POR SLO 21:40
    Liepos 2 d., antradienis
    ROU NED 18:40
    AUT TUR 21:40

Lenkijos rinktinė pralaimėjo ir antras Europos čempionato grupės rungtynes. Antrojoje D grupės dvikovoje Lietuvos kaimynė 3:1 (1:1) nusileido Austrijos nacionalinei komandai.

Lenkija pirmosiose rungtynėse 1:2 turėjo pripažinti Nyderlandų pranašumą. Tuo tarpu Austrija demonstravo pavyzdinę kovą ir minimaliu skirtumu 1:0 nusileido pasaulio čempionams prancūzams.

Nors rungtynėse pirmieji įvarčiu pasižymėjo austrai, kuomet saviškius jau 9 minutę į priekį išvedė vidurio gynėjas Gernotas Trauneri 1:0, tačiau tada iniciatyvą perėmė lenkai ir iki pat kėlinio pabaigos nuolat pavojingai grasino varžovų vartams. Atsakomasis lenkų įvartis krito 29-ą minutę, kai baudos aikštelėje atšokusį kamuolį į vartus nukreipė Krzysztofas Piatekas 1:1.

Antrajame kėlinyje austrai buvo tikslesni

Antrajame kėlinyje vėl virė lygi kova, tačiau austrų atakos buvo aštresnės ir tikslesnės.

Vėl į priekį vokiečio Ralfo Ragnicko auklėtiniai išsiveržė 65-ą minutę, po tikslaus Christopho Baumgartnerio smūgio į apatinį dešinį vartų kampą.

Iškart po to austrams atsiverė dar daugiau progų kontraatakoms ir vieną iš jų sėkmingai išnaudojo Marcelis Sabitzeris. Austras greitoje atakoje iššoko vienas prieš V. Szczesny ir šis rankomis pargriovė savo varžovą.

Nuo vienuolikos metrų atžymos neklydo Marko Arnautovičius ir austrai šventė užtikrintą pergalę 3:1.

Rungtynių eiga

Antras kėlinys:

90+4 min. Viskas. Austrai švenčia pergalę 3:1, o lenkams jau lieka tik labai teoriniai šansais keliauti į kitą turnyro etapą.

76 min. M. Sabitzeris uždirba 11 m. baudinį, o jį šaltakraujiškai realizuoja Marko Arnautovičius 3:1.

74 min. Dar vienas puikus Ch. Baumgartnerio epizodas. Apibėgęs kelis varžovus ties baudos aikštelės linija saugas padavė gerą perdavimą savo komandos draugui, kuris galingai smūgiavo į vartus, tačiau fantastišką smūgį atrėmė V. Szczesny.

65 min. Austrai išlaukia savo progos! „RB Leipzig“ saugas Christophas Baumgartneris sulaukė tolimo Alexanderio Prasso perdavimo iš aikštės gilumos ir nieko nedvejodamas pasiuntė kamuolį į dešinį apatinį vartų kampą 2:1.

60 min. Aikštėje po keitimo pasirodė R. Lewandowskis ir netrukus jis buvo nubaustas geltona kortele, už smūgį varžovui alkūne bandant atkovoti aukšti ore skriejusį kamuolį.

50 min. Kėlinio pradžioje abi komandos apsikeitė pozicinėmis atakomis, o geriausią šansą pasižymėti turėjo po pakelto kampinio į vartus galva smūgiavęs austras Stefanas Poschas, tačiau smūgis buvo tiesus ir problemų Voicechui Szczesny nesudarė.

Pirmas kėlinys:

45 min. Į ilgąją pertrauką komandos išeina turėdamos „status quo“ 1:1.

41 min. Austras Marcelis Sabitzeris pabando laimę iš toli, o jo galingai smūgiuotas kamuolys pralėkė šalia vartų.

29 min. Įvartis pribrendo! Kurį laiką ratus apie Austrijos baudos aikštelę sukę lenkai pasižymi po puolėjo Krzysztofo Piateko smūgio iš artimos distancijos 1:1.

25 min. Rungtynių pradžioje Austrija dažniau kontroliuoja kamuolį (68 proc.), tačiau lenkai pozicinėse atakose darosi vis pavojingesni ir austrų kamuolio kontrolė pradeda tirpti.

17 min. Kelias sėkmingas atakas surengia ir Lenkija, o atakos smaigalyje nuolat atsiduria Nicola Zalewskis. Antra jo proga buvo itin gera, tačiau likęs vienas prieš vartininką iš aštraus kampo kamuolį smūgiavo virš vartų.

9 min. Magiškas Ralfo Ragnicko ėjimas! Startinėje sudėtyje pasirodęs centro gynėjas Gernotas Trauneris sudalyvauja pozicinėje austrų atakoje ir jam pavyksta pasižymėti galva po puikaus Phillippo Mwene perdavimo iš aikštės krašto 1:0.

0 min. Rungtynės prasidėjo.  Lenkijos rinktinė šį mačą pradeda be didžiausios savo žvaigždės Roberto Lewandowskio, kuris rungtynėse su Nyderlandais patyrė traumą. Jį puolėjo pozicijoje pakeitė Adamas Buksa.

Austrija šiose rungtynėse į puolėjo poziciją nuo pat rungtynių pradžios meta patyrusį Marko Arnautovičių, o gynėją Keviną Danso keičia už jį gerokai labiau patyręs Gernotas Trauneris. Taip pat startinėje sudėtyje ir Philippas Lienhartas, kuris pakeitė kitą centro gynėją Maximilianą Woberį.

Komandų priešistorė

Lenkija laimėjo vos dvejas iš paskutinių septynių Europos futbolo čempionate žaistų rungtynių, kai pirmieji pelnė įvartį (4 lygiosios ir 1 pralaimėjimas).

Austrija pirmose rungtynėse dažniau kontroliavo kamuolį (52 proc.), atliko daugiau perdavimų (401 prieš 390) nei Prancūzija, tačiau atliko tik penkis smūgius ir patyrė pralaimėjimą 0:1.

Austrija ir Lenkija paskutinius du kartus susitiko „Euro 2020” atrankos rungtynėse. Lenkija laimėjo išvykoje 1:0, kai tuo tarpu susitikimas Varšuvoje baigėsi be įvarčių 0:0.