SVK ROU 18:40
    F grupė Birželio 26 d., trečiadienis
    GEO POR 21:40
    CZE TUR 21:40

Pirmojoje Europos futbolo čempionato B grupės akistatoje šeštadienio vakarą susitiko dvi grandų komandos. Visgi intrigos rungtynėse pritrūko – Ispanija 3:0 įveikė Kroatijos futbolininkus.

Visus čempionato įvykius galite sekti specialiame „Euro 2024“ polapyje

Ispanijos rinktinė visus savo įvarčius pelnė per pirmąjį kėlinį. Pirmasis pasižymėjo Alvaro Morata, kuris 29 min. rado skylę tarp Kroatijos futbolininkų ir puikiai permetė kamuolį per vartininką.

Jau po trijų minučių Fabianas Ruizas po puikaus Pedri perdavimo greitai smūgiavo į dešinįjį apatinį kampą ir paliko vartininką bejėgį (2:0).

Trečiąjį įvartį Ispanijos rinktinė įsirašė per teisėjo pridėtą laiką. Danielis Carvajalis sulaukė tobulo Lamine Yamalo perdavimo iš aikštės gilumos ir gražiu pirmu prisilietimu pasiuntė kamuolį į vartus (3:0).

Sušvelninti rezultato nepavyko

Antrame kėlinyje kroatija bandė susikurti sau progų, tačiau jos buvo nesėkmingos. Arčiausiai įvarčio jie buvo 81 min., kai Rodri pavojingai stabdė prie vartų buvusį varžovą iš nugaros, gavo geltoną kortelę ir padovanojo Kroatijai 11 m baudinį.

Iš primojo savo smūgio Bruno Petkovičius nepataikė į vartus, tačiau nuo vartininko atšokusį kamuolį jis pataisė ir pelnė pirmajį įvartį kroatams. Deja, po VAR peržiūros teisėjas atšaukė įvartį ir rezultatas išliko toks pat – 3:0.

Šios rungtynės buvo ypatingos ir dėl to, kad Ispanijos rinktinėje debiutavo ir jauniausias visų laikų čempionato žaidėjas – 16-metis Lamine Yamal.

Įdomu tai, kad statistinėse eilutėse kroatai nebuvo daug prastesni už varžovus. Kamuolio kontrolė buvo jų pusėje (54 proc.), daugiau kartų jie smūgiavo link vartų (14 prieš ispanų 12).

Primename, kad jau netrukus kitoje B grupės kovoje susitiks Italijos ir Albanijos rinktinės. Rungtynių translacija prasidės 21.40 val., jas tiesiogiai transliuos TV3 ir naujienų portalas tv3.lt.

Rungtynių svarbiausios akimirkos:

******

RUNGTYNIŲ EIGA

2 kėlinys:

81 min. Rodri pavojingai stabdė prie vartų buvusį varžovą iš nugaros, gavo geltoną kortelę ir padovanojo Kroatijai 11 m baudinį.

77 min. Ivanas Perišičius smūgiavo į baudos aikštelę, bet kamuolys atsidūrė per arti Unai Simono, kuris jį nesunkiai sustabdė.

55 min. Josipas Stanisičius atliko pavojingą smūgį, tačiau kamuolį paskutinę akimirką pasiaukojančiai blokavo varžovas.

51 min. J. Gvardiolas smūgį iš baudos aikštelės krašto nukreipė į vartus, tačiau vartininkui didelės grėsmės nekėlė, nes jo smūgį blokavo ispanų gynėjas.

1 kėlinys: Ispanija 3:0 Kroatija

45+3 min. ĮVARTIS!!! Prieš pat pertrauką kroatai dar kartą buvo pasiųsti į nokdauną. Danielis Carvajalis sulaukė tobulo Lamine Yamalo perdavimo iš aikštės gilumos ir gražiu pirmu prisilietimu pasiuntė kamuolį į vartus. Rezultatas po pirmojo kėlinio – 3:0.

42 min. Joško Gvardiolas gražiai apsigynė, bet kamuolys skriejo šalia dešiniojo vartų virpsto.

34 min. Marcelo Brožovičius nesėkmingai smūgiavo į vartus iš krašto ir jam nepavyko sušvelninti rezultato, nes vartininkas atremia kroatų išpuolį.

32 min. ĮVARTIS!!! Nereikėjo ilgai laukti ir antrojo ispanų šou. Fabianas Ruizas po puikaus Pedri perdavimo greitai smūgiavo į dešinįjį apatinį kampą ir paliko vartininką bejėgį (2:0).

29 min. ĮVARTIS!!! Alvaro Morata rado skylę tarp Kroatijos futbolininkų ir puikiai permetė kamuolį per vartininką – 1:0.

22 min. Ante Budimiras atliko smūgį galva, tačiau kamuolys skriejo gerokai virš varžovų vartų.

10 min. Nico Williamsas turėjo progą iš vidutinio nuotolio smūgiuoti laisvą smūgį, tačiau jo spyris netikslus ir neliečia vartų.

Komandų startinės sudėtys:

Ka s per komentatoriai,dar Vengrija-Šveicarija normaliai komentavo,o čia neįmanoma klausyt,ne žaidimą komentuoja,o pasakoja,kada kas koks žaidėjas kiek perdavimų kur,kiek įvarčių, kur žaidžia,juk kam reikia,pasiguglins ir pasiskaitys,juk neatsiminsi,kam, siaubas, erzina ,baisu