SVK ROU 18:40
    F grupė Birželio 26 d., trečiadienis
    GEO POR 21:40
    CZE TUR 21:40

Europos futbolo čempionato starte triuškinamą pergalą šventė šeimininkai vokiečiai, kurie A grupės mače net 5:1 (3:0) įveikė Škotiją, kuri kėlinį žaidė turėdama vienu žaidėju mažiau.

Beje, vokiečiai iškovojo didžiausią savo pergalę Europos čempionatų istorijoje. Tai taip pat buvo didžiausia pergalė Europos čempionatų atidarymo rungtynių istorijoje.

Vokietijos rinktinė dominavo nuo pat šio vakaro rungtynių pradžios. Jie į priekį įsiveržė jau 10-ąją minutę, kai Florianas Wirtzas pasižymėjo gražiu smūgiu iš už baudos aikštelės ribų.

Praėjus devynioms minutėms rezultatas padvigubėjo, kai gero perdavimo sulaukęs Jamalas Musiala iš arti nuginklavo škotų vartininką.

Lyg to būtų maža, netrukus į škotų vartus buvo paskirtas 11 m baudinys. Tiesa, po VAR peržiūros jis buvo pakeistas į baudos smūgį.

Visgi, galiausiai vokiečiai gavo teisę mušti nuo 11 m atžymos, nes 43-ąją minutę škotų viduro gynėjui Ryanui Porteou už grubią pražangą baudos aikštelėje buvo parodyta raudona kortelė.

Šįkart baudinys buvo paskirtas, o jį sėkmingai realizavo K. Havertzas.

Vokietijos rinktinė dominavo ir po pertraukos

Po pertraukos vaizdas visiškai nepasikeitė. Vokietijos rinktinė dominavo ir toliau. Rezultatas netrukus tapo ir visiškai triuškinamas, kai įvartį stipriu smūgiu pelnė aikštėje po keitimo pasirodęs Nicklasas Fullkrugas.

Tiesa, škotams net ir žaidžiant vienu žaidėjų mažiau pavyko rezultatą sušvelninti, kai įvartį į savo vartus 87-ąją minutę įsimušė vokiečių gynėjas Antonio Rudigeris.

Mačo pabaigoje Europos čempionato šeimininkų užtikrintą pergalę dar įtvirtino po keitimo aikštėje pasirodęs saugas Emre Canas, pasižymėjęs tiksliu smūgiu į apatinį vartų kampą.

******

Visas Europos futbolo čempionato naujienas gali sekti specialime polapyje.

RUNGTYNIŲ EIGA:

Antras kėlinys:

90+4 min. 5-1! Emre Canas labai tiksliu smūgiu į apatinį vartų kampą galutina įtvirtiną užtikrintą vokiečių pergalę.

84 min. 1-4! Įvartį į savo vartus įsimuša vokiečių vidurio gynėjas A. Rudigeris.

76 min. Vokietija muša ir dar vieną įvartį, tiesa, po VAR peržiūros užfksuota N. Fullkrugo nuošalė.

67 min. 4:0! 4! Po keitimo aikštėje pasirodęs puolėjas Niclasas Fullkrugas galingu smūgiu dar labiau didina vokiečių persvarą.

61 min. Kol kas vaizdas nesikeičia ir vokiečiai be problemų artėja link pergalės. Jie kontroliuoja žaidima, o škotai puolime visiškai tušti.

46 min. Turi šansų škotai atsigauti? Vilčių, matyt, nedaug, nes vokiečiai kol kas atrodo puikiai. Nors sporte būna visko.

Pirmas kėlinys:

45+3 min. Pirmojo kėlinio pabaiga. Šeimininkai džiaugiasi, o škotams, kurie liko dešimtyje, bus labai sudėtinga ir antroji mačo pusė.

43 min. Absoliutus škotų krachas... teisėjas po VAR pražangas paskiria į jų vartus 11 m baudinį ir dar rodo raudoną kortelę Ryanui Porteou.

K. Havertzas baudinį realizuoja ir vokiečiai priekyje jau 3:0!

38 min. Vokiečiai visiškai kontroliuoja šias atidarymo rungtynes. Škotai atrodo kiek sutrikę, puolime jiems niekas nesigauna.

25 min. J.Musiala krenta baudos aikštelėje ir teisėjas parodo į 11 metrų žymą. Visgi po VAR peržiūros nuspręsta, kad pražanga prieš vokietį buvo už baudos aikštelės ribų.

19 min. Vokiečiai dominuoja! Po puikaus perdavimo baudos aikštelėje atsidūręs Kai Havertas atlieka perdavimą Jamalui Musialai, kuris stipriu smūgiu muša antrą vokiečių įvartį – 2:0!

10 min. ĮVARTIIIIIIIS!!!! F. Writzas atidaro čempionato įvarčių sąskaitą gražiu smūgiu iš už baudos aikštelės ribų.

2 min. Florianas Wirtzas atsiduria atakos smaigalyje, tačiau jo smūgį ne tik atremia vartininkas. Galiausiai iužfiksuota ir nuošalė

1 min. Ponios ir ponai, čempionatas prasideda!

Startinės komandų sudėtys:

Kuriame amžiuje tv3 gyvena
Kada pagaliau vėl L.R.T. perims transliacijas. TV3 transliacijų vaizdo kokybė 1999 metų, reklamą kiša ant transliacijos, kaip visada.
Afrika lyga
Vokiečių rinktinės sudėtis Euro-Africa-Asia, jau nekalbant apie prancūzus ( total Africa). Ir čia Europos čempionatas???…