Liepos 9 d., antradienis
    ESP FRA 21:40
    Liepos 10 d., trečiadienis
    NED ENG 21:40

Svarbią pergalę NBA Rytų konferencijos finalo serijoje iškovojo Bostono „Celtics“ komanda. Paskutinę minutę išsigelbėjęs klubas 105:102 (29:27, 29:30, 22:26, 25:19) ketvirtąkart įveikė Indianos „Pacers“ ir žengė į NBA finalą.

Seriją Bostonas laimėjo 4-0, o finale jie susitiks su Dalaso „Mavericks“ ir Minesotos „Timberwolves“ poros nugalėtoju.

Deerickas White'as laimėtojams pelnė 16 taškų. Jis taip pat pataikė ir lemiamą tritaškį likus 43 sekundėms, kuris ir nulėmė triumfą.

Indiana turėjo dar vieną progą, kai J. Tatumas prametė tritaškį likus 8 sekundėms, tačiau Jrue Holiday'us sugavo atšokusį kamuolį, o Indiana nespėjo išprovokuoti pražangos.

„Celtics“ į priekį vedė Jaylenas Brownas, pelnęs 29 taškus, o Jaysonas Tatumas pridėjo 26 taškus, 13 atkovotų kamuolių ir 8 rezultatyvius perdavimus. Jis taip pat padėjo panaikinti devynių taškų deficitą antroje rungtynių pusėje.

Bostonas nušlavė „Pacers“ po to, kai praėjusių metų konferencijos finale atsitiesė nuo turėto deficito serijoje 3-0 ir privertė žaisti septintąsias rungtynes.

Indianos komanda, kuri vėl žaidė be dukart „Visų žvaigždžių“ rungtynių dalyvio Tyrese'o Haliburtono, namuose pralaimėjo antrą kartą iš eilės – abu pralaimėjimus patyrė paskutinę minutę.

Andrew Nembhardas pelnė 24 taškus, atliko 10 rezultatyvių perdavimų ir atkovojo 6 kamuolius, tačiau paskutinėmis sekundėmis prametė svarbų tritaškį, o „Pacers“ daugiau progų sau nesukūrė.

Pascalis Siakamas pridėjo 19 taškų ir 10 atkovotų kamuolių, T. J. McConnellas pelnė 15 taškų, Aaronas Nesmithas – 14.

„Celtics“ varžovas paaiškėti gali jau rytoj, kai ketvirtąsias serijos rungtynes žais „Maverics“ ir „Timberwolves“. Dalaso komanda šiuo metu pirmauja 3-0.

„Celtics“: Jaylenas Brownas 29 (6 atk. kam.), Jaysonas Tatumas 26 (13 atk. kam., 8 rez. perd.), Jrue Holiday 17 (9 atk. kam.), Derrickas White’as 16 (4 atk. kam., 4 rez. perd., 5 per. kam.).

„Pacers“: Andrew Nembhardas 24 (6 atk. kam., 10 rez. perd.), Pascalis Siakamas 19 (10 atk. kam.), T.J. McConnellis 15 (5 atk. kam., 4 rez. perd.), Aaronas Nesmithas 14 (6 atk. kam.), Obi Toppinas 12 (7 atk. kam.).