Visi sportininkai turi iškęsti alinančias treniruotes, intensyvius varžybų ar rungtynių tvarkaraščius, pralaimėjimus, traumas ir panašius sunkius dalykus. Visgi, dauguma jų net ir po nesėkmių rankų nenuleidžia tam, kad žūtbūt išpildytų savo svajonę.
Štai penkios motyvuojančios sportininkų istorijos, kurios tikrai privers aiktelėti.
Kieranas Behanas būdamas vos 10 metų išgirdo šiurpią diagnozę – piktybinis auglys. Nors medikams auglį pavyko pašalinti, tačiau operacija praėjo taip blogai, kad K. Behaną kankino didžiuliai skausmai. Jam buvo pažeistas šlaunies nervas, o gydytojai netgi prognozavo, kad Kieranas daugiau nebevaikščios.
Visgi, net ir tokios baisios medikų prognozės, K. Behano nuo svajonės tapti olimpiniu gimnastikos čempionu neatgrasė.
15 mėnesių sėdėjęs neįgaliojo vežimėlyje vaikinas sugrįžo į gimnastikos salę, tačiau ir ten jį atsekė traumos. K. Behanas besitreniruodamas nuslydo nuo skersinio ir patyrė galvos traumą, dėl kurios jis dažnai prarasdavo sąmonę ir koordinaciją.
Jam prireikė trejų metų reabilitacijos tam, kad galėtų vėl grįžti į sporto salę. Sėkmingai patekęs į Europos čempionatą airis patyrė trečiąją traumą – jam plyšo kelio raiščiai. Gimnastas atviravo, kad būtent tada jis buvo benuleidžiantis rankas.
Po virtinės traumų, nesėkmių ir skausmų K. Behanas savo svajonę išpildė. 2012 m. jis pateko į Londono olimpines žaidynes, o vėliau vyko ir į 2016 m. Rio de Ženeirą. Jis taip pat pelnė ne vieną medalį Europos gimnastikos čempionatuose.
Michaelas Jordanas ne kartą buvo vadintas geriausiu krepšininku ir savo karjeros viršūnėje sulaukdavo daugybės pagyrų. Visgi kelyje link viršūnės jį lydėjo daugybė nesėkmių.
Kai M. Jordanas buvo vaikas jam buvo sakoma, kad šiai sporto šakai jis neturi jokio talento, todėl buvo pašalintas iš mokyklos krepšinio komandos. Krepšininkas skaičiavo visas savo nesėkmes ir jo sąskaitoje buvo net 300 pralaimėtų rungtynių.
„Žinau, kad baimė kai kuriems žmonėms yra kliūtis, bet man tai tik iliuzija... Nesėkmė visada verčia mane labiau stengtis pasinaudoti kita galimybe“, – reaguodamas į savo nesėkmes sakė M. Jordanas.
Net ir po skaudžių nusivylimų šis sportininkas 6 kartus tapo NBA čempionu, 5 kartus buvo pripažintas lygos naudingiausiu žaidėju ir 6 kartus NBA finalo naudingiausiu žaidėju.
Banglentininkė Bethany Hamilton užaugo Havajuose, tad nenuostabu, jog nesulaukusi net 7 metų jau skrodė bangas. Nors šis sportas puikiai sekėsi, tačiau 2003 m. ištikusi nelaimė merginą pristabdė – ryklys jai nukando dalį rankos.
Atsigavusi po sudėtingos operacijos Bethany davė sau du pažadus: nedejuoti dėl patirtos traumos ir vėl lipti ant banglentės.
Nepraėjus nei mėnesiui B. Hamilton vėl lipo ant banglentės ir skrodė vandenyną. Dabar ji yra viena iš 50 geriausių banglentininkų pasaulyje ir po traumos laimėjo pirmąją vietą NSSA čempionate moterų „Explorer“ kategorijoje.
Nelaimingas atsitikimas padėjo jai įveikti sunkias akimirkas, bet visų pirma išmokė nugalėti baimę baugiomis akimirkomis. Didžiąją savo gyvenimo dalį ji paskyrė būti pavyzdžiu jauniems žmonėms, kuriems taip pat buvo amputuotos galūnės. Ji tapo įkvėpimu daugeliui merginų visame pasaulyje.
Legendinis boksininkas Muhammadas Ali yra laimėjęs daugybę apdovanojimų įvairiuose turnyruose. Jo sąskaitoje yra Auksinė pirštinė ir olimpinis aukso medalis, o tokie pasiekimai įkvėpė daugybę žmonių ir sportininkų. Nedaug kas būtų galėjęs pasakyti, kad gyvenime boksininką kankino Parkinsono liga.
Svajonę tapti boksininku M. Ali sugalvojo po to, kai 12 metų iš jo buvo pavogtas dviratis. Tada legendinis sportininkas nusprendė, kad nori tapti kovotoju tam, kad galėtų kovoti su vagimis ir kitais nusikaltėliais.
Nors daugybę sportininkų persekioja baimė suklysti ir žlugdo patirtos nesėkmės, tačiau M. Ali niekada nepasidavė ir išliko įkvėpimo šaltiniu visame pasaulyje.
Michaelas Phelpsas laikomas geriausiu visų laikų olimpiniu plaukiku. Savo kolekcijoje amerikietis turi 19 medalių, iš kurių net 15 yra aukso. Tokie pasiekimai atrodo dar didingesni žinant, kad vaikystėje M. Phelpsas sirgo dėmesio trūkumo ir hiperaktyvumo sindromu (ADHD) ir nuolat vartojo vaistus.
Michaelas sėkmingai sugebėjo panaudoti savo sindromo teikiamą savybę itin stipriai susikoncentruoti į vieną veiklą ir tai jam padėjo išpildyti savo didžiausią svajonę sporte.
Amerikietis parodė, kad gali įveikti stipriausius pasaulio plaukikus ir yra įkvepiantis pavyzdys visiems, kenčiantiems nuo psichikos sutrikimų. Jis taip pat turi paslaptį – prieš pradėdamas plaukimą jis vizualizuoja savo sėkmę, o tokį procesą pradėjo būdamas vos 7-erių.
Jis jau tada suprato, kad sėkmei nėra ribų, o kai esi ištikimas savo tikslui, niekas negali tavęs sustabdyti.