Pirmąja paralimpinių žaidynių translyte bėgike tapusi 50-metė italė Valentina Petrillo penktadienį Paryžiuje varžėsi 200 m rungtyje.

Ryte atrankoje T12 kategorijos V.Petrillo bėgo per 25.95 sek. ir nors savo bėgime liko paskutinė, tačiau pateko į pusfinalį su 9-u rezultatu.

Penktadienį vakare regėjimo negalią turinčių sportininkių trečiajame pusfinalyje V.Petrillo vienintelė stojo bėgti be gido. Pirmasis startas buvo anuliuotas, nes rusė Anna Kulinich-Sorokina gerokai per anksti pasileido į trasą (reakcijos laikas 0.048 sek.) ir buvo diskvalifikuota.

V.Petrillo varžovių skaičius po rusės diskvalifikacijos sumažėjo, bet tai italės negelbėjo. Veteranė bėgo tik nežymiai greičiau (25.92) nei ryte ir paralimpiadoje užėmė 9-ą vietą. Norint patekti į finalo ketvertuką, reikėjo bėgti bent per 25.06 sek.

V.Petrillo pasirodymas paralimpinėse žaidynėse sukėlė daug diskusijų. Labai griežtai apie Italijos sportininkę pasisakė „Hario Poterio“ autorė J.K.Rowling, pareiškusi, kad V.Petrillo tėra paprasčiausia „sukčiuvienė“.

Italė vėliau pateikė atsaką garsiajai rašytojai: „Esu pamaloninta, kad Rowling kalba apie mane. Nesu skaičiusi „Hario Poterio“, bet kažkas man sakė, kad Rowling jį parašė. Man dar sakė, kad Rowling toje knygoje rašė apie sportą, kuriame dalyviai neskirstomi pagal lytis, todėl iš Rowling tikėjausi kitokio pasisakymo“.

Pernai V.Petrillo šioje rungtyje laimėjo pasaulio čempionato bronzą. Tąkart trečiai vietai užteko tik 26.31 sek. rezultato. 2023 m. čempionate bronzą ji pelnė ir 400 m bėgime.