Remiantis Meino universiteto įrankio „Climate Reanalyzer“, naudojančio palydovinius duomenis ir kompiuterinį modeliavimą pasaulio būklei įvertinti, duomenimis, vidutinė planetos temperatūra pasiekė 17,23 laipsnio pagal Celsijų ir viršijo antradienį ir trečiadienį pasiektą 17,18 laipsnio ribą.
Į šį vidurkį įtrauktos vietos, kuriose tvyro pavojingas karštis, pavyzdžiui, Dzingsingas Kinijoje, kur temperatūra siekė 43,3 laipsnio pagal Celsijų, ir vietos, kur neįprastai šilta, pavyzdžiui, Antarktida, kur šią savaitę temperatūra didžiojoje žemyno dalyje buvo net 4,5 laipsnio pagal Celsijų aukštesnė nei įprastai.
Nacionalinė vandenynų ir atmosferos administracija (NOAA) ketvirtadienį sakė atsargiai vertinanti Meino įrankio išvadas, teigdama, kad negali patvirtinti duomenų, kurie iš dalies gauti taikant kompiuterinį modeliavimą.
„Nors NOAA negali patvirtinti Meino universiteto analizės metodikos ar išvadų, pripažįstame, kad dėl klimato kaitos išgyvename šiltąjį laikotarpį“, – sakė NOAA.
Vis dėlto Meino duomenys plačiai vertinami kaip dar vienas nerimą keliantis klimato kaitos visame pasaulyje požymis. Šią savaitę kai kurie klimato mokslininkai sakė, kad jų nenustebino neoficialūs rekordai.
Mokslininkas Robertas Watsonas (Robertas Vatsonas) buvęs Jungtinių Tautų Tarpvyriausybinės klimato kaitos komisijos pirmininkas, teigė, kad vyriausybės ir privatusis sektorius „nėra iš tikrųjų įsipareigoję spręsti klimato kaitos problemą“. Jo teigimu, piliečiai taip pat nėra tokie.
„Jie reikalauja pigios energijos, pigaus maisto ir nenori mokėti tikrosios maisto ir energijos kainos“, – sakė R. Watsonas.