• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nors tokio masto renginys kaip olimpinės žaidynės įprastai traukia sirgalius iš viso pasaulio, net ir tolimiausių jo kampelių, lietuvių sirgalių šįmet Paryžiuje nėra daug. Tačiau atvykę čia žavisi olimpine Prancūzijos sostine ir neslepia kaip reikiant purtantys pinigines – daugelis tūkstančius eurų išleidžia vos per kelias dienas viešbučiui, maistui ir bilietams. 

Nors tokio masto renginys kaip olimpinės žaidynės įprastai traukia sirgalius iš viso pasaulio, net ir tolimiausių jo kampelių, lietuvių sirgalių šįmet Paryžiuje nėra daug. Tačiau atvykę čia žavisi olimpine Prancūzijos sostine ir neslepia kaip reikiant purtantys pinigines – daugelis tūkstančius eurų išleidžia vos per kelias dienas viešbučiui, maistui ir bilietams. 

REKLAMA

Olimpinės žaidynės yra didžiausia sporto fiesta, į kurios sporto varžybas dažniausiai susirenka pilnos tribūnos sirgalių. Tiesa, tai nėra fiesta, į kurią palaikyti savo šalių plūste plūsta užsienio fanai iš kiekvienos šalies. Jų yra daug, bet tai toli gražu ne tokie fanų palaikymo vaizdai, kaip, tarkime, neseniai pasibaigusiame Europos futbolo čempionate. Akivaizdu, kad Lietuvos krepšinio rinktinės fiasko ir nepatekimas į žaidynes atsiliepė ir į Prancūziją atkeliavusių lietuvių skaičiui – jų Paryžiuje tik pavienės atskiros grupelės. 

Keletas Lietuvos trispalvių tribūnose Paryžiuje pasirodo per lietuvių startus – irklavimo ir lengvosios atletikos varžybose, taip palaikant Lietuvos trys prieš tris krepšinio rinktinę, nors net ir čia lietuvių skaičius nėra didelis. Daugiausiai šios krepšinio šakos kovas stebi vietiniai prancūzai, netrūksta ir amerikiečių.

REKLAMA
REKLAMA

Atskleidė, kiek kainavo kelionė

Paryžiuje sutikti lietuviai sutinka, kad tautiečių būtų daug daugiau, jei į Paryžių būtų patekusi pagrindinė krepšinio rinktinė, nors ir ji grupės rungtynes būtų žaidusi ne sostinėje, o Lilio mieste. Visgi kitas sporto šakas stebintys lietuviai sako, kad mėgautis olimpiniame Paryžiuje tikrai yra kuo.

REKLAMA

„Patirti visą atmosferą olimpinių žaidynių. Pirmą kartą gyvenime. Verta, nes labai daug žmonių, įvairiausių kultūrų, žmonės gerai nusiteikę, miestas švarus ir saugus“, – pasakoja Paryžiuje žaidynes stebinti Gabrielė. 

„Labai daug pagalbos, pagalbinių žmonių, kurie tave nukreipia, pavyzdžiui, pasako, kuriuo tramvajumi, traukiniu važiuoti. Daug pagalbos, tvarkingas miestas, – sako Vygantas. 

REKLAMA
REKLAMA

„Labai gražus miestas, nustebino oras geras, žmonių gausa, atmosfera fantastinė“, – teigia uteniškis. 

Tiesa, olimpinės žaidynės sporto sirgaliams iš užsienio ne pigus.malonumas. Pigiausi bilietai organizatoriai pardavinėjo dar prieš metus loterijos būdu. Priklausomai nuo varžybų populiarumo, bilietai į jas galėjo kainuoti ir nuo šimto eurų. Lietuviai sako, kad olimpiniame Paryžiuje būtent noras lankytis įvairiose varžybose sudaro didžiąją kelionės biudžeto dalį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dalis žmonių vos per keletą dienų tam išleidžia tūkstančius, o tai esą yra dar viena priežastis, kodėl tautiečių fanų Paryžiuje nėra daug. 

„Vien už bilietus, žiūrėsime krepšinį, žolės riedulį, žiūrėsime ir lengvąją atletiką – išleidome apie tūkstantį eurų trim žmonėm. Viešbutis dviem naktim tūkstantis eurų. Maistas, pragyvenimas. Bet ruošiesi tam, gyveni tam ir nori tai patirti“, – teigia Gabrielė. 

REKLAMA

„Į krepšinį 120 eurų žmogui. Viešbutis, priklausomai nuo viešbučio, kainuoja nuo pusantro iki penkių tūkstančių“, – pasakoja uteniškiai. 

„Į visas rungtynes kažkur septynis šimtus svarų. Ir dar čia atvažiavus jau reikia poros tūkstančių“, – sako Vygantas. 

„Lyginant su Vilniaus kainomis, gal jau panašios labai. Kol kas nesiskundžiam kainomis, esame patenkinti. Mūsų kelionė truks apie 5 dienas, sąmata bus nuo 2500 iki 3000“, – atskleidžia Paryžiuje kalbintas lietuvis. 

REKLAMA

„Kai kortelė bus tuščia, tada ir grįšim namo“, – juokauja moteris iš Utenos.

Neeilinė amerikietės istorija

Tačiau žaidynėse yra ir tokių, kurie tokio masto renginiui nepašykšti dar didesnių sumų. Štai amerikietė Vivianne iš Kalifornijos net aštuonerius metus uoliai taupė specialiai Paryžiaus žaidynėms Ir susitaupė 10 tūkstančių dolerių, kuriuos visus jau išleido sporto varžybų bilietams. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Po truputį kaupiau pinigus, dirbau dvejuose darbuose. Dienomis paplūdimyje Los Andžele pardavinėjau savo gamintus karolius, o vakarais dirbau maisto prekių parduotuvėje, taigi pinigai pas mane lengvai neateina“, – pasakoja sirgalė Vivianne Robinson. 

Ji iš viso prisipirko bilietų į net 38 sporto renginius, įskaitant atidarymo ceremoniją, už kurią paklojo pusantro tūkstančio dolerių. Amerikietės įsitikinimu, olimpinės žaidynės tokios sumos yra vertos. 

REKLAMA

„Pasaulyje šiomis dienomis nėra geresnės vietos. Esi apsuptas gausybės įspūdingų atletų, turistų ir nuostabios architektūros. Visi mėgaujasi žaidynėmis, tai visai kitoks jausmas nei bet kurią įprastą kitą metų dieną“, – sako V. Robinson. 

Kiekvieną dieną vidutiniškai žaidynių varžybas pamato net po 40 tūkst. žmonių. Tiesa, kad ir kaip džiugina vaizdas su pilnomis tribūnomis, prancūzai prieš žaidynes buvo dar ambicingesni. Vietos verslininkai skundžiasi lėtesniu nei tikėjosi pardavimų augimu žaidynių metu, o žaidynių rengėjai jau sumažino anksčiau keltą sirgalių lūkestį nuo 15 iki 10 milijonų žmonių, skaičiuojant visus olimpinius renginius. Tiesa, viso labo 20 procentų iš jų turėtų sudaryti užsienio turistai. 

Daugiau apie tai sužinokite vaizdo įraše straipsnio pradžioje. 

tv3.lt

Tai ne olimpiada o pyderu nevykėliu šou.
olimpijada kažkoks pider asų šou. Normalūs tokio šūdo net nežiūri, o apie dalyvavimą tai net kalba neina.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų