ESP GER 18:40
    POR FRA 21:40
    Liepos 6 d., šeštadienis
    ENG SUI 18:40

Europos futbolo čempionato D grupėje penktadienio vakarą sužaidė grupės lyderės Prancūzija ir Nyderlandai. Didžiąją rungtynių laiko dalį abi komandos žaidė atsargiai į puolimą nesiųsdamos visų savo pajėgų ir pirmas šių pirmenybių mačas baigėsi nulinėmis lygiosiomis 0:0.

Abi rinktinės rungtyniavo gana atsargiai. Nors prancūzai turėjo keletą gerų šansų, bet lemiamu metu pritrūko tikslumo arba gerai sužaisdavo varžovų vartininką.

Beje, vienintelį kartą įvartis į vartus skriejo 69-ąją minutę. Tiesa, tuomet dėl vartininkui trukdančios komandos draugo nuošalės Nyderlandų saugo Xavi Simmonso smūgis nebuvo įskaitytas.

Aikštėje taip ir nepasirodė Kylianas Mbappe, kuriam rungtynėse su Austrija lūžo nosis.

Abi rinktinės turi po lygiai taškų

Abi rinktinės po šių rungtynių savo sąskaitoje turi po 4 taškus ir pirmauja D grupėje.

Sekančiose rungtynėse Prancūzija susitiks su Lenkija, o Nyderlandai žais su Austrija.

Į kitą etapą išeiti šansus jau prarado Lenkija. Kitose penktadienio rungtynėse lenkai 3:1 nusileido austram ir savo sąskaitoje turi 3 taškus.

Gražiausios rungtynių akimirkos:

Rungtynių eiga:

Antras kėlinys

90 min. Per likusį žaidimo laiką komandos itin pavojingų progų nesukūrė, o abi rinktinės žaidė atsargiai tarsi juos tenkintų lygiosios ir garantuotas taškas turnyrinėje lentelėje.

68 min. Įvartis į Prancūzijos vartus! Iš pradžių smūgiavo M. Depay'us, o kamuolys atšoko baudos aikštelės viduryje stovėjusiam X. Simonsui. Saugas smūgiavo tiksliai, tačiau šoninis arbitras pakėlė nuošalės vėliavėlę dėl šalia prancūzų vartininko stovėjusio Denzelio Dumfries'o.

64 min. Trečias iš eilės pavojingas prancūzų išpuolis. Ngolo Kante baudos aikštelėje perdavė kamuolį arti vartų buvusiam A. Griezmanui, tačiau puolėjas dar kartą mušė itin netiksliai.

59 min. Ronaldo Koemano auklėtiniai žaidžia atsitraukę į gynybą, tačiau M. Thuramas randa tarpą tarp gynėjų ir paleidžią galingą smūgį iš madžaug 20 metrų. Deja, kamuolys pralėkė visai šalia vartų.

53 min. Baudos smūgį pavojingoje zonoje uždirbo X. Simonsas, tačiau Memphio Depay smūgis iš 25 metrų pataikė į gyvatvorę.

50 min. Po ilgosios pertraukos abi komandos įvykių neforsuoja ir žaidžia atsargiai nesukurdamos pernelyg pavojingų progų.

Pirmas kėlinys

45 min. Pirmasis kėlinys baigėsi taikiai. Per jį į vartų plotą oranžiniai smūgiavo tris kartus, o mėlynieji – du.

35 min. Olandas Xavi Simonsas perėmė kamuolį aikštės viduryje iš Ousmane'o Dembele ir pavojingai pasileido į greitą ataką, tačiau atakuojančio saugo smūgis pažeme buvo itin nestiprus

27 min. Pirmoji Prancūzijos kontraataka. M. Thuramas pabėgo į priekį ir pavojingai smūgiavo į vartus, tačiau kamuolys praskriejo kiek virš vartų.

25 min. Rungtynių pradžioje Prancūzija kamuolį kontroliuoja 55 proc. laiko, o dar viena pavojinga Nyderlandų ekipos greita ataka smūgiu nevirto – pasaulio čempionai laiku perėmė kamuolį.

13 min. Prancūzija neišnaudoja šimtaprocentinės progos. Marcusas Thuramas fantastiškai išvedė perdavimu kulniuku Adrieną Rabiot į baudos aikštelę praktiškai vieną prieš vartininką, tačiau saugas nutarė atlikti perdavimą Antoine Griezmanui, o šis nepataikė į kamuolį.

11 min. Rungtynių pradžioje „Les Bleus“ stengiasi neatiduoti varžovams kamuolio kontrolės, tuo tarpu Nyderlandai per daug savo varžovų nespaudžia ir laukia progų kontraatakuoti.

1 min. Jau vienoje pirmų atakų pavojingai sužaidė Nyderlandų ekipos krašto gynėjas Jeremie Frimpongas, dešiniuoju aikštės kraštu spurtavęs per visą aikštę ir privertęs Prancūzijos vartininką Mike'ą Maignaną gelbėti savo komandą.

0 min. Rungtynės startavo!

Komandų priešistorė

Pirmoje dvikovoje prancūzai 1:0 pranoko austrus, o Nyderlandai 2:1 palaužė lenkus.

Kaip ir spėliota, šiose rungtynėse dėl patirto nosies lūžio startinėje sudėtyje nematysime Kyliano Mbappe. Prancūzijos supertalentą vienuoliktuke pakeis Aurelienas Tchouameni, o į puolėjo poziciją Didier Deschampsas pastūmė Antoine Griezmaną.

Nors geriausiam praėjusio sezono Prancūzijos lygos žaidėjui buvo laiku pagaminta apsauginė kaukė, tačiau pasak Prancūzijos spaudos, nėra aišku ar jis aikštėje pasirodys net ir po keitimo.

Žaisdamas su Nyderlandais Kylianas Mbappe yra pelnęs daugiau įvarčių nei bet kuriai kitai rinktinei – šešis.

Tai bus ketvirtoji šių šalių akistata Europos čempionatuose. Kai dvikovos vykdavo grupių etape, abu kartus laimėjo Nyderlandų rinktinė.

Tris paskutinius savo įvarčius Nyderlandų rinktinė praleido po oponentų pakeltų kampinių.

Startinės komandų sudėtys

Prancūzija:

Nyderlandai:

nesvarbu, kad 0:0, bet rungtynes tikrai idomios buvo. jauciasi lygis, ne taip, kaip kai kuriu kitu, kad ir su ivarciais. manau jos abi eis iki pat galo