• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sporto pasaulyje būna neįtikėtinų rezultatų, sugrįžimų ir pergalių. Būtent toks sunkiai sukuriamas scenarijus įvyko lygiai prieš metus, kai Čempionų lygos mačas Liverpulyje virto tikra drama ir vienu geriausiu susitikimų futbolo istorijoje.

Sporto pasaulyje būna neįtikėtinų rezultatų, sugrįžimų ir pergalių. Būtent toks sunkiai sukuriamas scenarijus įvyko lygiai prieš metus, kai Čempionų lygos mačas Liverpulyje virto tikra drama ir vienu geriausiu susitikimų futbolo istorijoje.

REKLAMA

Visos istorijos kontekstas yra labai paprastas. Čempionų lygos atkrintamosiose komandos tarpusavyje žaidžia du mačus (vieną namuose ir išvykoje). „Liverpool“ varžovai 2018/2019 metų sezono pusfinalio etape buvo „Barcelona“ su Lioneliu Messi priešaky.

Katalonai pirmajame mače namuose sužaidė puikiai ir nugalėjo Jurgeno Kloppo auklėtinius solidžia persvara 3:0. Po mačo ispanai džiaugėsi puikiu rezultatu ir svarbiausia nepraleistu įvarčiu. Futbolo pasaulyje toks pirmųjų rungtynių rezultatas dažniausiai reiškia, kad priešininkams teks sunkiai įmanoma užduotis antrajame susitikime persverti bendrą rezultatą ypač tokio lygio varžybose.

Ir, be visa ko, kai tavo varžovas yra „Barcelona“ klubo futbolininkai. Tačiau 2019 metų gegužės 7-osios vakaras Liverpulyje, „Anfield“ stadione, ilgam įstrigs visiems to mačo dalyviams ir, žinoma, futbolo aistruoliams. Sunku būtų ir pakartoti scenarijų, kuris tada vyko aikštėje.

REKLAMA
REKLAMA

Visoje Čempionų lygos istorijoje prieš tai tik trims komandoms buvo pavykę panaikinti trijų įvarčių deficitą po pirmojo mačo. Tačiau Anglijos klubo vyriausiasis treneris J. Kloppas visada garsėjo tuo, kad moka itin motyvuoti savo žaidėjus ir nuolat reikalauja stengtis dar, dar ir dar. Bet šįkart situacija buvo ir sunki dėl to, kad „Liverpool“ turėjo verstis be dviejų iš trijų svarbiausių savo puolimo žmonių. Nežaidė nei Mohamedas Salah nei Roberto Firmino.

REKLAMA

 

Puiki pradžia ir triukšminga sirgalių armija

Mačas „Anfield“ stadione prasidėjo geriausiu įmanomu scenarijumi šeimininkams, kai puolėjas Divockas Origi jau 7-ąją minutę pirmasis suskubo prie atšokusio kamuolio ir išvedė „Liverpool“ į priekį. Žiūrovai ūžė, plojo, o patiems futbolininkams tai buvo dar didesnis motyvacijos pliūpsnis. Pirmajame kėlinyje šeimininkai atakavo svečių vartus, tačiau ir „Barcelona“ atsakydavo išpuoliais, bet iki pertraukos rezultatas nepakito.

REKLAMA
REKLAMA

Bet iškart prasidėjus antrajam kėliniui tribūnos kaip reikiant pašėlo. Po keitimo aikštėje pasirodęs saugas Georginio Wijnaldumas 54 pelnė antrąjį įvartį komandai, o dar po dviejų minučių 56-ąją galva pridėjo ir trečiąjį.

Švieslentėje jau degė rezultatas 3:0, o „Barcelona“ žaidėjų veiduose buvo matoma didelė nuostaba, nes likus žaisti daugiau nei pusvalandžiui taip leisti įsisiautėti „Liverpool“ ir tikrąją to žodžio prasme užsikurti sirgaliams tribūnuose yra neleistina.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Barcelona“ jau prieš tai 2017/2018 metų sezone patyrė skaudžią nesėkmę Čempionų lygoje, kai ketvirtfinalio etape namuose pirmajame mače 4:1 įveikė „Roma“ ekipą, bet Italijoje šeimininkai laimėjo 3:0 ir katalonai buvo priversti pasitraukti iš turnyro.

Gegužės 7-osios vakarą viskas ėjo panašia linkme. „Barcelona“ nuolat dar bandė grasinti „Liverpool“ vartams, L. Messi ar Luisas Suarezas dar bandė ir individualiai traukti komandą. J. Kloppo auklėtiniai negalėjo viso susitikimo metu bėgioti taip energingai, tad ir neišvengdavo žaidimo duobių.

REKLAMA

Kai kuriems sirgaliams jau turbūt atrodė, kad laukia pratęsimas, kai „Liverpool“ vis dar pirmavo 3:0 ir iki mačo pabaigos buvo likę kiek daugiau nei dešimt minučių. Tokiu metu komandos dažniausiai labiau rūpinasi gynyba ir saugo tai, kas jau sukurta. Bet tada į sceną žengė Trentas Alexanderis-Arnoldas ir tas pats D. Origi.

Toje atakoje „Liverpool“ futbolininkai uždirbo kampinį. Prie kampinio gairelės pribėgo T. Alexanderis-Arnoldas, kuris, atrodė, kels kamuolį neskubėdamas, tačiau supratęs, kad „Barcelona“ žaidėjai vangiai užsiima savo pozicijas ir dar nėra visiškai pasiruošę, staigiai pasiuntė kamuolį į baudos aikštelę, kur komandos draugas D. Origi puikiu lietimu nukreipė kamuolį į „Barcelona“ vartus taip, kad katalonų žaidėjai net ne itin spėjo sureaguoti.

REKLAMA

Tribūnos, komentatoriai, patys futbolininkai pašėlo. J. Kloppas suspaudė kumštį ir garsiai užriaumojo. Tai buvo fantastiškas momentas futbolo istorijoje, scenarijus atrodė negali labiau tikti geram filmui. „Barcelona“ žaidėjai sustingo, o „Liverpool“ toliau šėlo. Tačiau tuoj pat teko prigesinti emocijas, nes įvartis buvo įmuštas 78-ąją minutę, tad laiko viską pakreipti savo naudai dar turėjo.

Lyderio vaidmens ėmėsi tas pats L. Messi, keliskart pavojingai atakavęs „Liverpool“ vartus. Anglų ekipos aistruoliams veikiausiai atrodė, kad laikas eina lėtai, o katalonų sirgaliams priešingai. Spaudimas buvo neįtikėtinas, bet „Liverpool“ atsilaikė ir šventė neįtikėtiną pergalę rezultatu 4:0, kuri jiems atvėrė duris į Čempionų lygos finalą, kurį jie paskui ir laimėjo prieš Londono „Tottenham“ rezultatu 2:0.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kovoti, kovoti ir dar kartą kovoti

„Jis sakė, kad jokiai kitai komandai įveikti „Barcos“ po tokio prasto mačo nėra šansų, išskyrus mus,– apie J. Kloppo žodžius prieš rungtynes vėliau sakė klubo saugas ir kapitonas Jordanas Hendersonas. – Jis mums sakė, kad galime sukurti kažką neįtikėtino, nes mes tą tiesiog sugebeme. Mes tą galime čia ir dabar. Esame tokie geri ir pasirengę, kad turime eiti, kovoti ir nepaleisti varžovų nei vieną sekundę per visas 90 minučių“.

REKLAMA

D. Origi nėra net pagrindinės sudėties „Liverpool“ žaidėjas, tačiau tą gegužės vakarą jis tapo tikru herojumi.

„Tai buvo kažkas neįtikėtino,– po mačo tada sakė belgas. – Visas stadionas, žiūrovai, mes buvome tarsi įsielektrinę. Atrodė, kad niekas mūsų negali sustabdyti. Garsai, palaikymas iš mūsų sirgalių buvo toks, kad tai mus pakylėjo į naują lygį.“

REKLAMA

Du įvarčius įmušęs saugas G. Wijnaldumas mačą pradėjo ant atsarginių suolelio. Tik įėjęs į aikštę iškart po pertraukos jis dukart įmušė į „Barcelona“ vartus.

„Buvau piktas, kai nepradėjau mačo startinėje sudėtyje,– sakė olandas. – Sakiau sau, kai būsiu aikštėje įrodysiu, ką sugebu, visą savo energiją išleisiu ten. Per rungtynes buvo tiek adrenalino, kad tada dar nelabai supranti, ką padarei. Tik pasibaigus viskam supratau, ką mes visi kartu pasiekėme.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vienoje stovykloje buvo neįtikėtinas džiaugsmas, tačiau „Barcelona“ žaidėjai sunkiai rinko žodžius. Anot katalonų spaudos, kai kurie žaidėjai ir po trijų mėnesių vis dar su liūdesiu akyse prisiminė šį mačą ir konsultavosi su klube dirbančiais sporto psichologais. Internetinėje erdvėje taip pat plito įvairūs įrašai ir gaubianti tyla persirengimo kambaryje po pasibaigusių rungtynių.

REKLAMA

Santūrusis „Barcelona“ vyriausiasis treneris Ernesto Valverde tada tiesiog pripažino, kad jie buvo „nupūsti“ „Liverpool“ futbolininkų.

Katalonų rūbinėje po rungtynių tvyrojo mirtina tyla:

„Tai nutiko pernai (turėjo omeny minėtą susitikimą su „Roma“,- aut. pat), nutiko ir šiemet. Mus tiesiog jie pranoko savo energija ir savo noru nuo pat pirmųjų minučių. Greitai prasileistas įvartis taip pat nepadėjo. Dažnai prarasdavome koncentraciją, kai jie tiesiog peršokdavo mus, tokie buvo antrasis ir trečiasis įvarčiai. Po tokio mačo laiko atsigauti tikrai reikės  ne tik mums, bet ir fanams. Tai tragiškas rezultatas, bet didžiulių pagyrų nusipelno „Liverpool“ komanda",– tada žiniasklaidos atstovams sakė E. Valverde.

Tai buvo magiška naktis Liverpulyje, kurio futbolo pasaulis nepamirš. Kad ir kurį klubą palaikytumėte, tokios rungtynės, emocijos ir neįtikėtinas scenarijus tokio aukšto lygio mače su labai stipriu varžovu pasitaiko itin retai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų