„Pirmiausiai žmogaus, kuris tikrai išmano, ką daro. Gerai dirba ir dirba daug metų. Kitas dalykas – kad ne avantiūristas, neiškrėstų ko nors netikėto. Vilniui reikia darbo ir ramybės“, – apie tinkamiausią kandidatą į sostinės merus kalbėjo V. Landsbergis.
Vilniui, anot profesoriaus, reikia „apsiraminti“.
Ateities merui ar merei jis palinkėtų ištvermės: „Bus nelengva“.
Prasidėjo išankstinis balsavimas
Išankstinis balsavimas organizuojamas vasario 28-kovo 2 dienomis nuo 7 val. iki 20 val.
Daugiausiai išankstinio balsavimo vietų yra sostinėje: Vilniaus miesto savivaldybės pastate (Konstitucijos pr. 3), Vilniaus universiteto Sveikatos ir sporto centre (Saulėtekio al. 26), A. Sacharovo aikštėje prie Spaudos rūmų bei miesto centre esančioje Lukiškių aikštėje.
Vilniaus rajono savivaldybė rinkėjus kvies į dvi balsavimo vietas – savivaldybės pastate (Rinktinės g. 50) ir Nemenčinės daugiafunkciniame kultūros centre (Švenčionių g. 12, Nemenčinėje).
Kaune išankstinis balsavimas bus organizuojamas Kauno miesto savivaldybės pastate (Laisvės al. 96), S. Dariaus ir S. Girėno stadiono pastate (Perkūno al. 5) ir Kauno rajono savivaldybės pastate (Savanorių pr. 371).
Klaipėdoje balsavimas iki rinkimų dienos vyks Klaipėdos miesto savivaldybės pastate (Liepų g. 11).
Balsuoti iš anksto rinkėjai galės bet kurioje šalies savivaldybėje.
Rinkimų dieną – kovo 5-ąją – balsuoti bet kurioje Lietuvos savivaldybėje jau nebebus galimybės, rinkėjai turės atvykti į tos savivaldybės, kurioje yra deklaravę gyvenamąją vietą, rinkimų apylinkes 7–20 valandomis.
Į balsavimo vietas dėl pagrįstų priežasčių negalintiems atvykti rinkėjams numatytas balsavimas specialiuosiuose punktuose.
Kovo 1–3 dienomis bus organizuojamas balsavimas ligoninėse, socialinės globos ir rūpybos įstaigose, kariuomenės vienetuose, bausmių atlikimo vietose.
Kovo 3–4 dienomis rinkimų komisijų nariai organizuos balsavimą rinkėjų namuose. Balsuoti namuose gali neįgalieji, neįgaliuosius namuose slaugantys asmenys, dėl ligos nedarbingi žmonės. Kaip ir anksčiau, taip ir šių rinkimų metu, balsuoti namuose galės rinkėjai, sulaukę 70 ir daugiau metų.
Pagrindinę rinkimų dieną – kovo 5-ąją – rinkėjai savo pilietinę valią pareikšti kviečiami į savo rinkimų apylinkes, kurios darbą pradės 7 val. ryto ir veiks iki 20 val. vakaro.
Einant balsuoti rinkėjui reikia turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą: pasą, asmens tapatybės kortelę. Taip pat tinka ir kiti Lietuvoje išduoti dokumentai, kuriuose yra rinkėjo nuotrauka ir asmens kodas: vairuotojo pažymėjimas, pensininko pažymėjimas, diplomatinis pasas ir pan.
Teisė balsuoti savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose turintys Europos Sąjungos valstybių narių piliečiai kartu su savo asmens dokumentu turėtų atsinešti ir laikiną leidimą gyventi Lietuvoje. Kitų valstybių piliečiams kartu su savo asmens dokumentu reikės pateikti dokumentą, patvirtinantį teisę nuolat gyventi Lietuvoje.
„Politikoje niekada nebuvau, nesu ir nebūsiu. Bet kaip pilietis negaliu ramiai, tarsi nieko nevyktų, žiūrėti, kaip klibinami tradicinės šeimos pamatai ir vertybės, kaip kvailinami, demoralizuojami ir skurdinami žmonės“, – sakė A. Brazys. Anot jo, daug kas taip galvoja, tačiau pasirenka pasyvią poziciją, nes vengia nemalonumų. „Šalyje sukurta tokia atmosfera, kad žmonės bijo viešai kalbėti apie esminius klausimus, nes bus apkaltinti nežinia kuo. Aš niekada nebijojau pasakyti savo nuomonės. Negaliu tylėti ir dabar“, – sakė krepšininkas.