• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vieniems tai būtų labai dideli pinigai, tuo tarpu kitiems tai gaunasi tik kaip kišenpinigiai. Taip galima juokauti apie stipriausios pasaulyje krepšinio lygos NBA atkrintamųjų pinigines premijas, jeigu jas palyginame su algomis, kurias gauna didžiausios lygos žvaigždės.

Vieniems tai būtų labai dideli pinigai, tuo tarpu kitiems tai gaunasi tik kaip kišenpinigiai. Taip galima juokauti apie stipriausios pasaulyje krepšinio lygos NBA atkrintamųjų pinigines premijas, jeigu jas palyginame su algomis, kurias gauna didžiausios lygos žvaigždės.

REKLAMA

Kaip skelbiama Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) žiniasklaidoje, šį sezoną NBA atkrintamųjų varžybų komandų žaidėjai išsidalys beveik 34 mln. JAV dolerių, o kiekviena komanda gaus tam tikrą dalį priklausomai nuo to, kaip toli atkrintamosiose nužengs. 

Komandoms šį sezoną atkrintamosiose skiriamos išmokos prasideda nuo 450 tūkst. JAV dolerių (maždaug po 20-30 tūkst. JAV dolerių vienam žaidėjui, atsižvelgiant į tai, kiek jų komandoje yra registruota) už patekimą į pirmą atkrintamųjų etapą. Arba daugiau nei 12 mln. JAV dolerių (maždaug 700-800 tūkst. JAV dolerių vienam žaidėjui) susumavus visas premijas už čempionų titulą.

Tik už čempiono titulą, jeigu neskaičiuojant visų kitų premijų, bus mokama maždaug 8,5 mln. JAV dolerių premija. Na, o finale pralaimėjusi komanda, turės tenkintis maždaug 3,6 mln. JAV dolerių siekiančia premija. 

REKLAMA
REKLAMA

Į NBA superfinalą nepatekusios tačiau Rytų ar Vakarų konferencijų finaluose dalyvavusios ekipos šį sezoną gaus po beveik 1 mln. JAV dolerių premijas.

REKLAMA

Komandos už patekimą į kiekvieną etapą uždirbą vis daugiau, na, o NBA, sudarydama premijas, taip pat atsižvelgia į reguliariojo sezono turnyrinę lentelę, kadangi už geriausią rezultatą reguliariajame sezone irgi sumoka papildomą premiją. 

JAV žiniasklaidoje skelbiama, kad Bostono „Celtics" klubas už geriausią pasirodymą reguliariajame sezone (64-18), papildomai gaus daugiau nei 800 tūkst. JAV dolerių išmoką.

REKLAMA
REKLAMA

Klubai, kurie reguliarųjį sezoną baigė septintoje arba aštuntoje vietoje, negauna jokių premijų už reguliariojo sezono rekordus. Premijavimas už reguliarųjį sezoną prasideda nuo šeštosios vietos, kuri šį sezoną gauna maždaug 200 tūkst. JAV dolerių.

Įkrintamosiose premijos taip pat nemokamos.

Skaičiuojama, kad šiemet atkrintamųjų premijos kiekviename etape, lyginant su pernai, padidėjo maždaug 12-17 proc., o NBA čempionams beveik 80 proc.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Bendras premijų katilas šiemet išaugo beveik ketvirtadaliu.

Įdomu tai, kad JAV žiniasklaidoje jau ne kartą buvo pabrėžta, kad NBA žaidėjai per atkrintamąsias varžybas uždirba kur kas daugiau nei amerikietiškojo futbolo (NFL), ledo ritulio (NHL) ir beisbolo (MLB) lygų žaidėjai. 

Kodėl piniginės premijos daugumai NBA žaidėjų gali skambėti tik kaip „kišenpinigiai”?

Skaičiuojama, kad vidutinis NBA žaidėjo atlyginimas viršija kiek daugiau nei 10 mln. JAV dolerių, tad nors piniginės premijos jokiu būdu negalima traktuoti kaip niekinės, tie keli šimtai tūkstančių eurų uždirbti atkrintamosiose, lyginant su krepšininkų atlyginimais, išties neatrodo labai įspūdingai.

REKLAMA

Palyginimui, vien šį sezoną daugiausiai iš visų žaidėjų uždirbusios „Golden State Warriors” klubo žvaigždės Stepheno Curry šio sezono atlyginimas siekė apie 50 mln. JAV dolerių. Jis yra kone dvigubai didesnis, nei bendra NBA atkrintamųjų premijų suma.

Kaip rašoma JAV žiniasklaidoje, net keturiasdešimt du NBA žaidėjai šį sezoną uždirbo bent po 30 mln. JAV dolerių atlyginimą. 

Pavyzdžiui, vien atkrintamosiose puikiai atrodančios „Celtics” trijų narių šio sezono atlyginimai viršija 30 mln. JAV dolerių: Kristapo Porziņgio (36 mln. JAV dolerių), Jrue Holiday (35 mln. JAV dolerių) ir Jaysono Tatumo (32 mln. JAV dolerių).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų