Tačiau kai kurie moksleiviai renginiui ruošiasi su dviguba atsakomybe. Mat jiems teks ne tik pramogauti, bet ir ginti pernai iškovotus titulus.
Viena tokių pernykščių čempionių – Suvalkijos krepšinio atstovė Rosita Rusovičiūtė. 17-metė gynėja mokosi Vilniaus Ozo gimnazijoje bei rungtyniauja Lietuvos Moterų lygos B divizione Vilniaus „Kibirkšties-VKM-MRU“ sudėtyje, o praėjusią vasarą vilkėjo ir Lietuvos jaunimo (iki 18 metų) rinktinės marškinėliais Europos pirmenybėse.
Didžiausią indėlį į R. Rusovičiūtės ugdymą jau ne vienerius metus deda buvusi žinoma Lietuvos krepšininkė Ela Briedytė-Bajorūnienė. Marijampolės sporto centre dirbanti trenerė savo sportinės karjeros metais garsėjo taikliais tritaškiais. Ji drąsiai galėtų pretenduoti į Lietuvos rekordų knygą, kaip taikliausia visų laikų mūsų šalies krepšininkė. E. Briedytė net šešis kartus yra laimėjusi LMKL snaiperės konkursą, o sykį pateikė meistriškumo pamoką net taikliausiems LKL krepšininkams, laimėdama bendrą vyrų ir moterų Snaiperio konkursą KMT turnyre.
Nenuostabu, kad po tokios trenerės sparnu išaugo taikliausia 2024 metų MKL tritaškininkė. R. Rusovičiūtė šį vardą pelnė pernai Vilniuje vykusiame MKL „Snaiperės“ konkurse. Šiemet Kėdainiuose Rosita rengiasi titulo gynybai.
„Trenerė yra mano metikės idealas. Na, gal dar universalioji „Indiana Fever“ klubo gynėja Caitlin Clark iš WNBA“, - šypsojosi R. Rusovičiūtė.
Pasak ją treniruojančios E. Briedytės-Bajorūnienės, sėkmę tritaškių konkursuose lemia tiek geras pasiruošimas, tiek sėkmė.
„Aš gal nesu tinkamas pavyzdys, nes man tokiuose konkursuose tiesiog sekėsi. Todėl ir laimėdavau“, - kuklinosi tituluočiausia istorijoje Lietuvos snaiperė.
Visus septynis kartus? Netgi nurungiant vyrus? „Na gerai, matyt, turėjau kažkokių gabumų. Galbūt geresnį erdvės, atstumo pojūtį, gal šaltesnius nervus“, - pripažino E. Briedytė-Bajorūnienė.
Beje, nepaisant įspūdingos LMKL snaiperės titulų kolekcijos ir plačiai nuskambėjusios pergalės prieš LKL tritaškininkus, anot trenerės, jos metimas nebuvo idealus.
„Anksčiau žaisdavome su 7-ojo dydžio kamuoliu kaip ir vyrai, o jėgų turėjome mažiau. Vaikystėje buvo sudėtinga taisyklingai išmesti tokį sunkų kamuolį, todėl įpratau labiau stumti nei mesti. Be to, neturėjome sąlygų treniruotis specialiai Snaiperių konkursams, nes salės būdavo užimtos, o laikas skiriamas tik pagrindinei treniruotei su visa komanda“, - pasakojo pašnekovė.
Jos mokinė R. Rusovičiūtė sąlygomis skųstis negalėtų. Ji, neskaitant intensyvaus varžybų grafiko, daug dirba ir treniruotėse. Keturias dienas lieja prakaitą Vilniuje, o prieš savaitgalį dar spėja padirbėti su savo pirmąja trenere E. Briedyte Marijampolėje.
„Trenerė duoda daug patarimų, pasidalina ir tritaškių konkursų patirtimi. Pavyzdžiui, pataria daugiau mesti iš aikštės kampų, nes iš ten sunkiau pataikyti, todėl reikia daugiau dirbti“, - aiškino R. Rusovičiūtė.
Merginos žodžiais, prieš šių metų MKL Snaiperės konkursą ji padirbėja papildomai, tačiau ypatingo akcento nededa. Įsibėgėjusiame sezone reikia atlaikyti po dvi treniruotes per dieną, tad jėgų ruoštis specialiai metimų varžyboms jau nebelieka. Nepaisant to, marijampolietė nusiteikusi neatiduoti savo titulo.
„Pernai laimėtas Snaiperės vardas man buvo pirmasis, todėl paglostė širdelę. Labai džiaugėsi ir mano artimieji. Ir šiemet pasistengsiu jų nenuvilti. Jaučiu didesnę atsakomybę nei pernai, nes apginti titulą yra sunkiau nei jį laimėti. Bet iššūkių aš nebijau“, - patikino taikliarankė.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!