Pirmadienį Paryžiaus olimpinėse žaidynėse tęsėsi plaukimo varžybų medalių dalybos.  Daug smagių akimirkų Lietuvai dovanojusios 100 m plaukimo krūtine rungties finale šį kartą mūsiškių nebuvo, o auksą nuskynė 27-erių Tatjana Smith (buvusi Schoenmaker) iš Pietų Afrikos Respublikos su 1 min. 5.28 sek.

Šis rezultatas – dar vienas „lėto“ baseino Paryžiuje įrodymas. Tai buvo lėčiausias olimpinis finalas nuo 2012 m. Londone, kai Rūta Meilutytė nugalėjo su 1 min. 5.47 sek. rezultatu.

Sidabru tenkinosi šiame sezone daug įspūdingų rezultatų pasiekusi kinė Qianting Tang (1:05.54), o bronza džiaugėsi airė Mona McSharry (1:05.59). Kova dėl trečios vietos buvo kaip niekad atkakli – nuo airės vos 0.01 sek. atsiliko JAV legenda Lilly King (1:05.60) bei Italijos plaukimo viltis Benedetta Pilato (1:05.60). Jaunoji estė Eneli Jefimova liko 7-a (1:06.50).

Moterų 400 m kompleksiniame plaukime dominavo vos 17-os metų kanadietė Summer McIntosh (4:27.71 min.). Ji net 5.69 sek. aplenkė amerikietę Katie Grimes ir 7.22 sek. – kitą JAV plaukikę Emmą Weyant.

S.McIntosh tai buvo antras olimpinis medalis. Prieš tai ji laimėjo sidabrą „amžiaus lenktynėmis“ vadintame 400 m plaukime laisvuoju stiliumi.

Moterų 200 m plaukime laisvuoju stiliumi triumfavo olimpinį rekordą pagerinusi australė Mollie O‘Callaghan (1:53.27). Ji aplenkė tautietę pasaulio rekordininkę Ariarnę Titmus (1:53.81) bei daugiau nei 150 m lyderiavusią Siobhan Bernadettę Haughey (1:54.55).

Vyrų 100 m plaukimą nugara laimėjo pasaulio rekordininkas italas Thomas Cecconas (52.00), kuris pirmą kartą tapo olimpiniu čempionu. Antras buvo kinas Xu Jiayu (52.32), trečias – olimpinis rekordininkas amerikietis Ryanas Murphy (52.39). 5-as finišavęs Pietų Afrikos Respublikos atstovas Pieteris Coetze (52.58) pagerino Afrikos rekordą.