CZE TUR 21:40
    Birželio 29 d., šeštadienis
    SUI ITA 18:40
    GER DEN 21:40

Lietuvos penkiakovininkai Pasaulio čempionatą baigė su trenksmu. Paskutinę čempionato dieną birželio 16 d. surengtoje mišrioje komandinės estafetės įskaitoje Elzė Adomaitytė ir Titas Puronas iškovojo bronzos medalius. Po savaitės karščių Zhengzhou mieste, Kinijoje prasidėjusi smarki liūtis pakoregavo Pasaulio čempionato mišrios estafetės eigą. Buvo atšauktas jojimas ir sutrumpinta fechtavimo rungtis.

6

Lietuvos sportininkai fechtavimo rungtyje surinko daugiausiai dūrių iš visų 13 dalyvaujančių komandų. Tai juos bendroje įskaitoje išvedė daugiau nei 20 taškų į priekį. Plaukimo distanciją (2x200 m. kiekvienam atletui) Elzė ir Titas įveikė per 2 min. 7 sek. ir bendroje įskaitoje nusileido į antrąją vietą. Šiuo atveju tai reiškė, kad bėgimo ir šaudymo rungtyje lietuviai išbėgs 2 sek. vėliau nei pirmaujanti Korėjos komanda. Mišrioje komandinėje estafetėje pirmiausia į bėgimo trasą išbėga moterys, įveikia 3 kartus po 600 m. su dviem šaudymo sustojimais. Estafetės principu, baigę distanciją, moterys turi paliesti partnerio ranką ir tuomet tokią pačią distanciją pakartoja vyrai. Patvinęs stadionas žadėjo neįprastą reginį: „nors bėgimo trasa buvo adaptuota, kad gerinti sukibimą, tačiau tiek drėgmės visuomet sukelia daug dramos bėgime, ypatingai staigiuose posūkiuose”, – žadėjo varžybų komentatoriai.

Varžybų komentatorių prognozės dėl dramatiškos „Laser run“ rungties pasitvirtino. Pirmame rate Elzę aplenkė Čekijos sportininkė Veronika Novotna. Tačiau Elzė labai gerai šaudė (12 sek.) ir atgavo antrą poziciją bei visą ratą tiesiog lipo pirmaujančiai korėjietei Kim Sunwoo ant kulnų. Antrame šaudyme Elzė užtruko šiek tiek ilgiau - 20 sek. ir išbėgo kartu su į trečią vietą pakilusia egiptiete Ismail Malak. Ši sportininkė ypatingai stipri bėgime, taigi Elzė rato pabaigoje užleido antrąją poziciją Egiptui, rankos palietimu Titui atiduodama bronzos medelio likimą. Titui pirmame rate pavyko aplenkti egiptietį Mohamed Elgendy, tačiau 19 sek. šaudymo serija lėmė, kad Titas ir toliau liko persekioti Egipto ir Korėjos sportininkus. Antrasis šaudymas buvo geresnis - 15 sek. Tačiau lyderiai šaudė dar greičiau - po 10 sek. Paskutiniame rate korėjietis Changwan Seo, avėdamas lietui tinkančius batus, atsipiešė nuo egiptiečio ir užtikrintai iškovojo auksą. Titas finišavo trečias, nuo lyderio atsilikęs vos 11 sek., ir padovanojo Lietuvai Pasaulio čempionato bronzos medalį.

„Varžybų pabaiga nėra mano stiprioji pusė, todėl labai džiaugiuosi, kad pavyko taip sėkmingai finišuoti ir iškovoti bronzą. Žinoma, šaudymas galėjo būti geresnis. O kadangi nesisekė, teko atiduoti viską bėgime. Su Elze šiandien dirbome kaip komanda, palaikėme vienas kitą. Manau, kad tai yra viena pagrindinių šio laimėjimo priežasčių“, – po finišo sakė Titas Puronas.

„Šis Pasaulio čempionatas yra paskutinis, kuriame buvo jojimo rungtis. Tai, kad laimėjome bronzą be jojimo yra gana simboliška“, – sakė Tito komandos partnerė Elzė Adomaitytė. Kitos tarptautinės šiuolaikinės penkiakovės varžybos - Europos čempionatas, jau su nauja rungtimi - kliūčių ruožu, vyks liepos 8-14 d. Budapešte, Vengrijoje.