auditus.

Taip pat reikalingas ir įstatytų pakeitimas pagal FIFA standartus, nauji demokratiniai federacijos organų rinkimai. M. Majausko teigimu, trečiadienį komiteto bei Jaunimo ir sporto reikalų komisijos bendrame posėdyje federacijos pateikti paaiškinimai ir atsakymai į įvairius parlamentarų klausimus pastarųjų neįtikino ir jie nekeičia įsitikinimo, kad dabartinė federacija nesugeba tvarkytis ir joje permainos reikalingos.

REKLAMA
REKLAMA

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė šiuo metu atostogauja ir situacijos nekomentuos, BNS informavo ministrės atstovas Dainoras Lukas.

Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisijos nariai iš opozicijos nėra tikri dėl tiesioginio valdymo Lietuvos futbolo federacijoje (LFF) įvedimo, bet visi sutinka – šalies futbolo situacija labai prasta. Siūlymą įvesti tiesioginį valdymą LFF pasiūlė Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Mykolas Majauskas, po bendro posėdžio futbolo situacijai aptarti su Jaunimo ir sporto komisija.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ekonomikos komitete ir Jaunimo ir sporto reikalų komisijoje dirbantis Andrius Kupčinskas BNS tvirtino, kad sprendimas dėl tiesioginio valdymo Futbolo federacijoje bus, nes precedentų tarptautinėje praktikoje yra.

„Dar situacija neišdiskutuota, bet kad situacija prasta irgi faktas, todėl, kad reikia daryti kažkokius žingsnius, yra akivaizdu. Rudens sesijoje prie to klausimo grįšime“, – po posėdžio BNS teigė parlamentaras.

REKLAMA

Seimo Jaunimo ir sporto komisijos pirmininko pavaduotojas „darbietis“ Viktoras Fiodorovas teigiamai įvertino tokį siūlymą, tuo tarpu kiti BNS kalbinti opozicijos atstovai buvo daugiau skeptiški.

„Vertinu pozityviai, futbolo federacijoje, bent jau panašu iš viešosios erdvės, ką matom, kad ten tikrai ne viskas gerai, tai padaryti auditus ir įvertint situaciją būtų sveikintina“, – BNS sakė V. Fiodorovas.

REKLAMA

Pasak jo, tai taip pat būtų pagrindas atidžiau įvertinti situaciją ir kitose sporto federacijose, kuriose jis irgi sako trūkstant skaidrumo.

„Tai būtų pagrindas ir kitas federacijas pakontroliuot, nes valstybinis finansavimas yra skiriamas, daug sportininkų, kurie yra net nepriimami, pavyzdžiui, dziudo federacija, tai situacija tikrai turėtų keistis“, – kalbėjo opozicinės Darbo partijos frakcijos seniūnas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Opozicinės Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovas komisijoje Jonas Jarutis sakė siūlymą vertinantis skeptiškai, nors futbolo situaciją vertino prastai.

„Futbolo situacija yra prasta Lietuvoje, metai iš metų ten kontroversiški veikėjai, pralošiam Kauno miesto dydžio valstybės komandai. Yra problemų, bet organizacija yra visuomeninė, patys viduj turi spręstis, dabar mes pradėsime kištis į federacijos reikalus, skeptiškai žiūriu“, – BNS sakė J. Jarutis.

REKLAMA

Opozicinės Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ atstovas Algirdas Butkevičius BNS sakė, kad dėl tiesioginio valdymo įvedimo visų pirma turi pasisakyti teisininkai, ar tai iš viso įmanoma.

„Dėl tiesioginio valdymo įvedimo, visų pirma, reikia turėti teisininkų išvadą. Visada buvo deklaruojama, kad politikai negali kištis į sporto federacijų veiklą, bet aš teigiamai vertinu, kad buvo suorganizuotas susitikimas su futbolo federacijos vadovais, išgirdome, kokie planai“, – kalbėjo demokratas.

REKLAMA

Anot jo, reikėtų keisti tvarką sporto federacijų valdyme, kad daugiau įtakos turėtų klubų ir regionų atstovai.

„Manau, kad pirma užduotis turėtų būti, kad būtų pakeisti įstatai, kad rinkimai būtų kuo demokratiškesni ir būtų daugiau delegatų. Čia teisininkai pirmiausia gali atsakyti, ar teisiškai galima tai daryti, o kad didžiulės problemos futbolo federacijoj, akivaizdu nuo seno“, – sakė A. Butkevičius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Mykolas Majauskas trečiadienį pasiūlė įvesti tiesioginį valdymą Lietuvos futbolo federacijoje.

„Reikalingas normalizavimo etapas, kurio metu laikinai būtų skirtas reguliatorius. Reikia UEFA tiesioginio valdymo. Arba su UEFA palaiminimu Lietuvos valdžios veiksmų, kuriais būtų paskirtas laikinas reguliatorius. Svarstytinas ir UEFA paskirtas atstovas“, – trečiadienį po jo vadovaujamo komiteto bei Jaunimo ir sporto reikalų komisijos bendro posėdžio BNS sakė M. Majauskas.

REKLAMA

Pasak jo, federacijoje taip pat būtina atlikti nepriklausomą (federacijos – BNS) veiklos ir finansinį auditus. Reikalingas ir įstatytų pakeitimas pagal FIFA standartus bei surengti nauji demokratiniai federacijos organų rinkimai, pridūrė politikas.

M. Majausko teigimu, trečiadienį komiteto bei Jaunimo ir sporto reikalų komisijos bendrame posėdyje federacijos pateikti paaiškinimai ir atsakymai į įvairius parlamentarų klausimus pastarųjų neįtikino ir jie nekeičia įsitikinimo, kad dabartinė federacija nesugeba tvarkytis ir joje permainos reikalingos.

REKLAMA

Ekonomikos komitete ir Jaunimo ir sporto reikalų komisijoje dirbantis Andrius Kupčinskas BNS tvirtino, kad sprendimas dėl tiesioginio valdymo Futbolo federacijoje bus, nes precedentų tarptautinėje praktikoje yra.

„Dar situacija neišdiskutuota, bet kad situacija prasta irgi faktas, todėl, kad reikia daryti kažkokius žingsnius, yra akivaizdu. Rudens sesijoje prie to klausimo grįšime“, – po posėdžio BNS teigė parlamentaras. Šiuo metu Lietuva pagal FIFA reitingus užima 142 vietą ir tai yra istoriškai prasčiausias rezultatas.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak jo, šiuo metu Lietuva pagal FIFA reitingus užima 142 vietą ir tai yra istoriškai prasčiausias rezultatas ir, jo įsitikinimu, už tai didžiąja dalimi atsakomybę turi prisiimti Lietuvos futbolo federacija.

„Sporto svarba neapsiriboja fiziniu užimtumu, tai yra sritis, turinti žymų poveikį visuomenės viešajam interesui. Futbolas, kaip populiariausia sporto šaka pasaulyje, turi įtakos ne tik šalies sporto prestižui, bet gali turėti ir reikšmingą teigiamą poveikį socialinei bei ekonominei aplinkai“, – BNS sakė M. Majauskas.  

Atsakomybė už apgailėtiną futbolo situaciją Lietuvoje didžiąja dalimi tenka Futbolo federacijai, sako Biudžeto ir finansų komiteto vadovas M. Majauskas.

„Tai pasekmė negebėjimo imtis būtinų reformų ir atstovauti plačios futbolo bendruomenės“, – trečiadienį komiteto bei Jaunimo ir sporto reikalų komisijos bendrame posėdyje sakė jis.

„Kyla klausimas, ar federacijos veikla iš esmės suderinama su Lietuvos futbolo interesais“, – pridūrė jis.

Lietuvos futbolo federacijos generalinio sekretoriaus Edgaro Stankevičiaus teigimu, 2021 metais federacijos finansavimas siekė 9,5 mln. eurų. Aukšto meistriškumo sporto programų įgyvendinimo finansavimo valstybės biudžeto lėšomis šiemet futbolo federacijai skirta 372 tūkst. eurų. Dar 79,6 tūkst. eurų federacija gavo iš Tautinio olimpinio komiteto.

REKLAMA

Pasak „darbiečio“ Vytauto Gapšio, norima, kad futbolas gautų ir tinkamą finansavimą, ir pasiektų gerus rezultatus. 

„Gal neturėsime niekada Ronaldo lygio žaidėjo, bet proveržis tam tikras reikalingas, ir vaikų užimtumui, ir Lietuvos žinomumui. (...) Futbolas yra ta sporto šaka, kuri yra ekonomiškai labai įdomi, nes ten nemaži pinigai ir kurie ateina į ekonomiką, todėl ir pasižiūrėti į futbolą reikia išskirtiniau negu į kitas sporto šakas – tai ekonomikoje turėtų pozityvų aspektą“, – teigė V. Gapšys. 

Aukšto meistriškumo sporto programų įgyvendinimo finansavimo valstybės biudžeto lėšomis šiemet futbolo federacijai skirta 372 tūkst. eurų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų