„Aš išreiškiau savo nuoširdų norą tapti Lietuvos piliete“, – žurnalistams prie Prezidentūros lietuviškai prabilo A. Reed.
„Man tai reikštų viską. Pasakiau jiems, kad man tai reikštų visą pasaulį. Saulius buvo šalia manęs visą šį laiką ir galimybė atstovauti Lietuvai mums reikštų labai daug“, – akcentavo ji.
Trečią kartą Lietuvos pilietybės siekianti čiuožėja mano, kad jos dalyvavimas posėdyje – teigiamas ženklas.
„Tai jau trečias kartas, bet galbūt trečias kartas nemeluoja. Mes tęsime savo darbą – čiuožimą. Tikimės dar vieno sėkmingo sezono ir lauksime atsakymo“, – sakė A. Reed.
„Tai, kad šį kartą jie jau norėjo pasikalbėti su manimi asmeniškai, tikiuosi, kad tai jau yra žingsnis link teigiamo atsakymo. Labai vertinu galimybę nuoširdžiai paaiškinti jiems, ką man tai reikštų“, – pabrėžė čiuožėja.
O jei šįkart atsakymas vėl bus „ne“?
„Sunku pasakyti. Jei taip atsitiks, tuomet mes apie tai ir pasikalbėsime. Bet tai nepaveiks mūsų dalyvavimo kituose turnyruose, dalyvausime ten, kur esame susiplanavę dalyvauti. Ir toliau darysime tai, ką mylime – šoksime ant ledo“, – sakė ji.
„Laukiame, kaip viskas čia bus. Šįkart esame pozityvesnės nuomonės. Buvo labai daug jaudulio, nes negalėjau būti kartu su ja. Ji komisijoje turėjo būti viena, o juk visuomet viską darome kartu varžybose, bet čia nebuvo varžybos.
Džiaugiuosi, kad ji gavo progą kalbėti tiesiogiai su žmonėmis. Žiūrėsime, kaip bus“, – kalbėjo ir Saulius Ambrulevičius.
Į kelis klausimus lietuviškai atsakiusi čiuožėja tikino, kad jau kurį laiką mokosi lietuvių kalbos ir kas vakarą pasikartoja himno žodžius.
Dar birželio pabaigoje Pilietybės reikalų komisija ėmėsi svarstyti, ar reikėtų A. Reed išimties tvarka suteikti Lietuvos pilietybę. Tiesa, tuomet nuspręsta klausimą atidėti ir surinkti papildomos informacijos.
Apsvarsčiusi klausimą, Pilietybės reikalų komisija teiks savo rekomendaciją šalies vadovui, kuris ir priims galutinį sprendimą dėl pilietybės A. Reed suteikimo.
Federacija irgi laukia sprendimo
Teigiamos žinios laukia ir šalies čiuožimo federacijos prezidentas Vytas Jasutis.
„Tai yra labai daug. Ji mums reiškia labai daug. Jeigu nebūtų Allison, tai Saulius nebečiuožtų, jeigu Saulius ir Allison nečiuožtų kartu, tai mes neturėtume kitos poros.
Jie kartu ir įkvėpimas jaunai čiuožėjų kartai. Jeigu Allison ir Sauliaus nebūtų, tai nebūtų buvę ir Europos čempionato Lietuvoje. O jei nebūtų įvykęs tas čempionatas Lietuvoje, nebūtų galimybės šiam sportui kilti. Tai yra grandinė ir viskas labai susiję“, – sakė LČF prezidentas.
O jei ir šįkart atsakymas bus neigiamas?
„Tai būtų labai skaudu, tai būtų nesuvokiama ir nesuprantama. Bet, aišku, kiekvienas sprendimas yra argumentuojamas. Kad ir kokį sprendimą prezidentas priims, jis jį argumentuos, o mes įsiklausysime į tuos argumentus ir tada galėsime kažką atsakyti“, – teigė V. Jasutis.
ELTA primena, kad A. Reed jau du kartus yra prašiusi prezidento Gitano Nausėdos išimties tvarka suteikti jai Lietuvos pilietybę. Pastarąjį kartą lietuviško paso neturėjimas užkirto kelią A. Reed ir jos partneriui Sauliui Ambrulevičiui dalyvauti 2022 m. Pekino žiemos olimpinėse žaidynėse.
Prezidentas G. Nausėda po šiais metais poros iškovotų laimėjimų pozityviai vertino galimybes A. Reed suteikti Lietuvos pilietybę. Anksčiau kelis kartus čiuožėjos prašymą gauti Lietuvos pilietybę atmetęs šalies vadovas tikina dabar, dėl poros demonstruojamų pasiekimų, į šį klausimą žiūrintis kitaip.
Sausio viduryje Kaune vykusiame Europos dailiojo čiuožimo čempionate A. Reed ir S. Ambrulevičius iškovojo bronzos medalius bei pagerino asmeninius rekordus. Paskutinį kartą šiame čempionate tokius pasiekimus rodė Margarita Drobiazko ir Povilas Vanagas, pelnę bronzos medalius 2006 m.