Ketvirtfinalyje suklupusi Lietuvos 16-mečių merginų rinktinė kitame mače grįžo į pergalių kelią. Aurimo Andrušaičio treniruojama komanda 71:52 (21:11, 14:12, 17:24, 19:5) nugalėjo Austrijos rinktinę ir turnyrą užbaigs rungtynėmis dėl 5-osios vietos Europos čempionato B divizione.

Paskutinis šios vasaros Lietuvos jaunimo rinktinių mačas vyks šeštadienį 15.30 val., kuomet dėl 5-osios pozicijos mūsiškės susikaus su Danijos atstovėmis. Rungtynes tiesiogiai transliuos FIBA „YouTube“ kanalas.

Po nelengvo starto (0:7) lietuvės pamažu vijosi varžoves, o kėlinį užbaigus atkarpa 12:0 pavyko nutolti dviženkliu skirtumu – 21:11. Per antrąjį kėlinį mūsiškės išlaikė panašų atstumą nuo austrių ir prieš pertrauką dar dviem taškais padidino persvarą – 35:23.

Vis tik varžovės nenuleido rankų ir trečiajame ketvirtyje galingu finišu sugebėjo priartėti per pavojingą atstumą – 47:52. Nugalėtojo klausimą Lietuvos rinktinė išsprendė lemiamo kėlinio metu, kuomet spurtas 12:2 vėl leido pasijusti saugiau (64:49). Į tai dar vieno atsakymo Austrijos krepšininkės jau nebesurado ir pripažino pralaimėjimą.

Emilija Vaitkutė šįsyk dominavo po krepšiais ir tapo tiek rezultatyviausia, tiek naudingiausia Lietuvos rinktinėje. Ji užfiksavo dvigubą dublį, pelnydama 15 taškų ir atkovodama tiek pat kamuolių bei surinkdama 20 naudingumo balų.

Lietuva: Emilija Vaitkutė 15, Justė Mockevičiūtė ir Gytė Pupelytė po 10, Urtė Gurevičiūtė ir Augustė Kerulytė po 7.

Austrija: Lara Mayr 12, Sophie Kunert 10, Ivona Pilič 9, Paulina Hofer 8, Maria Brunner 7.