Apie tai jis paskelbė socialiniame tinkle „Facebook“.
„Nemanau ir atsiprašau
Nemanau, kad laisvė platinti kovydo-19 ar kokio maro užkratą yra šventoji žmogaus laisvė; tačiau kiekvieno, kuris šią sausio 13-ąją pasijuto sužeistas, atsiprašau.
Nemanau, kad tinkamai reagavau į negražius garsus žuvusiųjų atminimo valandą. Reikėjo tiesiog užsikimšti ausis ir galvoti: kaip gerai, kad žuvusieji negirdi.
Tačiau aš irgi žmogus, ir man išsprūdo netinkami žodžiai apie kai kuriuos dalyvavusius.
Turime suprasti, kad kiekvienoj klasėj yra berniokų, kuriems malonu kelti triukšmą erzinant klasės auklėtoją (čia aš ne apie save, nors daugelį metų buvau muzikos mokytojas). Tačiau galų gale esame vienoje mokykloje, kurią turime užbaigti neišmesti į gatvę Europos patvory.
Mes tiek nuėjome kartu, tiek ištvėrėm. Turim iškovotą laisvą tėvynę, o nelengva matyti, kaip tėvynė byra gabalais. Gali žmogus iš sopulio, iš nuovargio ir nesusikontroliuoti - atleiskite.
Supraskite, kad ir man skaudu ir šią akimirką skauda, kad ten prie Katedros neradau tinkamų žodžių ar nepatylėjau, nenuėjau neatsiliepęs.
Susitikim nuoširdžiai pasikalbėti, kaip kadaise. Kartu juk ir dainuodavom.
Ar jūs dainuojat?“ – rašo V. Landsbergis.
Naujienų portalas tv3.lt primena, kad Sausio 13-ąją prie Seimo susirinko ir triukšmavo asmenys kalbant Vyriausybės ir Seimo vadovėms Ingridai Šimonytei bei Viktorijai Čmilytei-Nielsen.
Savo ruožtu pirmasis buvęs faktinis Lietuvos vadovas Vytautas Landsbergis susirinkusiuosius į protesto akciją prieš valdžią prilygino prosovietiniam judėjimui „Jedinstvo“ ir „fašistams“.
„Kokie čia žmonės, čia gi „Jedinstvo“, nereikia jų vadinti Lietuvos žmonėmis – fašistai, „Jedinstvo“. Problema, žinoma, pamišėlių labai daug“, – pareiškė Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkas V. Landsbergis, vertindamas susirinkusiųjų elgesį.
„Mūsų anais laikais „Jedinstvos“ mitingai būdavo atskirai. Kai vieną kartą čia, prie Seimo, buvo du mitingai, aš išėjau ir paprašiau žmonių, kad tik nesiartintų prie jų – tegu jie sau rėkia, ką nori, o mūsų gyvenimas eina savo keliu“, – pridūrė jis.
Profesoriaus teigimu, švilpusieji ir kėlę triukšmą per politikų ir kitų renginio svečių kalbas „atėmė laisvę“.
„Dabar buvo leista per daug, atėjo trukdyti. Galų gale, jie atėmė laisvę klausytis, kas kalbama minėjime, taigi, atėmė laisvę. Visi per radiją ir televiziją Lietuvoje tai girdėjo, ką kalba kalbėtojai, bet, pavyzdžiui, mano laisvę atėmė, aš negalėjau girdėti, nors ir arti sėdėjau“, – kalbėjo V. Landsbergis.