HDR10+ („High Dynamic Range“) technologija paryškina labai tamsių ir labai šviesių scenų detales, o technologija „Dolby Atmos“ leidžia mėgautis ryškesniais erdvinio garso efektais, „Dolby Vision IQ“ rūpinasi, kad bet kokiomis aplinkos sąlygomis turėtumėte puikų vaizdą.
Labai patraukli ir šio televizoriaus kaina – apie 550 eurų.
Trumpai apie „Xiaomi TV Q2“
55 colių įstrižainės „Xiaomi TV Q2" televizoriaus išvaizdai solidumo suteikia iš aliuminio pagamintas ekrano rėmelis. Viršuje ir šonuose rėmelis yra labai plonas, tik apačioje šiek tiek platesnis. Televizorius nėra sunkus – jo masė 13,7 kg. Dėžėje rasite ir dvi „V“ formos kojeles, kurios tvirtinamos kraštuose. Televizorių taip pat galite pritvirtinti prie sienos, tam reikės įsigyti sieninį laikiklį. Galinė televizoriaus dalis pagaminta iš tvirto ir kokybiško plastiko, joje rasite visas jungtis, kurių reikia (2xUSB, 3xHDMI, AV jungtį, ryšio, optinio kabelio, antenos jungtis). Visos – naujausių standartų.
Išmanusis televizorius „Xiaomi TV Q2“ turi keturių branduolių „MTK 9611 Quad A55“ procesorių, „Mali G 52“ vaizdo plokštę, 2 GB operatyviosios atminties ir 16 GB vidinę atmintį.
Vaizdo kokybė
Visų pirma, norėčiau pažymėti, kad „Xiaomi TV Q2“ yra QLED ekraną turintis televizorius, kurio vaizdą formuoja „nano“ dydžio puslaidininkiniai elementai „Quantum dot“. Šios dalelės, priklausomai nuo jų dydžio, sukuria skirtingų spalvų šviesą ir kiekviena dalelė gali skleisti labai tikslios spalvos šviesą. „QLED“ ekranai atsirado apjungus „LED“ ir „Quantum dot“ technologijas – tokie ekranai perteikia sodrią baltą spalvą ir tiksliai atkuria pagrindines spalvas, todėl bendras vaizdas yra daug ryškesnis, kontrastas ir vaizdo šviesumas žymiai didesni, vaizdas tikslesnis. QLED ekranuose vaizdas aiškiai matomas iš bet kurio žiūrėjimo kampo. Televizoriaus „Xiaomi TV Q2“ žiūrėjimo kampas yra 178° – tai labai geras rodiklis. „Xiaomi TV Q2“ televizoriaus vaizdo kokybę įvertinčiau kaip labai gerą. Tačiau norint gauti maksimumą, turinys irgi turi būti tinkamos kokybės. Televizorius „Xiaomi TV Q2“ palaiko HDR10+ funkciją, o tai reiškia, kad kontrasto santykis ir spalvų erdvė padidinami dar labiau, gilūs juodi atspalviai suderinami su labai šviesiais akcentais, kad vaizdai būtų kaip niekad tikroviški. Pasitelkiant HDR10+ dinaminius metaduomenis, tonų atvaizdavimo kreivė koreguojama pagal kiekvieną sceną, kad kiekvienos scenos vaizdas būtų optimalus. Televizoriaus jutikliai atpažįsta aplinkos apšvietimą ir gali atitinkamai reguliuoti HDR vaizdo kokybę, tad puikų kontrastą ir ryškias spalvas matysite net gerai apšviestoje patalpoje.
„Xiaomi TV Q2“ siūlo 4K raišką (3840 × 2160 taškų) ir 92 proc. DCI–P3 spalvų erdvės aprėptį. Modelis turi daug spalvų nustatymų, todėl galima pasirinkti tokį vaizdą, koks atitinka jūsų skonį. Tačiau televizoriaus ekrano atsinaujinimo dažnis – 60 Hz, o tai gali nepatikti sudėtingesnių žaidimų mėgėjams.
Garso kokybė
Paprastai iš televizorių nereikalauju idealaus garso, nes puikai suprantu, kad nėra fizinių galimybių televizoriuje sumontuoti tokią garso sistemą, kuri atkurtų sodrius žemus dažnius, pats garsas būtų itin detalus. Tokios akustinės sistemos reikalauja didelio tūrio, tad jos tiesiog netelpa televizoriuje, o norint idealaus garso, geriau pirkti atskirą sistemą. „Xiaomi TV Q2“ televizoriuje sumontuoti du garsiakalbiai, kurių bendra galia – 30W. „Dolby Audio“ technologija paryškina erdvinio garso efektą, tačiau nereikia tikėtis, kad jis bus toks išraiškingas kaip kino salėje. Nors atkuriamas garsas yra aiškus, detalumo jam netrūksta, tačiau trūksta žemų drebinančių dažnių.
Yra viena įdomi ir pakankamai naudinga garso atkūrimo funkcija – maksimalaus garsumo nustatymas. Televizorius kontroliuoja garso šuolius ir išlaiko vienodesni garsą.
Įsakinėkite televizoriui balsu
Televizoriuje „Xiaomi TV Q2“ įdiegta „Google TV“ platforma suteikia tiesioginę prieigą prie „Google“ asistento ir „Google Play“ mobiliųjų programų, žaidimų, filmų parduotuvės. Gamintojas „Xiaomi TV Q2“ televizoriuje įdiegė ir „Xiaomi TV+“ programėlę, o tai – dar daugiau turinio, daugiau galimybių.
Televizoriui galima įsakinėti balsu naudojant „Google Assistant“ arba „Alexa“, tad galite paprašyti „Google“ surasti filmus, rodyti programas, leisti mėgstamą muziką ir ,žinoma, balsu valdyti televizorių. Be to, galite valdyti išmaniuosius namų prietaisus, pavyzdžiui „Xiaomi“ robotą dulkių siurblį.
„Xiaomi TV Q2“ turi ir įprastą valdymo pultelį, kuris man patiko tuo, kad yra minimalistinis, neperkrautas mygtukais. „Bluetooth" nuotolinio valdymo pultas veikia 360° kampu aplink televizorių, iki 10 m atstumu, kai nukreiptas beveik bet kuria kryptimi, be jokių aklųjų zonų ir leidžia akimirksniu pasiekti mėgstamą turinį.
Vertinimas
Jei pažvelgsime į QLED ekranus turinčių išmaniųjų televizorių rinką, modelių kainas, pamatysime, kad yra gerokai brangesnių modelių nei „Xiaomi TV Q2“. Žinoma, gerokai brangesnis modelis gali siūlyti geresnes charakteristikas, tačiau visada reikia įvertinti tiek charakteristikų skirtumą, tiek kainų skirtumą. Neretai būna, kad charakteristikų skirtumą labiau atspindi deklaruojami parametrai, bet jis nėra matomas plika akimi. Pasidomėję istorija, galime sužinoti, kad „Xiaomi TV Q1“ modelis turėjo kiek geresnes charakteristikas, tačiau buvo žymiai brangesnis. Manau, kad kurdama „Xiaomi TV Q2“ modelį, kompanija rado išmintingą kompromisą, leidusį ženkliai sumažinti televizoriaus kainą.
Vaizdas, kurį atkuria „Xiaomi TV Q2“ televizorius, gali konkuruoti su kur kas brangiau kainuojančių televizorių atkuriamu vaizdu. Garso kokybė galėtų būti šiek tiek geresnė, tačiau ši problema kamuoja daugelį televizorių ir ji paprastai sprendžiama įsigyjant gerą ir galingą namų garso sistemą. „Google TV“ platforma ir didžiulis programų pasirinkimas yra viskas, ko galima norėti – prijungei televizorių prie interneto ir viską turi.
Trumpai tariant – geras televizorius, bet kai pažiūri į kainą – labai geras.
Privalumai
– Puiki vaizdo kokybė.
– „HDR10+“ ir „Dolby Vision IQ“.
– Solidus dizainas.
– Būtiniausi ir naujausi ryšio standartai.
– „Google TV“ platforma.
– Itin patraukli kaina.
Trūkumas
Televizoriai nėra skirtas tiems žaidimams, kuriems reikia, kad ekrano atsinaujinimo dažnis būtų 120 Hz.