Skelbiama, kad 25-erių L.Walkeriu aktyviai domėjosi ir Madrido „Real“ klubas, tačiau lenktynes dėl amerikiečio parašo laimėjo kauniečiai.
Sutartis galios iki šio sezono pabaigos, su galimybe 193 cm ūgio gynėjui sugrįžti į NBA lygą, sumokant solidžią išpirką iki vasario 18 d.
Po šio pasirašymo gana daug apie krepšinį rašančių Europos žmonių buvo net nustebę, kaip žalgiriečiams pavyko prisivilioti tokį žaidėją, kadangi tai tikra aukšto lygio, protingas, vikrus krepšininkas, kuris gali būti tikra žvaigžde.
Jis Kaune pakeis dėl asmeninių priežasčių išvykusį Tyrone'ą Wallace'ą.
L.Walkeris IV 2018 m. NBA naujokų biržoje buvo pašauktas 18-u šaukimu San Antonijaus „Spurs“ komandos, kurioje praleido 4 sezonus.
„(...) Galiu pasakyti tik tiek, kad kalbėjau su juo per „Zoom“ ir man didelį įspūdį paliko jo asmenybė. Labai gilūs klausimai, platus mąstymas. Jis nežiūrėjo į situaciją pro rakto skylutę, matė visą paveikslą. Man to užteko. Kai sezono viduryje atsiveži žaidėją, kuris nėra žaidęs Europoje, bet turi tokį potencialą, o komanda yra pagavusi gerą tempą, nerasi laiko jo įlieti sklandžiai.
Svarbiausia, kad turėtum žmogų, su kuriuo gali komunikuoti, su idėjomis, nuomone, siela. Ar jis yra geras žaidėjas? Taip. Mano ir jo naujų komandos draugų darbas yra padėti jam rasti savo žaidimą. Kiek tai užtruks? Nežinau. Šiuo metu labiau žiūriu į asmeninę nei į žaidybinę pusę“, – apie naujoką kalbėjo A. Trinchieri.
Geriausias gynėjui buvo 2021–2022 m. sezonas, kuriame jis rinko po 12,1 taško, po 2,6 atkovoto kamuolio ir po 2,2 rezultatyvaus perdavimo per rungtynes.
Kitame sezone L.Walkeris IV persikėlė į Los Andželo „Lakers“ komandą, o praėjusį praleido Bruklino „Nets“ ekipoje. Joje jis pelnė po 9,7 taško, atkovojo po 2,2 atkovoto kamuolio ir atliko po 1,3 rezultatyvaus perdavimo per vidutiniškai aikštėje praleidžiamų 17 minučių.
NBA jis neliko dėl to, kad nors ir buvo sutaręs dėl 10 dienų kontrakto su Bostono „Celtics“, vis dėlto amerikietis jau nebegalėjo su klubais pasirašyti dvišalio kontrakto dėl savo sukauptos patirties lygoje
Tad „Celtics“ siūlydama veterano minimumą būtų viršijusi limitus ir garantuota sutartis su L.Walkeriu klubui kainuotų 11 mln. JAV dolerių.
„Žalgirį“ papildys žaidėjas, kuris gali tapti žvaigžde Europoje
„Esmė, kad atvyksta ne jau karjeros saulėlydyje esantis žaidėjas ar tas, kuriam dėl traumų reikia reabilituoti karjerą, kaip kažkada toks buvo E. Mudiay. Nustebino pasirašymas, nes pamenu, kai pirmą kartą pasirodė jo pavardė tarp pretendentų atvykti į Europą.
Net vienas bičiulis tada man parašė, kad gal reikia Pauliui Jankūnui skambinti. Aš sakiau, kad čia yra kelių milijonų žaidėjas ir labiau Florentinui Perezui reikia į „Real“ skambinti. Bet viskas susidėliojo, kad jis atsidūrė Kaune. Aišku, daug ką lėmė kontrakto išlygos, ypač galimybė išvykti į NBA.
Natūralu, kad jo tikslas turbūt yra NBA, nes kitaip žaistų Madride. Nors pamenu, kai „Celtics“ jo nepasiliko nustebau, kad toks žaidėjas neturi vertų pasiūlymų. Nežinau, gal taip nutiko dėl kitų niuansų“, – kalbėdamas su portalu tv3.lt svarstė krepšinio komentatorius Rytis Vyšniauskas, atidžiai sekęs L. Walkerio žaidimą NBA.
Žalgiriečiai laimę dėl NBA žaidėjų bandė ir praėjusį sezoną, kai atvyko Edmondas Sumneris. Vis dėlto jam nemažai laiko prireikė priprasti prie europietiško krepšinio. Amerikietis sužaidė neblogų rungtynių, bet galiausiai neįsitvirtino ir po sezono Kauną paliko. Šiuo metu jis rungtyniauja Kinijoje.
„E. Sumnerio pavyzdys įrodo, kad taip jau būna, kad kai kada nepriprantama prie europietiško krepšinio, net jei turi pakankamai įgūdžių. L. Walkeris man labiau panašus į Kendricką Nunną (iš Atėnų „Panathinaikos“, – aut. past.). Nelyginu jų kaip žaidėjų, bet esamė, kad L. Walkeris gerai ginasi, bent jau asmeninėje gynyboje.
Puolime jis nebūtinai tas, kuris visada turi turėti kamuolį. Gerai juda ir be jo, užsiima geras pozicijas, meta iš statinių padėčių, gerai įkirtinėja, bėga į greitas atakas. Žinome, kad jis yra sveikas, neatvažiuoja su kelio problemomis ar skaudančia nugara. Man atrodo, kad iš jo galima tikėtis labai gero rezultato. Tai labiausia ir intriguoja.
Aišku, kad reikės laiko priprasti prie kitokios aikštės, taisyklių, krepšinio, bet jis patenka į A. Trinchieri rankas, kuris turi patirtį dirbant su tokiais žaidėjais. Prisimenu, kaip į roges pasatatė W. Baldwiną dirbdamas Miunchene. Labai laukiu L. Walkerio aikštėje, tai tikrai yra puikus žaidėjas“, – pridūrė R. Vyšniauskas.
„T. Wallace'as galbūt buvo labiau planuojamas įžaidėjo pozicijoje, o L. Walkeris labiau antras-trečias. Bet, vėlgi, A. Trinchieri žaidėjus labiau dėlioja ne pagal pozicijas, o pagal tai, kas užbaigia atakas, padeda, kas vykdo kitas užduotis. L. Walkeris gali žaisti viename penkete su D. Giedraičiu, D. Sirvydžiu ar S. Francisco. Gali gintis per kelias pozicijas, puolimo arsenalas irgi platus.
NBA jis buvo nuo suolo kylantis žaidėjas, kuris pelnydavo 10-12 taškų. Manau, kad Europoje jis gali tapti žvaigžde ir būti tarp penkių brangiausių žaidėjų, jei tik pats norėtų čia tęsti karjerą. Bet aišku akivaizdu, kad jo tikslas vis vien išlieka NBA“, – tęsė L. Walkerio žaidimą NBA stebėjęs R. Vyšniauskas.
Didelės rizikos „Žalgiriui“ nemato
Kaip jau minėta, amerikiečio kontrakte su kauniečiais bus galimybė sugrįžti į NBA. Vadinasi, jis Kaune gali praleisti tik keturis mėnesius. Nepaisant to, pasak R. Vyšniausko, „Žalgiris“ dėl to nieko per daug neprarastų.
„Rizika „Žalgiriui“ nėra didelė. Kad ir su išlygomis, bet tu pasirašai potencialiai fantastiška žaidėją, kuris yra aukšto kalibro. Net jei jis sezono viduryje grįžtu atgal į NBA, svarbiausia, kad iki tada padėtų komandai iškovoti kuo daugiau pergalių. Dabar jau klubo padėtis yra pakankamai gera. O paskui visaip gali susiklostyti, nes ir gavus išpirką gal kažkuris kitas žaidėjas dar atvyktų. Nežinia, kaip bus, bet „Žalgiriui“ visa ši situacija yra pakankamai gerai“, – svarstė komentatorius.
Ateinant L. Walkeriui, natūralu, kad sumažės kažkieno minutės aikštėje.
„Jis veikiausiai yra 20-25 minučių žaidėjas. Iggy nedžiugina, jam gal signalas, kad teks dažniau pasėdėti ant suolo. Gal ne tiek kiek Pirėjuje, bet jis vis daro tas pačias klaidas, tos pačios problemos ir ydos. Bet bus įdomu, kaip treners stumdys žaidėjus, nes opcijų tikrai yra pakankamai“, – užbaigė R. Vyšniauskas.
Skaudūs vaikystės išgyvenimai
L.Walkeris viename iš interviu yra prisipažinęs, kad yra didelis knygų fanas ir visada esant galimybe stengiasi skaityti. Viename iš „The Athletic“ straipsnių jis apibūdinamas kaip labai geros širdies ir išsilavinęs žmogus. Apie tai užsiminė su juo jau bandravęs Andrea Trinchieri.
O štai prieš išvyką į Kauną krepšininkas nustebino ir mamą, kuriai padovanojo namą.
Vis tik krepšininko vaikystė nebuvo lengva. Karjeros NBA pradžioje amerikietis buvo prisipažinęs vaikystėje patyręs seksualinę prievartą. Ilgą laiką jis taip pat nešiojo ilgus plaukus, kurie turėjo simbolinę reikšmę jo gyvenime.
„Maniau, kad mano plaukai yra kažkas, ką galiu kontroliuoti. Mano plaukai buvo tai, ką galiu padaryti, sukurti ir tai bus mano. Ir tai suteikė man pasitikėjimo“, – žengęs į NBA lygą apie sunkią vaikystę kalbėjo L. Walkeris.
Jis taip pat pridėjo, kad savo skriaudikams atleido, nes nešiotis su savimi nuoskaudas yra blogas dalykas.
„Trumpai tariant, per šią kelionę Dievas padėjo man rasti vidinę ramybę ir vidinę laimę. Atleidau visiems, net ir tiems, kurie to nenusipelnė. Kodėl? Nes tai negyvas svoris... Laikas nieko nelaukia, tad kodėl turėčiau tam gaišti savo laiką“, – jautriai kalbėjo įrašu socialiniuose tinkluose pasidalinęs krepšininkas.
Lonnie Walker explains why he cut his hair. Wow. pic.twitter.com/Iu0zrnjXsQ
— NBACentral (@TheDunkCentral) June 12, 2020
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!