O renginio neaplenkė ir tokios krepšinio žvaigždės kaip Arvydas Sabonis, Šarūnas Marčiulionis, Tomas Dimša, Romanas Brazdauskis, Vaidas Jurgilas ir kiti.
Po to, kai pernai kovą nesulaukęs savo 60-mečio netikėtai Amžinybėn buvo pašauktas žinomas gelgaudiškietis G. Červinskis, jo sūnūs Mindaugas, Mantas ir Kasparas tėčio atminimą nusprendė įprasminti ne didžiuliais paminklais kapinėse, bet kur kas kilniau – gimtajam ir tėčio taip mylėtam Gelgaudiškiui padovanoti aukščiausius standartus atitinkančią 3x3 krepšinio aikštelę bei jos apšvietimą.
Kaip renginio metu pripažino Mindaugas, jis net netikėjęs, kad sumanymą pavyks įgyvendinti taip greitai – per pusmetį, tad džiaugėsi pavykusia iniciatyva, atsiradusiu palaikančiųjų būriu ir tuo, kad, tik paklojus aikštelėje dangą dar gegužę, ji tapo gelgaudiškiečių traukos centru.
Kad geresnio paminklo būti negalėjo, sutiko ir Gintaro sesuo Jūratė Blazgienė.
„Be galo džiaugiasi širdis. Matau čia ne tik savo brolį, bet ir tėvelį, visą mūsų kartą. <...> Dabar didžiausias džiaugsmas, kai vakare girdim bumsint kamuolį, vadinasi, žmonės naudojasi. Gražesnio paminklo broliukui būti negalėjo“, – kalbėjo ji, o Gintaro atminimas pagerbtas tylos minute, nuskambėjo ne vienas šviesus prisiminimas.
„Dar, rodos, regim ilgametį mokyklos kūno kultūros mokytoją Vincą Červinskį, o jam pro petį viesulu skriejantį jo sūnų Gintarą“, – į prisiminimus leidosi gelgaudiškietis savivaldybės tarybos narys, buvęs meras Edgaras Pilypaitis.
M. Červinskis Gelgaudiškio pagrindinės mokyklos direktorei Odetai Dailidienei įteikė simbolinį padėkos kamuolį ir linkėjo auginti jaunąją kartą, o direktorė žavėjosi prasmingu atminties įamžinimu.
Ne tik už gražų atminties įamžinimą, bet ir už didžiulę dovaną mokyklai ir visai bendruomenei, kilnų ir pilietišką poelgį, kuris prisidės prie sporto populiarinimo ir aktyvaus jaunimo laisvalaikio praleidimo, broliams Červinskiams E. Pilypaitis įteikė ir Švietimo, mokslo ir sporto ministrės Radvilės Morkūnaitės-Mikulėnienės padėką.
Kaip žinia, G. Červinskis – vienas iškiliausių kraštiečių ir 1963 m. gimusių krepšininkų, pasižymėjusių išskirtinėmis savybėmis krepšinio aikštelėje ir komandos rūbinėje, tad tapo legendinės jaunimo (gim. 1963–1964 m.) rinktinės kapitonu. Kartu su juo pergalių siekė Š. Marčiulionis, A. Sabonis, Ramūnas Butautas ir kiti, neaplenkę ir sekmadienį Gelgaudiškyje vykusio renginio.
Aikštelės atidarymas įprasmintas ir pirmuoju G. Červinskio vardo krepšinio turnyru, kuriame jėgas išbandė 10 komandų – keturios varžėsi U18 (ne vyresni nei 18 m.) grupėje, o šešios – Mėgėjų (amžius neribojamas). Keturios komandos buvo išskirtinai gelgaudiškiečių.
Pasak organizatorių, tarp kurių ir puikiai visiems žinomas kraštietis Marius Pavalkis, norinčių dalyvauti turnyre buvo kone triskart daugiau, tačiau aikštelėje vienas krepšys, tad ribojo ir galimybės.
Be to, G. Červinskis turėjo pravardę Červas, tad 10 komandų netgi simboliška, o aikštelėje jėgas išbandė ir Gintaro sūnus Kasparas.
Renginio metu surengti baudų bei tritaškių metimo konkursai. Baudų metimo konkursą laimėjo Salvijus Stonkus, tritaškius taikliausiai mėtė Nojus Duoba.
U18 grupėje pirmą vietą iškovojo šakiečių komanda „Džesika Shy“ (Aretas Žemaitis, Antanas Tarnauskas, Titas Stulgaitis, Šarūnas Virbauskas), antri liko jurbarkiečiai „Team happy“ (Arnas Saulėnas, Aironas Archipovas, Arijus Volbikas, Tomas Vyturys), o trečią vietą užėmė gelgaudiškiečių komanda „Cementiniai“ (Adomas Valaitis, Jokūbas Dobilas, Ridas Račkauskas, Deimantas Škilys).
Mėgėjų grupėje geriausiai sekėsi „Vietiniams“ (Karolis Urbanavičius, Dovydas Urbanavičius, Gustas Šakaitis, Nedas Patašius), antrą vietą užėmė „Červas team“ (Kasparas Červinskis, Klaudijus Ambrožas, Lukas Tunikaitis, Karolis Zubernis), treti – „Splitas“ (Julius Karalius, Mindaugas Damkus, Artūras Kušlevičius, Žilvinas Sniečkus).
Prasmingai startavęs turnyras Gelgaudiškyje sutraukė būrį žaidėjų ir žiūrovų, leido pajusti, jog būnant vieningiems išties galima daug pasiekti, tad tikėtina, jog pirmasis turnyras tikrai ne paskutinis.