Grigonio karjeros rungtynės paženklintos eiline „Žalgirio“ pergale

traumą patyrė Milaknis

Be Joffrey Lauvergne‘o ir Steve'o Vasturios rungtyniavęs Kauno „Žalgiris“ (15/2) „Betsafe-LKL“ čempionate įsirašė dar vieną pergalę.

Tris kėlinius vargę Martino Schillerio auklėtiniai namuose 95:76 (19:22, 23:26, 30:19, 23:9) įveikė Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ (8/11) ekipą, kuriai tai buvo jau šeštasis pralaimėjimas per pastarąsias septynerias rungtynes.

Rungtynių dėl traumos nebaigė Artūras Milaknis, trečiajame kėlinyje skaudžiai petimi susidūręs su varžovu. Tuo tarpu Marius Grigonis sužaidė geriausias karjeros „Betsafe-LKL“ rungtynes – surinko 26 taškus bei 36 naudingumo balus.

Nors Martino Gebeno vedami kauniečiai jau pirmosiomis mačo minutėmis nurūko į priekį (10:2), po pertraukėlės pasvaliečiai surengė spurtą 9:0 ir įsiveržė į priekį. Per likusį ketvirčio laiką jie padidino savo pranašumą iki 3 taškų – 22:19.

Antrojo kėlinio pradžioje Pasvalio ekipos krepšininkai tęsė sėkmingą atkarpą – taškus rinko Karolis Giedraitis ir Jahennsas Manigat (33:26). Sulig dar dviem K. Giedraičio metimais „Pieno žvaigždžių“ pranašumas tapo dviženklis – 41:30. Pirmosios rungtynių pusės pabaigoje žalgiriečiai kiek aptirpdė savo deficitą – 42:48.

Po pertraukos komandoms grįžus ant parketo, šeimininkai pasivijo varžovus (50:50), tačiau ant suolo atsisėdo petį susitrenkęs A. Milaknis, o dėl penkių asmeninių pražangų aikštę paliko ir Nigelas Hayesas. Pasvaliečiai vėl susigrąžino pranašumą – 50:57, visgi, neilgai trukus, M. Grigonio inicijuotu spurtu žalgiriečiai išlygino ir persvėrė rezultatą (62:59). Paskutinįjį ketvirtį komandos pasitiko „Žalgiriui“ pirmaujant 72:67.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje saugiau pasijausti kauniečiams leido 6 taškus iš eilės pelnęs ir bloką Branko Mirkovičiui išrašęs Marekas Blaževičius (78:69). M. Grigonio tritaškis, po kurio šeimininkai susikrovė rekordinę šiame mače persvarą (83:71), privertė Gediminą Petrauską paprašyti pasitarimo, tačiau tai jau nebegelbėjo svečių ekipos. Lietuvos čempionai nebesumažino apsukų ir rungtynes baigė laimėdami užtikrinta persvara – 95:76.

„Žalgiris“: M. Grigonis 26, M. Gebenas 15, N. Hayesas, Thomas Walkupas ir Augustine'as Rubitas po 10, M. Blaževičius 9, Rokas Jokubaitis 7.

„Pieno žvaigždės“: J. Manigat 16, K. Giedraitis ir B. Mirkovičius po 14, Danielis Amigo 10, Tomas Lekūnas 9, Andreja Milutinovičius 7.