Rusijos centrinės rinkimų komisijos (CRK) pirmininku antradienį slaptu balsavimu buvo išrinktas buvęs prezidento Vladimiro Putino kolega Vladimiras Čiurovas, kuris daug metų dirbo Sankt Peterburgo merijoje.
Už tai, kad jis taptų Aleksandro Vešniakovo įgaliojimų perėmėju per slaptą balsavo 13 iš 15 naujos sudėties CRK narių. Buvo pasiūlyta tik viena V.Čiurovo kandidatūra.
Valstybės Dūmos pirmininko pavaduotoja Liubovė Sliska, kalbėdama apie profesionalius V.Čiurovo būdo bruožus, pažymėjo, kad jis gana aktyvus deputatas. Ji taip pat pridūrė, kalbėdamasi su žurnalistais Centrinėje rinkimų komisijoje, kad "tai labai atsakingas žmogus ir labai drąsus deputatas".
"Rinkimuose Ukrainoje mums teko patirti įvairių nepatogumų, ir iš visos didelės Valstybės Dūmos delegacijos tai buvo vienintelis vyras deputatas, su kuriuo dirbti buvo nebaisu ir nepavojinga", - papasakojo L.Sliska.
Rusijos žiniasklaida pažymi, kad būtent dėl V.Čiurovo, fiziko pagal išsilavinimą, Valstybės Dūma neseniai pakeitė įstatymą, leidusi dirbti CRK ne vien juristams.
53-eji metų V.Čiurovas nepartinis, tačiau į Dūmą 2003 metais buvo išrinktas pagal nacionalistinės Rusijos liberalų demokratų partijos sąrašą.
Leningrado universiteto fizikos fakultetą baigęs V.Čiurovas 1992 metais, kai V.Putinas tapo Sankt Peterburgo merijos užsienio ryšių komiteto vadovu, pradėjo dirbti jo vadovaujamame komitete ir nuo 1995 metų tapo iš pradžių Regioninio bendradarbiavimo valdybos vadovo pavaduotoju, o vėliau vadovu.
Nuo 2000 metų ėjo tarptautinio bendradarbiavimo komiteto valdybos viršininko pareigas.
Buvusių prezidento tarnybos draugų paskyrimą į svarbiausius CRK postus Tarptautinio politikos ekspertizės instituto direktorius Jevgenijus Minčenka aiškina V.Putino personalo politikos koncepcija.
Politologo nuomone, jos tikslas - į valdžią atvesti žmones, ištikimus ne vienam ar kitam klanui, o asmeniškai jam.
"Tai balansas ne tarp grupuočių ar politikos ir nomenklatūros struktūrų, o tikriausiai kompromisas tarp konkrečių personalijų, nuo seno kaip nors susijusių su juo", - sako J.Minčenka.
"Būsimi rinkimai žada didžiulę elito sluoksnių konkurenciją ir ginčus, - sutinka CRK narys, turintis patariamojo balso teisę Vladimiras Solovjovas. - Ir dviejų valdžios partijų peštynės pavasarį per rinkimų kampaniją - tik žiedeliai".
Jo nuomone, V.Putino tikslas - paimti rinkimų kontrolę į savo rankas ir neleisti elito sluoksniams aiškintis tarpusavio santykius.