Artimiausios varžovės nuo jos atsiliko daugiau nei 30 sek., tačiau dėl antrosios vietos vyko arši kova. Rusė Natalija Neprejeva buvo šiek tiek priekyje austrės Teresos Stadlober, tačiau pastaroji, likus paskutiniems metrams, padėjo vytis rusę, bet šiai pavyko išlaikyti antrąją poziciją. Galiausiai N. Neprejeva finišavo 30,2 sek. nuo lyderės T. Johaug, tuo tarpu T. Stadlober nuo antrosios vietos atsiliko vos 0,3 sek.
T. Johaugpirmavo nuo pat pradžių ir nuolatos buvo lyderių grupės priekyje, tuo tarpu Rusijos atletė po 10 kilometrų dar buvo 5-a, o likus vos 1,2 km žengė ketvirta, tačiau sugebėjo pakilti į antrą vietą.
2018 m. Pjongčango olimpinių žaidynių šios rungties laimėtoja švedė Charlotte Kalla užėmė 19-ą vietą.
Geriausia Latvijos slidininkė Patricia Eiduk taip pat turėjo startuoti šiose lenktynėse, tačiau sulaukė teigiamo koronaviruso testo rezultato. Kol kas latvė turi izoliuotis ir izoliaciją galės palikti tik tada, kai sulauks neigiamo rezultato.
T. Johaug negalėjo dalyvauti 2018 m. Pjongčango olimpinėse žaidynėse, nes sporto arbitražo teismas patenkino Tarptautinės slidinėjimo federacijos apeliaciją ir pratęsė jai skirtą 18 mėnesių diskvalifikaciją. Prieš šešerius metus ši norvegė buvo diskvalifikuota dėl dopingo vartojimo.
Tą kartą T. Johaug buvo diskvalifikuota dėl draudžiamo preparato naudojimo, kuris jos organizme atsirado po to, kai ji panaudojo lūpų kremą su draudžiamu preparatu. Dar 2016 m. rugpjūtį treniruočių stovykloje T. Johaug patyrė saulės smūgį bei ant jos lūpų atsirado didelės pūslės, kurios sprogo. Norvegijos rinktinės gydytojas neturėjo įprasto produkto, todėl vietinėje vaistinėje nusipirko kitokio. Jis pažymėjo, kad klostebolis yra sudedamoji vaisto dalis, tačiau nenurodė, kad tai draudžiama.
Norvegė pirmąjį aukso medalį yra laimėjusi 2010 m. žiemos olimpinėse žaidynėse.
Viso lenktynėse dalyvavo 64 atletės.
VISĄ VARŽYBŲ TRANSLIACIJĄ ŽIŪRĖKITE ČIA: