Disko metikai sezoną pradėjo labai neseniai, bet A. Gudžius nustebinti jau spėjo.
Birštone vykusiose metimo taurės varžybose lengvaatletis diską nusviedė 68,62 metro. Tai tapo ir šio sezono pasaulio rekordu.
„Smagu dėl rezultato, bet pirmo metimo metu plyšo sena piršto žaizda. Dėl to vėliau ir nepavyko pridėti nieko, nes ir disko nepataikau, ir skauda – nėra ūpo, nesinori mesti. Kaip vertinu sportinę formą? Iki formos dar ne laikas, bet pajėgumas yra. Nepavyksta savęs realizuoti, bet taip ir turi būti, nes jei dabar mesčiau labai toli, tai po to neliktų parako olimpinėms žaidynėms“, – teigė A.Gudžius, kuriam Tokijo olimpinės žaidynės bus antrosios karjeroje.
2017 m. pasaulio ir 2018 m. Europos čempionu tapęs A. Gudžius tais pačiais metais buvo išrinktas ir geriausiu Lietuvos sportininku. Reikia tikėti, kad sportininkas sugebės sukauptą patirtį realizuoti olimpinėse žaidynėse.
Juolab ir pats disko metikas jau susidėliojo pagrindinius pasirengimo akcentus.
„Reikėtų išskirti pagrindinius tris aspektus, į kuriuos atkreipiame dėmesį: techninis, fizinis stovis bei psichologinis pasirengimas.
Fizinį stovį, turbūt, lengviausia pakelti, technika yra pritaikoma prie fizinio stovio. Psichologinis pasirengimas atsiranda tik dalyvaujant varžybose. Manau, kad visi į tai ir kreips dėmesį. Olimpiniais metais visi nori būti geriausioje savo versijoje, – portalui tv3.lt kalbėjo A. Gudžius. – Man asmeniškai visi pasiruošimo elementai yra vienodo svorio.
Nepasakyčiau, kuris lengvesnis ar sunkesnis. Dažniausiai jie remiasi vienas į kitą – jei esi gerai fiziškai ir techniškai pasiruošęs, tai ir psichologiškai lengviau.
Jei esi gerai psichologiškai pasiruošęs, tai ir ne tiek baisu dėl tos technikos“.
Tai bus antrosios A. Gudžiaus olimpinės žaidynės karjeroje. 2016-aisiais Brazilijoje lengvaatletis pateko į finalą ir užėmė 12-ąją vietą.
30-metis pripažino, kad toks rezultatas tada netenkino, o ir problemų susidėjo labai daug.
„Koja sugijo, – paklaustas, kas pasikeitė nuo Brazilijos nusikvatojo A. Gudžius. – Rio olimpinės žaidynės buvo liapsusas mano karjeroje. Kaip profesionalui, patekimas į finalą gal ir gerai, bet pasirodymas jame buvo apgailėtinas. Tikiuosi, kad tos olimpinės žaidynės pranyks kažkur giliai ir manęs žmonės neatsimins už tai.“
Penkeri metai ilgas laiko tarpas, tad disko metikas jaučiasi labai patobulėjęs. Taip pat, galima sakyti, kad sportininkas pasiekė savo piko metus.
Tiesa, nerimo yra tik dėl vieno dalyko.
„Pats jaučiuosi per tuos penkerius metus pridėjęs visur. Tiek fiziškai, tiek techniškai, tiek psichologiškai. Tai reikia realizuoti, o tai – sudėtingiausia. Olimpinėse žaidynėse reikia rezultato čia ir dabar, niekas tavęs neklaus.
Būtent tą dieną, tą valandą bus varžybos ir tikiuosi realizuoti savo potencialą, – kalbėjo vienas geriausių pasaulio disko metikų. – Patirtis ir laikas man turėtų padėti.
Juk tuos penkis metus lovoje negulėjau. Tame tarpe pavyko laimėti Europos ir pasaulio čempionatus. Tai rodo, kad judu teisinga kryptimi. Lieka tik visą bagažą nusivežti į Tokiją.“
Kaip jau buvo skelbiama anksčiau, Japonijoje susirinkusiems atletams galios itin griežtos taisyklės. Pasivaikščioti po Tokiją bus draudžiama, olimpiniame kaimelyje bus griežtas testavimas ir priežiūra.
Taip pat, atletai turės mobiliąsias aplikacijas, kuriose bus patvirtinti maršrutai. Užsieniečiai aistruoliai į šalį atvykti negalės ir patiems japonams į stadionus, arenas nebus leista įeiti. Kiek tai prislopins olimpinę dvasią?
„Iš vienos pusės, tikrai taip. Žiūrovų palaikymas tikrai duoda reakcijos, emocijos, tuo „maitiniesi“ varžybų metu. Praėjusį sezoną dalyvavome varžybose be žiūrovų ir prie to prisitaikėme.
Matysime, kaip bus Tokijuje, bet apšilimas jau padarytas. Prieš Tokiją dar turėsiu keletą varžybų, kaip ir kiti atletai.
Adaptuotis, manau, pavyks, bet neabejotinai žiūrovų trūks, – liūdėjo A. Gudžius ir papasakojo apie emocingumą sektoriuje. – Priklauso nuo kiekvieno atleto, kaip jis reaguoja į metimus.
Pažiūrėjus toliausius metimus, tai jie yra emocingi betkokioje rungtyje. Metimo specifika yra tokia, kad įdėjus maksimumą ir dar truputį, tai išsiveržia emocijos.
Užfiksuoti gerą rezultatą, neužlipti ant sektoriaus linijos leidžia pajusti tas emocijas.“
Balandžio viduryje vykusioje TV3 ir LTOK nuotolinėje konferencijoje A. Gudžius nestokojo optimizmo ir tikėjo savo šansais pakovoti dėl medalio Tokijuje.
„Aišku, sieksime medalio, tai vienas mano tikslų. Drąsiai pasakysiu, kad esu tikrai pajėgus kovoti dėl aukso. Visgi tai priklauso ne tik nuo manęs, bet ir nuo konkurentų“, – tada nesibaidė A. Gudžius.
Situacija nesikeičia ir dabar – iš lengvaatlečio pasitikėjimo savimi tikrai neatimsi.
„Lietuvoje labai bijome prisikalbėti, piktų liežuvių ir panašiai. Aš ir pats nesakau, kad tikrai laimėsiu, nes pats taip negalvoju. Tačiau tu dirbi tam, kad iškovotum medalį.
Aš to neteikiu, bet sakau, kad padarysiu viską. Kaip tai pavyks – matysime Tokijuje, bet galimybės yra“, – pasakojo A. Gudžius.
Sportininkas įvardijo ir pagrindinius savo konkurentus olimpinėse žaidynėse. Jais turėtų būti švedas Danielis Stahlis, jamaikietis Fedrickas Dahresas, slovėnas Kristjanas Čehas, austras Lukas Weibhaidingeris, amerikietis Masonas Finley.
Pasaulio reitinge pats A. Gudžius užima ketvirtąją vietą šiuo metu. Iš išvardintų konkurentų trys yra aukščiau jo – D. Stahlis, F. Dahresas ir L. Weibhaidingeris.
Tiesa, Tokijuje sportininkas neatmeta ir netikėtumo faktoriaus.
„Yra sportininkų ir jaunų. Penki, šeši žmonės tikrai pretenduos į medalius. Žinoma, retkarčiais yra netikėtų šūvių, bet pagrindiniai būtų tokie“, – sakė A. Gudžius.
Tv3.lt kalbinta ėjikė Brigita Virbalytė pripažino, kad jos sporto šakos atstovams didžiausiu iššūkiu Japonijoje taps klimatas.
Be karščio, reikia pridėti ir laiko skirtumą nuo Lietuvos, kuris gali sujaukti pasirodymą dėl trumpesnės adaptacijos. A. Gudžius šioje vietoje sutiko su B. Virbalyte.
„Tas pats karštis. Dohoje turėjau tą pačią problemą. Buvau neblogai pasiruošęs, bet pakirto Laimo liga, kiti faktoriai susidėjo ir buvo sunku.
Šiemet esu sveikas ir tikiuosi, kad niekas nepaveiks. Visi dalyvaus tame pačiame sektoriuje, tokiomis pačiomis sąlygomis, – kalbėjo A. Gudžius ir pokalbį baigė patriotiška žinute. – Žinote, varžybose, kai atstovauji Lietuvą, tai tave stumia priekį ir veža.
Džiaugsmas, kai suskamba Lietuvos himnas ir kyla trispalve, yra vienas geriausių gyvenime.
Labai džiaugiuosi, kad tai patyriau keletą kartų karjeroje.“