REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Galima būtų manyti, kad tie, kurie, koronaviruso krizės metu dirba nuotoliniu būdu, visą dieną sėdi su savo partneriu namuose užsivilkę paprastas sportines kelnes, mažiau linkę mylėtis. Tačiau realybė, pasirodo, yra visiškai kitokia.

Galima būtų manyti, kad tie, kurie, koronaviruso krizės metu dirba nuotoliniu būdu, visą dieną sėdi su savo partneriu namuose užsivilkę paprastas sportines kelnes, mažiau linkę mylėtis. Tačiau realybė, pasirodo, yra visiškai kitokia.

REKLAMA

Seksologai ištyrė koronaviruso krizės įtaką Vokietijos poroms – ir pateikė netikėtas išvadas. Pasak santykių ekspertų, koronaviruso krizė – visai nėra blogas metas seksui, greičiau atvirkščiai, rašoma „Die Welt“. 

Šio „lokdauno“ metu žmonės daugiau miega vieni su kitais, įsitikinęs psichoterapeutas iš Berlyno Wolgangas Krugeris. „Mūsų vertinimu, seksualinis gyvenimas pagerėjo daugiau nei 50 proc. porų“. 

Kaip įrodymą savo žodžiams specialistas nurodo vokiečių apsipirkimo tendencijas. „Yra du dalykai, kurie „lokdauno“ metu yra itin populiarūs. Pirmasis – tualetinis popierius, o antrasis – prezervatyvai, – tvirtina W. Krugeris. – Ir, kaip bebūtų keista, sekso žaislai“. 

REKLAMA
REKLAMA

Tai leidiniui patvirtino ir erotinių prekių parduotuvės atstovė, kuri pareiškė, kad sekso žaislų paklausa ypač išaugo „lokdauno“ metu. 2020-ųjų lapkritį ir gruodį buvo parduota 170 proc. daugiau, negu balandį ar gegužę. 

REKLAMA

„Krizės metu visada stebimi labiau intensyvūs meilės santykiai“, – pažymi W. Krugeris. Juk meilė ir seksualinis gyvenimas – tai galimybė pasijusti saugiems. „Taip pat karų metu visuomet išauga seksualinio artumo noras“, – pažymėjo ekspertas. 

Panašias tendencijas įrodo ir du dar nepublikuoti Merzeburgo universiteto ir Hamburgo universitetinės klinikos tyrimai. Pasak mokslininkų, universiteto atliktoje paklausoje net 72 proc. vyrų, turinčių porą, nurodė, kad jų santykiai nesuprastėjo, o 16 proc. santykiai pagerėjo. Tik 12 proc. vyrų mano, kad jų santykiai pablogėjo, lyginant su laikotarpiu iki „lokdauno“. Taip pat poroje su kuo nors gyvenančių moterų skaičiai kiek skyrėsi: 30 proc. pareiškė apie pagerėjusius santykius, 58 proc. santykiai nesiskyrė, o 12 proc. jie pablogėjo.

REKLAMA
REKLAMA

Santykių gerėjimas dažniausiai reiškia ir dažnesnį mylėjimąsi, įsitikinęs vienas iš tyrimo autorių, seksologas Heinzas-Jürgenas Vossas. „Moterys, pažymėjusios pagerėjusius santykius su partneriu koronaviruso krizės metu, vidutiniškai dažniau mylėjosi už tas, kurių santykiai, jų pačių vertinimu, pablogėjo. Skaičiais kalbant, tai reikštų, kad per 4 savaites seksu vidutiniškai užsiimta 6,5 karto vietoje 4“. 

Tiesa, yra ir skirtumų. Visų pirma, kuomet santykiuose jau buvo sunkumų, tai jie sustiprėjo „lokdauno“ metu. Savo vaidmenį taip pat atlieka ir finansinė situacija, gyvenamoji vieta ir išsilavinimas. Galioja taisyklė, kad žmonės, turintys gerą išsilavinimą, lokdauno metu yra labiau patenkinti ir savo seksualiniu gyvenimu su partneriu. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Panašias išvadas pateikė ir UKE seksologijos instituto mokslininkai. Pusė apklaustųjų nepastebėjo pokyčių savo seksualiniame gyvenime su partneriu. Iš tos pusės, kuri pokyčius įžvelgė, šiek tiek daugiau kalbėjo apie teigiamus. Tai buvo tarptautinis tyrimas, kuriame dalyvavo Turkijos, Kroatijos, Portugalijos, Švedijos, Nyderlandų, Prancūzijos ir Čekijos mokslininkai. 

„Pandemijos metu daugelis žmonių turi laiko, kad pagalvotų ir užduotų sau klausimą dėl to, ką jie norėtų veikti su savo gyvenimu. Vėliau jie, pavyzdžiui, pradeda mokytis naujos kalbos“, – aiškina psichoterapeutas W. Krugeris.

Taip jie jaučia didesnį pasitenkinimą savimi. „Šis pasitenkinimas – geriausias seksualinio gyvenimo fundamentas“, – aiškina jis ir pateikia vieną svarbų patarimą: „Aš visada patariu visiems namie įvesti aiškią tvarką, anksti keltis ir rengtis tvarkingai, taip, kad būtų galima išeiti iš namų. Nieko neveikimas mažina patrauklumą ir seksualinį geismą“.

REKLAMA

Pasaulis 2021-aisiais susidurs su precedento neturinčia humanitarine krize. Šalims visą dėmesį koncentravus į kova su Covid-19 pandemiją, valstybės, kuriose vystosi konfliktai ir kurios susiduria su didelėmis krizėmis, yra priverstos verstis pačios – labiausiai pažeidžiami žmonės Žemėje už tai moka didžiulę kainą, perspėja Tarptautinio gelbėjimo komiteto (IRC) atstovai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų