Stovyklą organizuoja Tarptautinė „470“ jachtų klasės asociacija, kuri jaunuosius Lietuvos „470“ jachtų klasės buriuotojus bei trenerius pakvietė po itin sėkmingo šiemet Nidoje surengto šios jachtų klasės jaunimo čempionato.
Tarptautinėje klinikoje teorijos ir praktikos užsiėmimus veda penkių olimpinių žaidynių dalyvis „470“ klasės pasaulio čempionas Andreas Kosmotopolus. Stovykla vyksta Voulos jachtklube Atėnuose.
„Bazinės žinios yra pagrindinis laiptelis ne tik tolimesniam progresui, bet ir galimybė tiek sportininkams, tiek treneriams susipažinti su dinamiškais pokyčiais ir tendencijomis šioje olimpinėje jachtų klasėje.
Daugelio šalių, tokių kaip Pakistanas, Ukraina, Estija, Serbija, Slovėnija, Graikija, sportininkai čia pradeda savo kelionę į Los Andželo olimpines žaidynes 2028 metais. Tarp šių valstybių – ir Lietuva“, – apie ambicingus planus komentavo Lietuvos „470“ olimpinės jachtų klasės asociacijos prezidentas Antanas Juodsnukis.
Pasak „470“ jachtų asociacijos, nuoseklus darbas leido į šią kliniką išvykti perspektyviems jauniesiems „RS Feva“ bei „RS Aero“ sportininkams: Europos čempionams Rūtai Mažunavičiūtei (Šiaulių sporto centro auklėtinė) ir Nojui Volungevičiui (Elektrėnų sporto centro auklėtinis), pasaulio bronzos medalininkui Viliui Račiūnui (Elektrėnų sporto centro auklėtinis) bei Lietuvos merginų čempionei Eglei Chlebinskaitei (Nidos sporto mokyklos auklėtinė).
„Tikiu, kad šiemet geriausiu paskelbtu Lietuvos metų buriavimo treneriui, Dariui Gerasimavičiui, tai – tarsi prizas vainikuojantis itin sėkmingą sezoną”, – teigė A. Juodsnukis.
Asociacijos teigimu, sportininkai į kliniką vyksta kooperuojant jų atstovaujamų klubų, asociacijų, sporto mokyklų pajėgas bei finansus, taip pat prie finansavimo prisidedant sportininkų tėvams.
Lietuvos „470“ jachtų klasės asociacija viliasi, kad tokios reguliarios stovyklos gali suteikti šansą Lietuvos buriuotojų sąjungai ateityje turėti olimpiečių ir šioje jachtų klasėje, o taip pat, išnaudojant šioje jachtų klasėje įgyjamą komandinio buriavimo patirtį, padėti ir ateityje formuoti stiprias didesnių komandinių lenktyninių jachtų įgulas tarptautinėms varžyboms, tokioms, kaip, pavyzdžiui, „SSL Gold Cup“, kur šiemet Lietuva pasirodė ypač stipriai.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!