• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos moterų krepšinio rinktinė po 10 metų pertraukos sugrįžta į Europos čempionatą! Nors po mačo su belgėmis lietuvėms dar teko luktelėti rezultatų kitose grupėse, bet galiausiai didelių anomalijų neįvyko ir mūsiškės galėjo lengviau atsikvėpti.

Lietuvos moterų krepšinio rinktinė po 10 metų pertraukos sugrįžta į Europos čempionatą! Nors po mačo su belgėmis lietuvėms dar teko luktelėti rezultatų kitose grupėse, bet galiausiai didelių anomalijų neįvyko ir mūsiškės galėjo lengviau atsikvėpti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Belgėms lietuvės dramatiškai pralamėjo 69:70 ir grupėje liko antros.

„Keista pabaiga. Siekėme pergalės ir paleidome ją paskutinėmis sekundėmis. Vis vien viskas gerai, buvo puikus palaikymas. Nėra dėl ko graužtis, visos atidavė viską“, – sakė Eglė Šventoraitė.

REKLAMA

„Žaidžiant koja kojon su Europos čempionėmis mums suteikė didelė pasitikėjimą. Važiuojame į Europos čempionatą ne tik dalyvauti, o imti visas galimybes, kurios tik pasitaikys“, – pridūrė ji.

Jai pritarė ir viena rinktinės lyderių Laura Juškaitė.

„Rezultatą turime gerą. Gal po rungtynių ketvirtadienį kiek per anksti pradėjome švęsti, tai atėjome susikaupusios ir nusiteikusios nepridaryti nesąmonių. Galima sakyti, kad atsakėme už savo šnekas“, – tikino 9 taškus pelniusi gynėja.

REKLAMA
REKLAMA

Tuo tarpu Giedrė Labuckienė dėkojo gausiai į rinktinės mačus susirinkusiems sirgaliams.

„Koks puikus palaikymas, fantastika. Labai gera žaisti ir šiurpuliukai bėga per kūną, kai matai, koks palaikymas ir kiek žmonių“, – teigė ji.

Prisimena praėjusį čempionatą

2015 metų čempionatą prisimena vos kelios šios komandos žaidėjos. Viena tokių yra Eglė Šventoraitė. Ten lietuvės nužygiavo iki ketvirtfinalio, kur tik minimaliai nusileido Baltarusijai 66:68.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Prisimenu gerai. Buvo visokių akimirkų, tai daug kas įsirėžė. Praėjo daug laiko, o paskui vis siekėme sugrįžti. Džiaugiuosi, kad turėsiu šansą vėl ten žaisti dar kartą savo karjeroje.

Viltis nebuvo užgesusi, buvome garanutotos, kad galime. Visus tuos bandymus atlaikėme. Sunku žaisti šioje langų sistemoje, sunku, kai ir neturi vieno išreikšto žmogaus, mes vis bandome kaskart susižaisti atvykusios. Vieną dieną viena sužaidžia, kitą – jau kita“, – sakė 33-ejų krepšininkė.

REKLAMA

Lietuva viena iš labai nedaugelio valstybių ir moterų krepšinyje, kurios gretose natūralizuotų krepšininkių nėra. Galbūt tokia krepšininkė ateityje atsiras ir Lietuvos rinktinėje?

„To Lietuvoje niekada nebus. Mes esame išdidūs ir mes norime savo jėgomis pasiekti rezultatą. Aš kalbu apie tas krepšininkes, kurios net nebuvusios šalyje, už kurią nori žaisti“, – sakė E.Šventoraitė.

2025 m. Europos čempionatas birželio 18–29 dienomis vyks Čekijoje (Brno), Vokietijoje (Hamburge), Italijoje (Bolonijoje) ir Graikijoje (Pirėjuje).

Po grupės varžybų finalinis turnyras vyks Pirėjuje, kur kovo 8 dieną bus ištraukti ir Europos čempionato burtai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų