„Pritariame dėl žalos artimiesiems atlyginimo ir gerbiame teismo sprendimą. Tačiau nesutinkame, kad žalą šiuo atveju turėtų atlyginti ir mūsų bendrovė, todėl teismo sprendimą skųsime“, – portalui 15min.lt sakė įmonės vadovas Lukas Yla.
Jo teigimu, toks teismo sprendimas kelia grėsmę skaitmeninės ekonomikos vystymuisi Lietuvoje.
„Šiuo atveju kuriamas precedentas, kai atsakomybė nuo neatsakingai besielgiančio ir įstatymus pažeidžiančio asmens perkeliama paslaugos teikėjui ar transporto priemonės savininkui. Tokių paslaugų teikėjas – ar tai būtų automobilių nuomos bendrovė, ar paspirtukų ir dviračių nuomotojai – tampa atsakingi už tai, kaip transporto priemonę valdo ją faktiškai naudojantis asmuo. Pritaikius vienai įmonei tokią nuostatą, būtų paveikta ir daugiau naujos kartos nuomos paslaugų, kurios yra skaitmeninės ekonomikos dalis. Tad tai turėtų neigiamą įtaką ir skaitmeninės ekonomikos vystymuisi Lietuvoje“, – teigė L. Yla.
Vilniaus apygardos teismas trečiadienį kaltu pripažino mirtiną avariją „City Bee“ automobiliu sukėlusį Raimundą Savukyną, jis nuteistas pusseptintų metų kalėti.
Žuvusios merginos tėvams teismas priteisė po kiek daugiau 58 tūkst. eurų neturtinės žalos. Dar kiek daugiau nei 4 tūkst. eurų priteista buvusiam žuvusios vaikinui.
Teismo sprendimu, priteistą neturtinę žalą solidariai turės atlyginti tiek R. Savukynas, tiek bendrovė „City Bee“.
Anot bylą nagrinėjusios teisėjos Jurgitos Mačionytės, bendrovė yra atsakinga, nes privalėjo užtikrinti tokias sąlygas, kad kaip įmanoma labiau būtų užkirstas kelias neblaiviems asmenims pasinaudoti transporto priemonėmis.
Teisėja pažymėjo, kad jei pasiimant automobilį kaip nors būtų įsitikinama asmens blaivumu, šios nelaimės būtų išvengta.