Lietuva pirmojo medalio Paryžiaus paralimpinėse žaidynėse turės dar palaukti. Plaukikas Edgaras Matakas šeštadienio vakarą S11 klasės 50 metrų laisvu stiliumi distancijos finale liko šeštas.

29

Distanciją lietuvis įveikė per 26.68 sek.

Lietuvis taip pat pagerino savo asmeninį ryte vykusioje atrankoje pademonstruotą laiką. Tuomet distancija buvo įveikta per 26.75 sek.

Auksą laimėjo japonas Keiichi Kimura (25,98 sek.), sidabras atiteko kinui Dongdongui Hua (26,11 sek.), o bronzą laimėjo brazilas Wendellis Pereira Belarmino (26,11 sek.).

Primename, plaukiko E. Matako rungtys, kuriose sportininkas įvairiose varžybose kovoja dėl medalių – 50 metrų plaukimas laisvu stiliumi ir 100 metrų plaukimas krūtine.

Trenerio Ramūno Leono auklėtiniui iš Kauno, 2024 m. Paryžiaus vasaros paralimpinės žaidynės jau yra trečiosios jo karjeroje. 2021 m. Tokijo žaidynėse sportininkas iškovojo bronzą.

E. Matakas taip pat yra tapęs Europos ir pasaulio čempionu bei prizininku.