Nacionalinės sporto agentūros (toliau – NSA) direktoriumi tapo 47 metų Mindaugas Špokas, turintis ilgametę sporto vadybos patirtį.
Ministrės sprendimui – du aukščiausiai įvertinti kandidatai
M. Špokas tapo direktoriumi, jį paskyrus švietimo, mokslo ir sporto ministrei Jurgitai Šiugždinienei. Valstybės tarnybos departamentas, vykdęs dviejų etapų vadovo atrankos konkursą, ministrei pateikė du komisijos geriausiai įvertintus kandidatus.
„M. Špoko paskyrimą direktoriumi lėmė didžiulė patirtis sporto organizacijų vadyboje, darbas su savivalda, puikūs ir jau įrodyti lyderystės gebėjimai. Be to, tiek mano, tiek Valstybės tarnybos departamento komisijos nuomonė sutapo – laimėjo aukščiausiai komisijos įvertintas kandidatas. Direktoriui teks didžiulė atsakomybė. Nacionalinei sporto agentūrai keliamas uždavinys efektyviai įgyvendinti sporto politiką, stiprinti sporto organizacijas ir jų valdymo kultūrą, sudaryti sąlygas atsiskleisti talentingiems sportininkams, jiems padėti pasirengti ir dalyvauti svarbiausiose tarptautinėse sporto varžybose bei iškovoti jose medalius. Ne mažiau svarbu skatinti visuomenės, o ypač jaunimo fizinį aktyvumą, didinti susidomėjimą sportu ir sveika gyvensena“, – sakė švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.
M. Špokas, kalbėdamas apie artimiausius darbus, teigė, kad artimiausia užduotis – operatyviai surinkti kompetentingą komandą.„Aš esu nusiteikęs ir pasirengęs šiam darbui, tačiau vienas vadovas nieko nepadarys, reikalinga stipri, motyvuota komanda. Šiuo pokyčio laikotarpiu būtina užtikrinti sportininkų pasirengimo varžyboms sistemos ir finansavimo tęstinumą. Svarbiausias, ilgalaikis tikslas - ši agentūra turi tapti šiuolaikiška, skaidria Lietuvos sportą vystančia įstaiga, kuri rūpinsis ir aukšto meistriškumo sportininkais, ir
visuomenės fiziniu aktyvumu. Valstybės tarnybos portale kaip tik šiandien paskelbti agentūros padalinių vadovų konkursai, kviečiu juose aktyviai dalyvauti savo srities profesionalus“, – sakė M. Špokas.
Tarp buvusių darbų – Europos krepšinio čempionato organizavimas
Buvęs olimpietis, pasaulio plaukimo taurės etapo laimėtojas, daugkartinis Lietuvos plaukimo ir vandensvydžio čempionas M. Špokas yra dirbęs Lietuvos plaukimo federacijos ir Lietuvos krepšinio federacijos generaliniu sekretoriumi. Jis taip pat yra FIBA vykdomojo komiteto narys, išrinktas jau antrai kadencijai. NSA direktoriaus biografijoje – ir 2011 m. Europos krepšinio čempionato organizavimas, jis buvo organizacinio komiteto vykdomuoju direktoriumi.
M. Špokas yra baigęs Lietuvos sporto universitetą, sporto organizacijų valdymo ir administravimo magistro studijas Prancūzijos Liono universitete.
Gegužę paskelbtas NSA vadovo konkursas sulaukė didelio susidomėjimo. Atranką vykdė Valstybės tarnybos departamentas, norą vadovauti šiai agentūrai išreiškė 28 pretendentai, o į vertinimą komisijoje atvyko 9 pretendentai.
Pretendentai komisijoje buvo vertinami per du vertinimo etapus. Pirmajame vertinimo etape jie turėjo atlikti praktinę užduotį. Buvo vertinama, kaip vadovas suvokia indėlį formuojant įstaigą ir įgyvendinant jai iškeltus tikslus.
Antrajame etape dalyvavo penki komisijos atrinkti pretendentai, jų tolimesniam vertinimui buvo taikytas pusiau struktūruotas interviu, kurio metu komisija vertino pretendento motyvaciją užimti pareigas ir kompetenciją (strateginį požiūrį, lyderystę, veiklos valdymą, komunikaciją). Komisija atrinko du geriausiai konkurse įvertintus pretendentus ir juos pateikė ministrei.
Agentūra rūpinsis ir sportininkais, ir fiziniu aktyvumu
NSA įgyvendins valstybės sporto politiką aukšto meistriškumo sporto ir fizinio aktyvumo srityse, čia bus sutelktos ir visos sporto finansavimo funkcijos, vienodas dėmesys bus skiriamas olimpiniam ir paralimpiniam sportui, visuomenės fiziniam aktyvumui. Agentūra rūpinsis sportininkų teisėmis, sporto infrastruktūra, įkurtas
Kompetencijų centras padės sporto šakų federacijoms ir organizacijoms diegti ir stiprinti gerojo valdymo principus.
NSA iš Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos jau perėmė valstybės stipendijų administravimą, premijų, rentų skyrimą, rudenį ji skelbs fizinio aktyvumo projektų ir programų konkursus, o nuo 2023 m. administruos didžiąją dalį aukšto meistriškumo sporto, fizinio aktyvumo ir sporto infrastruktūros lėšų, t. y. apie 60 mln. sportui skiriamų metinių lėšų.