36-erių lietuvė trasoje užtruko 1 val. 35 min. 56 sek. Šioje rungtyje iš viso varžėsi 58 atletės, iš kurių penkios nebaigė trasos.
B. Virbalytė, kuriai tai buvo jau trečiosios olimpinės žaidynės, startavo lėtai, bet ties distancijos viduriu pradėjo didinti tempą ir lenkti vieną varžovę po kitos.
„Varžybų taktiką dėliojame pagal čia esančias oro sąlygas, žinojome, kad Japonijoje karštis yra tikrai tas faktorius, kuris paveiks rezultatus. Žinojome, kad sportininkai asmeninių rezultatų negerins, todėl pasitariau tiek su treneriu, tiek su kolega Mariumi Žiūku ir radome kompromisą.
Kitos merginos šovė į priekį ir mane truputėlį nustebino, bet aš žinojau, kad mano paskutiniai treji metai ir paskutinis sezonas buvo labai permainingi, buvo daug duobių, minčių ar tikrai man reikia šitų trečių olimpinių žaidynių.
Ta atsargi taktika pasiteisino. Užsivedimas prasidėjo nuo to, kad pradėjau vytis varžoves – tada, kai pati truputį sulėtinau tempą, vis tiek vyjausi jas. Labiausiai gaila, kad paskutiniuose penkiuose kilometruose man pačiai pritrūko kelių svarbiausių treniruočių, kurių nepavyko padaryti dėl permainingo sezono ir dėl to, kad trauma vis primindavo apie save. Paskutiniai penki kilometrai tikrai buvo sunkūs“, – pripažino ėjikė.
Lietuvei nepavyko pagerinti geriausio asmeninio rezultato olimpinėse žaidynėse – 2012 m. Londone ji buvo 24-a. 2016 m. Rio de Žaneirei pavyko užimti 29-ąją vietą.
Pastaruoju metu ji kovojo su traumomis, o dėl pasaulinės pandemijos tapo neįmanoma visavertiškai treniruotis su treneriu iš Australijos.
„Truputį liūdna, kad man nepavyko pagerinti aukščiausios žaidynėse užimtos pozicijos. Jausmai tokie permainingi – yra gerų dalykų, truputėlį nusivylimo. Šitas startas atspindi mano paskutinius trejus metus, kuriuose buvo nuopoliai ir lengvi pakilimai. Labai tikiuosi, kad tai bus pakilimas. Kelis mėnesius buvau visiškame dugne, o dabar esu tarp 26 geriausių pasaulyje. Smagu, kad už nugaros liko varžovės, kurios turi pasaulio čempionato medalius ir kur kas geresnius asmeninius rezultatus.
Tikrai nėra savęs sugniuždymo kaip po Rio žaidynių, nors rezultatas beveik toks pat. Tikrai žinojau, kad kovojau iki galo. Šiandien viskas buvo apie atsišaldymą, ledukus ir visus tuos dalykus (juokiasi, aut.). Galima sakyti, kad šis startas kaip ir neblogas, vertinant visą sezoną. Prieš keletą mėnesių buvau psichologiškai palūžusi ir buvo minčių, kad gal atiduočiau olimpinį kelialapį tiems kolegoms, kurie neatsirinko, bet sunkiai dirbo“, – išgyvenimus ir emocijas atskleidė ji.
Ėjikai varžėsi apie 800 kilometrų nuo Tokijo nutolusiame Saporo mieste – taip organizatoriai siekė apsaugoti ištvermės sportininkus nuo alinančio ir pavojingo karščio, tačiau šiandien oras abiejuose miestuose buvo identiškas – kepino apie 34 laipsniai karščio.
„Ką teko atlaikyti yra velniškai sunku. Nesuvokiamas organizatorių sprendimas perkelti varžybas iš Tokijo į Saporą, tai visiškai nepasiteisino. Mes praleidome olimpinę dvasią ir galimybę pasijusti tikrais olimpinių dalyviais – bet iki Paryžiaus tik treji metai“, – šyptelėjo ji.
Ar tai reiškia, kad bus ir ketvirtosios žaidynės?
„Kalbėjomės su komandos draugais, kurie jau įkopę į ketvirtą dešimtį – to taško padėti po olimpinio starto tikrai nesirengiame, norime pabaigti sezoną, varžybų dar yra – norisi reabilituotis, parodyti savo potencialą. Kitais metais pirmą kartą turėsime ir Europos, ir pasaulio čempionatą – tai labai vilioja. O tada prasidės olimpinių normatyvų vykdymas.
Aš žinau, kad nesu ta Brigita, kuria buvau iki traumos, tai labiausia neramina. Jaučiu pasekmes, negaliu padaryti tokių treniruočių, kurias padarydavau 2018 m. Tą reikia susidėlioti mintyse, kad nesu ta senoji Brigita, bet ir su tuo galiu pasiekti ganėtinai aukštų rezultatų. Kai esi ketvirtoje dešimtyje, viską dėliojiesi metai po metų ir žiūri. Kol kas tikrai turime noro ir net daugiau motyvacijos nei kai kurie jauni sportininkai. Norime įkvėpti žmones ir parodyti, kad galima sportuoti ir iki keturiasdešimties metų. Norisi būti tuo pavyzdžiu ir parodyti jaunai kartai, kad jeigu esi užsispyręs ir motyvuotas – tu gali pasiekti labai daug“, – pabrėžė ji.