Irkluotoja Viktorija Senkutė Lietuvai šeštadienio rytą iškovojo pirmąjį medalį Paryžiaus olimpinėse žaidynėse. Įspūdingame 2000 m distancijos finiše ji finišavo per 7 min. 20,85 sek. ir paskutiniuose metruose aplenkė varžovę iš Australijos bei iškovojo bronzos medalį!

Kaip ir buvo prognozuojama dar prieš olimpiadą, moterų vienviečių valčių lyderių trejete iš karto įsitaisė Emma Twigg, Karolien Florijn ir Tara Rigney, kurios jau ilgą laiką dalinasi svarbiausių varžybų medalius. V. Senkutė po 500 m yrėsi 4-a, bet turėjo beveik 2 sek. deficitą iki favoričių triumvirato.

Lietuvę vėliau ėmė vytis 2019 m. pasaulio čempionato bronzos medalininkė amerikietė Kara Kohler. Įpusėjus distancijai lietuvė nukrito į 5-ą vietą. Tiesa, jos atsilikimas iki lyderių trejeto beveik nepasikeitė.

Likus mažiau nei 1000 m ėmė kristi T. Rigney tempas. V. Senkutė ir K. Kohler pradėjo artėti prie australės. Lietuvė susigrąžino 4-ą vietą, o likus 500 m iki bronzos ją skyrė tik 0.84 sek.!

Kova paskutiniuose metruose buvo itin dramatiška. Likus apie 120 m finišo V. Senkutė visiškai pasivijo T. Rigney, o dar po 20 m iškišo valties nosį į priekį. Lietuvei užteko jėgų finišui ir mūsiškė laimėjo bronzą!

Beje, ji yra pirmoji moteris Lietuvos istorijoje, iškovojusį olimpinį medalį vienviečių valčių klasėje.

Auksą nuskynė K.Florijn (7:17.28), perėmusi olimpinį sostą iš Naujosios Zelandijos veteranės E.Twigg (7:19.14), kuri liko antra.

V. Senkutės bronzinis plaukimas:

Tuo tarpu B finale kiek anksčiau startavo Giedrius Bieliauskas.

G. Bieliauskas kiek lėčiau pradėjo ir pirmą kilometrą plaukė penktas, bet varžovų per daug į priekį nepaleido. Visgi distancijoje varžovai neprisileido lietuvio ir po truputį ėmė tolti.

Likus 500 m tvirtais yriais G. Bieliauskas dar bandė spurtuoti, finiše pavyk aplenkti vieną varžovą ir galiausiai B finale jis atplaukė ketvirtas (6 min. 56,39 sek.), o galutinėje įskaitoje užėmė dešimtąją vietą.

„Pagaliau baigta. Sunkios varžybos, sunkus etapas praeitas ir baigtas“, – po savo finalo sakė G. Bieliauskas.

Sportininkas atvirai sakė, kad jokių tikslų sau nekėlė, todėl 10 vieta – tikrai džiugina.

„Manau, labai sėkminga. TOP-10, galima žiūrėti su perspektyva. Dešimtukas tikrai yra nebloga vieta šiuo momentu.

Ateity bus, manau, tikrai aukščiau. Kitą sezoną bandysime pagerinti savo formą, padaryti greitesnę valtį“, – į ateitį žvelgė olimpietis

G. Bieliausko pasirodymas:

Po finišo jau išlipus iš valčių, operatorių visas dėmesys tik olandei ir zelandietei, Senkutė tarsi už borto.
Tos abi tik sveikina viena kitą, tiesiog net oras vibruoja kaip Senkutės pusėn abi nežiūri.
Nesitikėjo, kad australę aplenks ir bus per pusę korpuso nuo zelandietės.