Pasakysiu iš karto, ką turėčiau pasakyti pabaigoje: apie 500 eurų kainuojantis komplektas „Xiaomi Pad 6 Bundle“, kuriame be planšetinio kompiuterio yra klaviatūra, išmanusis pieštukas ir įkroviklis, stebina savo funkcijomis: WQHD+ (Wide Quad High Definition Plus) raiškos lygio ekranas atsinaujinantis 144 Hz dažniu, našus ir laiko patikrintas „Snapdragon 870“ procesorius, tikrai gerai skambantys 4 garsiakalbiai su „Dolby Atmos“ technologija, talpi 8 840 mAh baterija, 6 GB operatyviosios ir 128 GB vidinės atminties (ateityje turėtų pasirodyti 8 GB/256 GB versija) ir visa tai įrenginyje, kurio storis – 6,51 mm, o masė – 490 g. Dar norėčiau paminėti puikią surinkimo kokybę, aukštos kokybės korpuso medžiagas. Galite įsigyti tik planšetinį kompiuterį, kainuojantį apie 400 eurų, bet komplektas – racionalesnis pasirinkimas, nes, jei pirksite tik planšetinį kompiuterį, o vėliau norėsite įsigyti priedų, tiek už pieštuką, tiek už klaviatūrą teks mokėti po 100 eurų.
Kas planšetės išorėje?
„Xiaomi Pad 6“ tęsia gamintojo tradiciją išlaikyti kokybę, konkurencingą kainą ir aukštą funkcionalumą. Plono metalinio vientiso „Xiaomi Pad 6“ korpuso storis – 6,51 mm. Vienintelė išsikišusi vieta visame korpuse – kameros blokas. Galima rinktis du spalvinius variantus: juodą „Gravity Gray“ ir gelsvą „Gold“. Testavau juodą planšetinį kompiuterį, kurio išvaizda imponuoja – solidu. Tikrai malonu rankose laikyti tokį kokybišką korpusą turintį įrenginį.
„Xiaomi Pad 6“ nugarėlėje matomas ne tik fotokameros blokas, bet ir trys kontaktai. Jie sujungia planšetinį kompiuterį su firminiu dėklu – klaviatūra. Magnetiniai sujungimai greitai ir stipriai pritraukia planšetinį kompiuterį prie dėklo, o 64 klavišų klaviatūra labai patogi. Be to, kad geriau būtų matomi prieblandoje, klaviatūros klavišai padengti specialia medžiaga, atspindinčia į juos krentančią planšetinio kompiuterio ekrano šviesą. Tai „Xiaomi“ alternatyva šviečiantiems ir baterijos resursus naudojantiems klavišams.
Abejuose „Xiaomi Pad 6“ šonuose gerai matomos kiaurymių eilės – stereo sistema, kurią sudaro 4 garsiakalbiai, palaikantys „Dolby Atmos“. Garsas – puikus (kaip planšetiniam kompiuteriui) itin detalus, o garsumo daugiau nei pakanka tiek klausantis muzikos, tiek žiūrint „YouTube“ ir kitą turinį. Man patiko garsiakalbių skleidžiamas garsas, nors kompaktiškų įrenginių audio sistemų pagyrimais nelepinu. Garsui – didelis pliusas! Tiesa, norint mėgautis garsu, „Dolby Atmos“ turi būti įjungta.
Be garsiakalbių rėmelyje yra trys mažos kiaurymės. Tai – mikrofonai. Dar vienas mikrofonas – aplinkos triukšmo jutiklis yra kamerų bloke.
Jei ekranas padėtas horizontaliai, įjungimo mygtukas yra kairėje pusėje, viršutiniame kampe, o garsumo mygtukas – viršuje, kairėje pusėje. Taigi abu valdikliai toje pačioje pusėje. Korpuso rėmelio viršuje yra magnetinė jungtis pieštukui „Xiaomi Smart Pen“ – tiesiog padedate pieštuką ant rėmelio, kiek pajudinate ir magnetas jį pritraukia. Antros kartos „Xiaomi Smart Pen“ ir ekranas palaiko 4 096 spaudimo jautrumo lygius, o rašiklio baterija dirba iki 150 valandų. Dirbantys su grafika turėtų tai įvertinti. Pieštukas taip pat turi du mygtukus: vienas atidaro „Užrašinę“, kitas leidžia parinkti linijos storį ir spalvą. Pieštukas skirtas ne tik grafikai – juo patogu naršyti, pažymėti.
Sodrus ekrano vaizdas
Vienas svarbiausių bet kurio planšetinio kompiuterio komponentų yra ekranas. 11 colių, WQHD+ skiriamosios gebos (2880 x 1800 pikselių raiškos) ir maksimaliu 144 Hz dažniu atsinaujinantis „Xiaomi Pad 6“ IPS LCD ekranas yra didesnės raiškos nei standartiniai „Full HD+“ ekranai, tad natūralu, kad vaizdo detalumas yra daug geresnis. Tai pastebėsite iš karto. Dirbdami ryškioje šviesoje nepatirsite diskomforto – maksimalaus ekrano ryškumo daugiau nei pakanka. Ekrano perimetrą juosia siauras 7 mm rėmelis. Dėl žiūrėjimo kampų taip pat nebus jokių nusiskundimų, vaizdas išlieka nepakitęs žiūrint bet kokiu kampu. Spalvų sodrumas džiugina akis, be to, net ilgai dirbant akys nepavargsta. Ekranas padengtas apsauginiu stiklu „GorillaGlass 3“.
Siūlomos trys skirtingos ekrano spalvų parinktys: „Originali spalva PRO“ (numatytoji, atkurianti realistiškas spalvas), „Ryški“ (derinanti spalvas pagal turinį) ir „Sodri“ (paryškinanti spalvas). Galite tiksliai sureguliuoti kiekvieno režimo spalvų temperatūrą. Taip pat galima pasirinkti funkciją „Prisitaikančios spalvos“ – spalvų temperatūra keičiama pagal aplinkos apšvietimą.
Ekranas palaiko HDR10 funkciją, o tai reiškia, kad kontrasto santykis ir spalvų erdvė padidinami dar labiau, gilūs juodi atspalviai suderinami su labai šviesiais akcentais, kad vaizdas būtų tikroviškas. Planšetinio kompiuterio „Xiaomi Pad 6“ šviesos jutiklis atpažįsta aplinkos apšvietimą ir pagal jo duomenis derinama HDR vaizdo kokybė. Palaikomas ir „Dolby Vision“ – praplėstas HDR sprendimas, perteikiantis kino teatro potyrius ir optimizuojantis kadrų vaizdą. „Xiaomi Pad 6“ siūlo dvi dirbtinio intelekto (DI) funkcijas: DI HDR tobulinimas ir MEMC.
Ekranas palaiko maksimalų 144 Hz atnaujinimo dažnį, bet galima pasirinkti 60 Hz arba 90 Hz atnaujinimo dažnį. Automatiniame režime „Xiaomi Pad 6“ ekranas palaiko 7 atnaujinimo dažnius: 30 Hz, 48 Hz, 50 Hz, 60, 90 Hz, 120 Hz ir 144 Hz. Pavyzdžiui, jei ekranas rodo statinį vaizdą, taupant baterijos resursus, jo atnaujinimo dažnis sumažėja iki 50 Hz. Atkuriant vaizdo įrašus, dažniai priklauso nuo kadrų per sekundę greičio (30 Hz, jei greitis 30 kadrų/sek., 48 Hz, jei greitis 24 kadrai /sek. ir t.t.) Žaidžiant žaidimus, ekrano atsinaujinimo dažniai bus 90 Hz, 120 Hz ir 144 Hz.
Procesorius ir operacinė sistema
Planšetinio kompiuterio „Xiaomi Pad 6“ širdis – 8 branduolių „Snapdragon 870“ procesorius. 2021 m. pristatytas procesorius tuo metu buvo diegiamas daugumoje flagmanų. Populiariame teste „Antutu V10.0.1“ jis gavo aukštą įvertinimą, be to, specialistų vertinamas kaip subalansuotas, neturintis didesnių kaitimo problemų.
„Snapdragon 870“ našumo pakanka darbui su daug išteklių reikalaujančiomis programomis ir žaidimais – duomenų apdorojimo sparta didelė. Lietuvoje šiuo metu siūloma „Xiaomi Pad 6“ versija su 6 GB operatyviąja atmintimi (LPDDR5 RAM + UFS 3.1), vėliau gali pasirodyti modelis su 8 GB atmintine.
Planšetiniame kompiuteryje „Xiaomi Pad 6“ įdiegta modifikuota „Android 13“ versija „MIUI Pad 14“. Vartotojo sąsają apibūdinčiau: subtili, kompaktiška, patogi. Yra daug priedų, įdomių funkcijų ir pan. Jei turite „Xiaomi“ išmanųjį telefoną, viskas jums bus pažįstama, tik kai kurie niuansai kitokie, bet greitai priprasite.
„Xiaomi Pad 6“ vienu metu galima atidaryti iki 4 programų ir kiekvieną iš jų matyti atskirame lange. Tai gana patogu ir gerokai išplečia naudojimo galimybes. Yra ir įvairias naudingas funkcijas turintys „Konferencijų įrankiai“.
Baterija ir veikimo laikas
Nors planšetinis kompiuteris „Xiaomi Pad 6“ yra 6,51 mm storio, jis turi talpią 8 840 mAh bateriją. Tai gana geras rezultatas, jei žiūrėsime į skaičius. Pasak „Xiaomi“, baterijos turėtų pakakti 65 valandoms, jei tik klausysitės muzikos, 16 valandų, jei žiūrėsite vaizdo įrašus, 23 valandoms, jei naudosite knygų skaitymo režimą, bei 27 dienoms, jei kompiuteris dirbs budėjimo režimu. Komplekte yra 33 W įkroviklis, bateriją įkraunantis per 100 minučių. Žinoma, jei naudosite 100 proc. ryškumą, didelę raišką, maksimalų ekrano atnaujinimo dažnį, galingam „Snapdragon 870“ procesoriui reiks daug energijos, tad baterijos resursai išseks gerokai greičiau, bet kasdieniniame gyvenime to nereikia: jei visą laiką naršysite internete, baterijos resursų užteks 12 valandų, filmus žiūrėsite nuo 12 iki 16 valandų (priklausomai nuo kadrų skaičiaus, naudojamų funkcijų).
Fotoaparatai
„Xiaomi Pad 6“ turi dvi kameras: 13 Mp pagrindinę kamerą ir 8 Mp asmenukių kamerą. Pasižiūrėjus į pagrindinės 13 MP kameros (f 2,2) techninį arsenalą (jutiklis, įvairios vaizdo technologijos), galima pasakyti, kad nieko ypatingo nėra – vidutinybė (kaip, beje, ir daugelyje planšetinių kompiuterių). Vis tik turiu pripažinti, kad dienos šviesoje „Xiaomi Pad 6“ fotografuotos nuotraukos yra puikios, jose gerai matomos detalės, didelis kontrastas, natūralios spalvos ir platus dinaminis diapazonas. Įjungus naktinį režimą, tamsoje darytos nuotraukos irgi pasižymi neblogu dinaminiu diapazonu, sodresnėmis spalvomis, o ir skaitmeninis „triukšmas“ akių nebado. Pagrindinės kameros 4K vaizdo įrašai yra tokie pat geri kaip ir nuotraukos – detalūs, spalvingi, su geru kontrastu ir plačiu dinaminiu diapazonu.
Asmenukių kameros norėtųsi geresnės. Būtent ši kamera naudojama vaizdui perduoti konferencijų ar vaizdo pokalbių metu, tad norėtųsi detalesnio vaizdo. Nesakau, kad vaizdas prastas, jis įprastas – toks pats, kaip ir kitų planšetinių kompiuterių – tiesiog pats nepastebėjau kaip iš „Xiaomi Pad 6“ pradėjau reikalauti vis daugiau ir daugiau. Tačiau reiktų pažymėti, kad visų pirma, 8 MP kamera yra neįprastai plataus 18 mm kampo, tad apima didelę erdvę, antra, ji turi „Focus Frame“ funkciją, kuri tikrai veikia efektyviai. Kas tai yra? Tarkime, konferencijos metu jūs kiek pasilenkiate į šoną, atsitraukiate ir pan., tad tokiais atvejais kamera tarsi seka jus ir stengiasi, kad išliktumėte centre. Pati kamera nesisukinėja, tiesiog kiek įmanoma išmaniai apkarpomas vaizdas, kad visada būtumėte centre. Jei pasikviečiate kolegą, kuris turėtų tarti kelis žodžius konferencijai, kameros filmavimo kampas išsiplės, kad į kadrą tilptumėte abu, o jam pasitraukus – sumažės. Tiesiog puiku! Šviesumas taip pat koreguojamas: jei šviesa jums iš už nugaros krenta į ekraną, tai reiškia, kad jūs vaizde turėtumėte būti tamsus, o fonas šviesus, bet taip nėra – šviesumas pakoreguojamas taip, kad gerai matytųsi jūsų veidas.
Vertinimas
Vientisas, aukštos kokybės, solidus metalinis korpusas, patrauklus dizainas, didesnė ekrano raiška, didesnis atsinaujinimo ekrano dažnis – visa tai išskiria planšetinį kompiuterį „Xiaomi Pad 6“ iš kitų savo klasės ir kainų lygio kompiuterių.
„Xiaomi Pad 6“ puikiai tinka konferencijoms, darbui, žiūrėti filmus, žaisti sudėtingus žaidimus, o „Dolby Vision“ palaikantis jo 11 colių ekranas, spalvų temperatūros jutiklio ir automatinio ekrano reguliavimo dėka, puikiai tinka knygoms skaityti. Galingi keturi garsiakalbiai su „Dolby Atmos“ papildo bendrą gerą įspūdį.
Rekomenduočiau įsigyti visą komplektą su tikrai patogia klaviatūra bei išmaniuoju pieštuku, tinkančiu ne tik rašymui, piešimui, bet ir naršymui, pažymėjimui ir pan. Įdiegta intuityvi programinė įranga (nors iš pažiūros ir gana kukli) siūlo daug įvairiausių galimybių.
„Xiaomi Pad 6“ yra greitas ir galingas, turi puikų ekraną, gerai skambančius garsiakalbius ir pakankamai kokybiškai fotografuojančią ir filmuojančią kamerą. Baterija – didelės talpos, įkrovimo greitis ne pats sparčiausias, tačiau nakties metu 100 minučių baterijai įkrauti visada surasite. Baterija naudojama pakankamai taupiai.
Apskritai planšetinis kompiuteris „Xiaomi Pad 6“ man paliko tokį gerą įspūdį, kad be sąžinės graužimo rekomenduočiau draugams. Patraukli kaina yra dar viena svari priežastis.
Na, o dabar apie trūkumus: nėra mobiliojo ryšio galimybės, nėra GPS, nėra microSD lizdo. Iš visų šių trijų dalykų labiausiai pasigendu GPS – keliaudamas po Europą automobiliu, kaip pagrindinį navigatorių jau keli metai naudoju planšetinį kompiuterį, tad jei „Xiaomi Pad 6“ turėtų GPS funkciją, drąsiai sakyčiau, kad tai geriausias 2023 m. planšetinis kompiuteris savo kainų segmente. Tačiau ne visiems GPS reikia. Be to, jei turite „Xiaomi“ telefoną, jis su „Xiaomi Pad 6“ bus ideali duomenimis besikeičianti pora.
Apžvalgą atliko nepriklausomas žurnalistas R. Kažimėkas