Nors pernai žalgiriečiai laimėjo abi dvikovas prieš Vokietijos komandą, tačiau šįkart ekipa atvyksta kitokia – su nauju treneriu ir keletu svarbių žaidėjų, papildžiusių gretas.
Prieš rungtynes Kauno komandos vyr. treneris Kazys Maksvytis išskyrė, kokie yra svarbiausi skiriamieji Miuncheno komandos bruožai.
„Bayern“, panašiai kaip ir mes, išskyrus pastarąsias rungtynes, turėjo kelis pralaimėjimus ir yra ieškojimų kelyje. Labai atletiška, viena iš pirmaujančių lygoje pagal puolime atkovotus kamuolius.
Turime būti tokie patys fiziški kaip ir jie, susitvarkyti kovą dėl kamuolių ir sumažinti klaidų skaičių, ką darėme paskutinėse rungtynėse, kad laimėtume prieš tokią komandą“, – teigė strategas.
Minėjote, kad pralaimėjimų atkarpoje svarbiausia yra išlikti kartu. Kaip pavyksta to laikytis?
Ne visada tai pavyksta, tiek treneriams, tiek man. Visoms komandoms, ne tik mums. Paskutinėse gana neblogai sekėsi, atvirkščiai, trūko tokios koncentracijos, kad atsiplėšti, pasidaryti didesnį skirtumą.
Krepšinis toks ir yra, kaip kažkas yra pasakęs, atkarpų žaidimas.
Kaip Pablo Laso sekasi įdiegti savo žaidimo modelį ir ar yra panašumų su Madrido „Real“ sistema, kuriai jis vadovavo dešimtmetį?
Manau, kad yra. Aišku, neturi Walterio Tavareso, bet yra gana galinga priekinė linija, mažiukai įdomūs. Tai yra komanda, turinti didelį potencialą.
Carsenas Edwardsas sezono pradžioje turėjo keturis neigiamus pasirodymus, bet pastaruoju metu renka solidžius skaičius. Kokia šiuo metu atrodo jo forma ir kuo jis yra išskirtinis žaidėjas?
Jo forma šiuo metu yra gera, manau, kad tipinė situacija su amerikiečio atvykimu į Eurolygą. Pernai buvo apšilimo sezonas, apšilo kojas, priprato prie taisyklių, traktavimo ir panašiai, šiemet žaidžia labai gerai. Aštrus, nors ir yra mažiukas, labiau – atakuojantis, tas, kuris renka taškus. Gana neblogoje formoje šiemet.
Vienas įdomiausių pirkinių – Serge’as Ibaka. Ar jis yra pagrindinė priežastis, dėl ko „Bayern“ išsiskiria pagal puolime atkovotus kamuolius?
Turbūt galima sakyti, kad taip, tiek S. Ibaka, tiek jį keičiantis Freddie Gillespie. Kiek sau neįprastai, „ketvirtoje“ pozicijoje rungtyniauja Devinas Bookeris, atletiškas aukštaūgis. Su tokia priekine linija natūralu, kad jie kontroliuoja lentą.
Pasaulio čempionai Andreasas Obstas ir Isaacas Bonga nežaidė paskutinių rungtynių. Ar turite žinių dėl jų atvykimo?
Žiūrėsime, ar atsiveš juos, ar ne. Visko gali būti, bet greičiausiai nežais.
Esate sakęs, kad Nazas Mitrou-Longas labiau yra antros pozicijos žaidėjas nei pirmos. Galbūt dėl to jūsų žvalgymasis rinkoje pasikeitė?
Be abejo, mes reaguojame į situaciją. Toks ir buvo mūsų planas, kad tuo pačiu, kai vyksta mūsų rungtynės, pasitikrintume, kokioje pozicijoje trūksta, kur matome didžiausias spragas.
Negaliu pasakyt (ar labiau pirmos pozicijos žaidėjo ieškome – aut. past.), esame tame procese, bet kyla ir tokių minčių.
Prieš mačą Atėnuose teisingai įžvelgėte pagrindinę grėsmę puolime Konstantiną Mitoglou. Kas yra tas žmogus „Bayern“ gretose?
Jei reikėtų vieną išrinkti, tai turbūt rinkčiausi Carseną Edwardsą. Jis įneša vėjo į jų žaidimą, ugnelės, bet turbūt tai nėra vieno žaidėjo komanda.
Pablo Laso pirmą kartą treniruoja ne Ispanijos komandą. Iš jūsų patirties, kiek laiko treneriui užtrunka prisijaukinti užsienio komandą?
Man pačiam yra tekę dirbti užsienyje, tai yra nemažai iššūkių. Ir komplektavimas, ir žaidėjų, rūbinės formavimas – vis tiek reikia lyderystės ne tik aikštelėje, bet ir už jos ribų. Manau, kad susilauks nemažai iššūkių treneris.
Pagal savo žaidimo stilių „Bayern“ yra labiau ispaniška ar vokiška komanda?
Turbūt ispaniška. Galbūt labiau ispanų ir balkanų mišinys.