Kontrolines rungtynes rengiantis olimpiadai sužaidė dvi skirtingais būdais į ją žengusios rinktinės. Lietuvių svajonę sudaužęs Puerto Rikas Orleane 75:90 (17:23, 14:23, 25:26, 19:18) nusileido Australijai.

Favoritai dar iki ilgosios pertraukos atitrūko 46:31 ir vėliau neleido skirtumui aptirpti.

Australus į pergalę vedė Joshas Giddey – 19 taškų (4/5 dvitaškių, 2/3 tritaškių, 5/6 baudų metimų), 4 atkovoti, perimtas ir 4 prarasti kamuoliai, 5 rezultatyvūs perdavimai bei pražanga.

15 taškų pridėjo Patty Millsas, 12 – Jockas Landale’as (6 atk. kam., 5/6 dvitaškių), 11 – Joe Inglesas (4/4 dvitaškių), 10 – Joshas Greenas.

Australija dėl vietos olimpiadoje yra rami jau nuo pernykštės Pasaulio taurės, kai bilietą į Paryžių gavo kaip geriausia Okeanijos komanda.

Puerto Riko rinktinėje 17 taškų surinko Ismaelis Romero (7 atk. kam., 7/7 dvitaškių), 10 – Aleemas Fordas. 24 minutes ant parketo praleidęs Jose Alvarado liko be taškų.

Australai olimpiadą pradės A grupėje, mačais prieš Graikiją, Kanadą ir Ispaniją, Puerto Rikas C grupėje grumsis su Serbija, Pietų Sudanu ir Jungtinėmis Amerikos Valstijomis (JAV).