Vilniaus „Ryto“ (1/1) komanda išsigelbėjo Prancūzijoje ir nutraukė ilgokai užsitęsusią pralaimėjimų seriją. FIBA Čempionų lygos rungtynėse išvykoje Donaldo Kairio vadovaujama komanda įveikė Strasbūro SIG (1/1) krepšininkus.

Dvikovą „Rytas“ laimėjo 83:81 (26:16, 22:26, 21:23, 14:16). Pergalę vilniečiams išplėšė penkis taškus iš eilės pačioje rungtynių pabaigoje pelnęs Andrew Goudelockas.

A. Goudelockas likus minutei smeigė tritaškį ir išlygino rezultatą (81:81), vėliau besibaigiant atakos laikui pataikė sudėtingą dvitaškį, kuris, kaip paaiškėjo vėliau, ir buvo pergalingas rungtynių metimas.

Ryškiausia „Ryto“ žvaigždė prabilo tada, kai komandai to reikėjo labiausiai. Iki lemiamo spurto A. Goudelokas buvo surinkęs vos keturis taškus ir pataikęs 2 iš 10 metimų.

Neblogai į D. Kairio komandą įsiliejo naujokas Maurice'as Ndouras, kuris pelnė 8 taškus, atkovojo 4 kamuolius ir dukart išprovokavo nesportinę pražangą.

Senegalietis puikiai papildė įspūdingą po traumos grįžusio Martyno Echodo žaidimą. Centras pelnė 23 taškus ir pridėjo 6 atkovotus kamuolius.

Tiesa, akį šiose rungtynėse rėžė galingi individualūs SIG lyderių pasirodymai. Brandonas Jeffersonas metė 18 tritaškių, 8 iš jų pataikė ir viso surinko 31 tašką, kas yra šio krepšininko Čempionų lygos karjeros rekordas.

Bonzie Colsonas pridėjo 23 taškus ir 7 atkovotus kamuolius.

„Ryto“ klube solidžias rungtynes taip pat sužaidė 30 minučių ant parketo praleidęs ir 10 taškų pelnęs Arnas Butkevičius.

Čempionų lygos E grupėje po šios „Ryto“ pergalės Prancūzijoje ir Rygos VEF ekipos triumfo Atėnuose, visos keturios komandos turi po vieną pergalę ir vieną pralaimėjimą.

RUNGTYNIŲ EIGA:

Ketvirtas kėlinys: (81:83)

D. Bičkauskis baudžiamas nesportine pražanga ir Strasbūro ekipa bėga (79:73).

Strasbūro ekipos akivaizdus šių rungtynių lyderis B. Jeffersonas pataiko septintą tritaškį ir vėl išveda SIG į priekį (73:71).

Trečias kėlinys: (65:69)

„Rytas“ spurtuoja 0:8 ir prieš lemiamą ketvirtį išsiveržia į priekį.

B. Colsonas tęsia įspūdingą asmeninį pasirodymą, pelno jau 21 tašką, o jo vedami šeimininkai persveria rezultatą (60:57).

Pirmuosius savo taškus pelno A. Marčiulionis, tačiau SIG antrąją rungtynių pusę pradeda solidesniu žaidimu iš po krepšio ir artėja (53:55).

Antras kėlinys: (42:48)

Geriausiai vilniečių gretose atrodo 15 taškų pelnęs M. Echodas, o D. Kairio komanda po dviejų kėlinių pirmauja šešiais taškais.

B. Jeffersonas smeigia staigų tritaškį, tačiau iškart tuo pačiu atsako A. Butkevičius (30:34).

Antrą kėlinį sėkmingiau pradeda šeimininkai. Po SIG snaiperio tritaškio D. Kairys prašo minutės pertraukėlės (25:29).

Pirmas kėlinys: (16:26)

M. Girdžiūnas smeigia tritaškį, sumeta abu baudų metimus, keturis taškus prideda M. Ndouras ir sostinės klubas bėga (15:24).

Neblogą krepšinį nuo pat dvikovos pradžios demonstruoja po traumos grįžęs Martynas Echodas. Jo vedami vilniečiai kol kas priekyje (11:14).

Startiniai penketukai:

SIG: Leo Cavaliere, Brandonas Jeffersonas, DeAndre Lansdowne, Bonzie Colsonas, Yannis Morinas.

„Rytas“: Martynas Echodas, Andrew Goudelockas, Arnas Butkevičius, Kristjanas Kitsingas, Augustas Marčiulionis.