Pirmoji kovą baigė G. Dilytė, kuri susikovė su kolumbiete Alisson Camila Cardozo Rey, kuri praėjusių metų pasaulio čempionate pasiekė ketvirtfinalį.
Lietuvė praėjus maždaug pusei minutės praėjo į kojas ir uždirbo 2 taškus.
Antrajame kėlinyje kolumbietei buvo duotos 30 sekundžių, kad ji atliktų veiksmą arba kitaip tašką užsidirbs lietuvė, tačiau pati G .Dilytė sugebėjo parversti varžovę, spaudė prie žemės ir užsidirbusi dar 4 taškus iškovojo istorinę pergalę 6:0.
Kiek vėliau G. Dilytė stojo į ketvirtfinalio kovą, kur dar pirmajame kėlinyje prarado 8 taškus prieš kubietę Yusneylis Guzman Lopezu ir galiausiai po dar minutės pralaimėjo jai kovą rezultatu 0:10.
Dabar G.Dilytė lauė kubietės dovanos – jeigu ji būtų patekusį į finalą, tuomet G.Dilytė trečiadienį kovotų paguodos kovoje.
Visgi vėliau vakare vykusioje pusfinalio kovoje Y.G.Lopez 0:5 pralaimėjo indei Vinesh Vinesh ir kovos dėl bronzos medalio.
Primename, kad paskutinę akimirką žinios apie kelialapį į Paryžių sulaukusi G. Dilytė – pirmoji istorijoje į olimpines žaidynes patekusi Lietuvos moteris imtynininkė.
Mindaugas Venckaitis graikų-romėnų imtynių aštuntfinalyje susikovė su Kirgizijos sportininku Uzuru Dzhuzupbekovu, tačiau pralaimėjo rezultatu 1:5.
M.Venckaitis per pirmas 20 sekundžių užsidirbo tašką ir pasirinko kovojimą ant žemės. Visgi ten lietuviui nepavyko pervesti varžovo ir kovotojai grįžo į stovėseną. Visgi antrajame kėlinyje kirgizas pelnė tašką ir išlygino rezultatą bei pasirinko kovoti ant žemės, kur jam pavyko pervesti lietuvį ir išmesti už rato ribos bei iškovoti 4 taškus ir išsiveržti į priekį 5:1 bei galiausiai šventė pergalę.
M. Venckaitis į ketvirtfinalį neprasibrovė, bet šansas dar buvo, jeigu U.Dzuhuzupbekovas būtų patekęs į finalą, tuomet M.Venckaitis dar galėjo kovoti paguodos kovoje.
Visgi kiek vėliau U.Dzhuzupbekovas pralaimėjo ketvirtfinalyje, todėl tai reiškia, kad lietuvio pasirodymas Paryžiaus olimpinėse žaidynėse yra baigtas.
Primename, kad M. Venckaitis – jau trečias savo šeimos atstovas olimpinėse žaidynėse. Anksčiau jose yra kovoję Mindaugo broliai Valdemaras (2008 m. Pekine) ir Edgaras (2012 m. Londone ir 2016 m. Rio de Žaneire).
Varžybų įrašas – naujienos viršuje.