• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nors partija neseniai patyrė didžiulį skandalą, kuris iš pareigų privertė pasitraukti buvusią socialinės apsaugos ir darbo ministrę Moniką Navickienę, tačiau Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų pirmininkas, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis vis tiek rado, kuo konservatoriai gali pasigirti arba paplekšnoti sau per petį. Tai neva gebėjimas atsiprašyti ir reaguoti į krizes. 

Nors partija neseniai patyrė didžiulį skandalą, kuris iš pareigų privertė pasitraukti buvusią socialinės apsaugos ir darbo ministrę Moniką Navickienę, tačiau Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų pirmininkas, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis vis tiek rado, kuo konservatoriai gali pasigirti arba paplekšnoti sau per petį. Tai neva gebėjimas atsiprašyti ir reaguoti į krizes. 

REKLAMA

Sekmadienį konservatoriai susirinko į partijos tarybą, tačiau posėdyje apie neseniai praūžusį M. Navickienės skandalą tiesiogiai nebuvo kalbama. Tai buvo tarsi dramblys tamsiame kambaryje, apie kurį užsimenama tik puse lūpų.

Tiesiogiai M. Navickienę paminėjo tik partijos frakcijos seniūnė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, dėkodama, kad M. Navickienė parengė projektą dėl valstybinių pensijų didinimo tremtiniams. Iš esmės tai išmokų didinimas Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų rinkėjams. Savo verdiktą šiuo klausimu pasakė ir Vytautas Landsbergis, bet jo įvertinimas nebuvo malonus.

REKLAMA
REKLAMA

Vytautas Landsbergis – Navickienei: „Nedraugauk su sukčiais“

V. Landsbergis kalbėjo apie etikos problemas politikoje ir perspėjo partijos kolegas nesigirti perdėtu baltumu ir pūkuotumu, nes individualiame lygmenyje pasitaiko visko. Pavyzdžiui, čekučių skandalas, šalia kitų partijų, palietė ir Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionis demokratus. Pasak V. Landsbergio, reiktų, kad partija etikos reikalams skirtų didelį pirmaeilį dėmesį, svarstytų etikos klausimus, kaip prioritetinius.

REKLAMA

„Nesu įsitikinęs, kad neturime visai jokių šansų prarasti vertybinį požiūrį. Pasitaiko. Ypač individualiame lygmenyje. Todėl nereiktų per daug girtis, kad mes tokie labai balti ir pūkuoti“, – teigė V. Landsbergis. 

Tačiau jis gyrė premjerę Ingridą Šimonytę, kuri čekučių skandalo įkarštyje neturėjo jokių problemų, nes nenaudoja parlamentinių išlaidų. Paskui V. Landsbergis perėjo prie M. Navickienės reikalų ir pažėrė jai griežtų patarimų. 

REKLAMA
REKLAMA

„Tad pamokėlė ir patarimas Monikai Navickienei bei kiekvienam: nedraugauk su sukčiais ir nesinaudok jais. O kur jūsų šeimos galva, tėvelis Navickas? Kuris normaliai stotų greta klimpstančios žmonos ir tartų: „Tai aš apmokėjau jos ir vaikų bilietus, viešbučius, atstokite nuo mano Monikos“. Deja, standartai ne tie. Labiausiai man gaila vaikų. Gaila ir įskaudintos Ingridos“, – kalbėjo V. Landsbergis. 

I. Šimonytė ir M. Navickienė yra labai artimos bendražygės ir draugės, todėl šis kolegės paslydimas premjerei turėjo būti skaudus. Ypač dėl to, kad premjerė buvo informuota tik apie atostogas su tolimais M. Navickienės vyro giminaičiais, bet ne apie tai, kas apmokėjo privatų skrydį į Dubajų. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kalbėdamas tarybai V. Landsbergis net keletą kartų paminėjo G. Landsbergį ir kreipėsi konkrečiai į jį. Buvo galima susidaryti įspūdį, kad konservatorių patriarchas siekė būti išgirstas būtent savo vaikaičio. 

„Ir ką gi, vis dėl to paskutinė dovanėlė, kurią gavom: tai Monika. Aš tuoj baigiu, Gabrieliau, tu nekalbėjai ta tema. Ir man labai gaila Ingridos ir Monikos vaikų. Apolitinės klaidos, kai jas daro politikė. Jos gali būti ir programuotos mūsų politinėje kultūroje, kurioje kai kas pernelyg lengvai leidžiama, kai neveikia gana elementarūs etikos signalai. Kodėl žmogus nestabteli?“, – sakė konservatorių patriarchas. 

REKLAMA

Tačiau jis buvo vienintelis, kuris partijos tarybos posėdyje išsakė kritišką nuomonę. Patriarchas vylėsi, kad nesugadino nuotaikos visiškai.

Buvo matyti, kad tema daugeliui konservatorių yra nemaloni. Pavyzdžiui, sakydamas pagrindinę savo kalbą partijos pirmininkas G. Landsbergis net nepaminėjo skandalo tiesiogiai, o tik užsiminė apie skaudžius įvykius, kurie esą parodo, kad konservatoriai vis tiek yra išskirtiniai iš visų partijų, nes moka atsiprašyti ir pasimokyti iš klaidų. 

REKLAMA

Po posėdžio, paprašytas įvertinti V. Landsbergio kritiką dėl etikos reikalų partijoje ir kad tam reiktų skirti esminį dėmesį, vaikaitis G. Landsbergis buvo gana aštrus: „Ne pirmas kartas. Aš tik manau, kad yra kažkur etapas, kai profesoriui reikėtų atminties supurtymo. Atsimenu dar tada jį mačiau Europos Parlamente, tai tos išmokos lygiai taip pat buvo naudojamos ir parlamentinės lėšos Europos Parlamento nebuvo jam svetimos. Tai nežinau“. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Rado, už ką paplekšnoti sau per petį

Partijos lyderis G. Landsbergis daugiausia kalbėjo apie konservatoriams gana sėkmingus prezidento ir Europos Parlamento rinkimus, tarptautinę padėtį.

„Prezidento rinkimuose lūkestis buvo patekti į antrą turą ir sutelkti rinkėjus. Tai, ko gero, yra ir didžiausias egzaminas mums, pažiūrėti, ar mūsų rinkėjas, išsibarstęs po visą Lietuvą... Dažnai kalbame, kad didelė dalis jo yra didžiuosiuose miestuose, bet rinkėjų turime visoje Lietuvoje. Visagine lygiai taip pat turime žmonių, pasirenkančių Tėvynės sąjungą ir mūsų siūlomą politinę kryptį. Ir ar po ketverių metų tas rinkėjas pasitiki mumis ir jis ateina į rinkimus netgi tuomet, kuomet yra visiškai aišku, kuomet rezultatai laimėti ir pasiekti pergalių yra sunku?“, – paminėdamas antrąjį rinkimų turą kalbėjo G. Landsbergis.

REKLAMA

Partiją ištikusį skandalą G. Landsbergis savo kalboje palietė vos piršteliu, nieko nepaminėdamas konkrečiai, bet surasdamas, iš ko partija galėjo pasimokyti. Šioje situacijoje buvo galima išvysti aiškų skirtumą, kaip Tėvynės sąjungos politikai reaguoja, kai į skandalą patenka kitos partijos atstovas ir kai – konservatorius. Lygiai taip pat galima matyti skirtumą, kai buvęs Seimo narys, konservatorius Mykolas Majaukas buvo išspirtas iš partijos, nes siekė pridėtinės vertės mokesčio lengvatos maitinimo įstaigoms, o M. Navickienė vis tiek galės dalyvauti Seimo rinkimuose, apie pašalinimą iš partijos ar kokią kitą partinę nuobaudą niekas nė neužsimena.

REKLAMA

„Per ketverius metus visiškai suprantama ir nenuostabu, kaip politinė bendruomenė patyrėme nemažai išbandymų. Ir jie yra skaudūs tuomet, kai jie vyksta, sunkūs, atrodo sunkiai išgyvenami, bet iš kiekvieno išėjom sustiprėję“, – kalbėjo G. Landsbergis. 

„Ir tai, kas vyksta dabar, mūsų politinei bendruomenei yra skaudus etapas, bet neabejoju, kad iš jo išeisime lygiai taip pat pasidarę išvadas ir sustiprėję. Tačiau turiu pasakyti, kad nesame iššūkiais išsiskirianti politinė bendruomenė, kuri turi daug narių ir be abejonės visokių situacijų, tačiau aš vis dėl to pastebiu skirtumą reakcijoje, kaip mes patys reaguojame. Mes gebame pripažinti, mes gebame atsiprašyti, mes gebame pasimokyti, mes gebame sustiprėti, mes nesilaikome įsikabinę postų ir bendruomenę matome kaip svarbesnį už individą (tam kad būtume toliau čia) reiškinį. Ir turiu pripažinti, kad norėtųsi, jog nebūtume tuo unikalūs, o kad tiesiog tai būtų normali politinės sistemos praktika. Deja, kartais dar galime nemažai sau paplekšnoti per petį, kad kai kurių išskirtinumų išlieka“, – toliau tęsė pirmininkas. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Turėjo atsistatydinti

Valdančioji Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai pastaruoju metu patyrė vieną didžiausių skandalų, nes premjerės Ingridos Šimonytės artima bendražygė M. Navickienė turėjo trauktis iš pareigų, nes nemokamai privačiu lėktuvu su vaikais vyko į Dubajų ir negalėjo atsakyti į klausimus, kas apmokėjo apgyvendinimo išlaidas šiame kurorte. M. Navickienė aiškino, kad informaciją turi jos sutuoktinis Mindaugas Navickas, kuris yra išvykęs į ilgą kelionę, o jam skambinti ji bijo, kadangi sutuoktinis vairuoja. 

REKLAMA

Į šią kelionę M. Navickienė vyko su tolimais sutuoktinio M. Navicko giminaičiais: Lietuvos nacionalinio saugumo interesų neatitinkančia „Foxpay“ savininke Ieva Trinkūnaite ir jos gyvenimo partneriu Vilhelmu Germanu, kuris ne kartą yra teistas už sukčiavimą ir net yra kalėjęs pataisos namuose. Prieš tai M. Navickienė aiškino praktiškai nepažįstanti šios poros ir tikino, kad bendravimas yra labai retas. 

Patvirtino vienmandates

Politinė partija sekmadienį paskelbė, kad siūlo partijos kandidatų sąrašą Seimo rinkimuose vesti premjerei I. Šimonytė, o antrasis jame bus partijos lyderis G. Landsbergis.

REKLAMA

Šie du politikai bus nereitinguojami, tuo tarpu kitus kandidatus sąraše reitinguos partijos simpatikai, kurie nebūtinai turi būti partijos nariai, tačiau norėdami pareikšti savo nuomonę turi užsiregistruoti. Paskui sąrašą dar galės pakoreguoti I. Šimonytė su G. Landsbergiu ir galutinį žodį tars rinkėjai rinkimuose. 

Tėvynės sąjunga taip pat patvirtino kandidatus 64-iose vienmandatėse apygardose, o 7 vienmandatės liko laisvos ir bus paskirstytos vėliau. 

Pirminiame kandidatų sąraše į Seimą M. Navickienės pavardė yra, tačiau kol kas jai nėra skirta jokia vienmandatė apygarda. 

Stebinti šis žąsinas. Ir ministrė ir jis pats įklimpę į skandalus, kurių mastą dar išgirsime, ypač apie Navickų. O jis per petį tapšnoja..jūs visa šaika esate seniai apsitapšnoję, Lietuvos piktžaizdė.
Per subinę pasiplekšnok, pydere.
Išsigimėlis.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų