„Bus tikslinamas Vyriausybės nutarimas, kad galimybių pasas, noriu pabrėžti, pramogoms, o ne neformaliajam švietimui ir juo labiau ne ugdymui, būtų taikomas ir asmenims nuo 12 metų, o ne nuo 16, kaip šiuo metu“, – antradienį Seime sakė premjerė Ingrida Šimonytė.
Vidaus reikalų ministerijos trečiadienį teikiamame nutarimo projekte numatyta, jog po septynių mėnesių galimybių paso galiojimas būtų pratęsiamas pasiskiepijus trečiąja sustiprinančia doze, taip pat asmenims, kurie persirgo COVID-19, kai diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu PGR tyrimo rezultatu ar jei asmuo turi pakankamai antikūnų.
Pakeitimai dėl galimybių paso 12-mečiams bei dėl paso kriterijų tikslinimo įsigaliotų nuo gruodžio 28-osios, likusieji – nuo gruodžio 1-osios.
Vyriausybei taip pat siūloma pritarti, jog po teigiamo antikūnų testo galimybių paso galiojimo laikas būtų pratęstas ir nuo koronaviruso paskiepytiems žmonėms, ne tik persirgusiems.
Galimybių paso galiojimas po septynių mėnesių pasibaigtų tik pilnamečiams, kadangi asmenys iki 18 metų dar neturi galimybės pasiskiepyti stiprinančiąja doze.
Numatoma įtvirtinti, kad galimybių pasas nebebus išduodamas atlikus greitąjį antigeno testą. Nevakcinuotiems arba COVID-19 nepersirgusiems žmonėms norint išsiimti dokumentą galiotų tik PGR tyrimas. Be to, neigiamo testo rezultatas galiotų nebe 48, o 72 valandas.
Į nutarimą numatoma perkelti ir Seimo jau priimto Užkrečiamųjų ligų kontrolės įstatymo nuostatas, jog periodinius testus nevakcinuotiems darbuotojams apmokėti turi pats darbuotojas arba darbdavys.
Galimybių pasas suteikiamas asmenims, pasiskiepijusiems nuo COVID-19, persirgusiems šia liga arba atlikus testą. Šiuo metu šis dokumentas taikomas asmenims nuo 16 metų.
Jo neturintys asmenys negali lankytis didžiuosiuose prekybos centruose, maitinimo, laisvalaikio įstaigose, grožio salonuose.
Šią savaitę prie Vyriausybės ir Prezidentūros kelios dešimtys motinų ir jų rėmėjų protestavo prieš galimybių pasą vaikams.
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija pabrėžia, kad siūlymas vaikams nuo 12 metų taikyti galimybių pasą nėra susijęs su neformaliojo ugdymo organizavimu.